Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért fáj a körmöm? Mindig...

Miért fáj a körmöm? Mindig lakkozom a körmöm, viszont amikor lemosom a lakkot, akkor feszítő érzést érzek. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
Nem tudom máshogy megfogalmazni. De alig várom, hogy újra kilakkozzam, hogy elmúljon ez az érzés.
2009. jan. 22. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad ilyen gyakran kilakkozni, mert gyengül a köröm, vékonyodik, és könnyebben törik is majd le.

Használj körömfehérítőt és körömápolót, és tarts szüneteket két lakkozás között(3 nap min.)

2009. jan. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább köröm erősitőt használj!És tényleg nem szabad ilyen sűrűn kilakkozni,meg lemosni!!!!!!!!!!!!
2009. jan. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne lakkozd, inkább minden este kend be körömolajjal. Cuticle oil van ráírva vagy ilyesmi. Nekem pl oriflameből van.

Napközben pedig állandóan kenegesd krémmel. És vágd le kicsire, hogy ne legyen gáz, ha bekened krémmel és akkor a nagy köröm alatt tiszta krém lesz. Illetve így nem is fog fájni annyira, nem hajlik, meg törik.

Szerintem elvékonyodott a körmöd, és nagyon száraz/dehidratált. Egyél sok gyümölcsöt, fogyassz tejtermékeket is a kalcium miatt.

2009. jan. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket. Egyébként mindig picire, rövidre van reszelve a körmöm, mivel saját köröm esetén nem tetszik a hosszú. Viszont a körömlakkról nem nagyon tudok lemondani, nagyon szeretem főleg az erősebb színeket (piros, bordós árnyalatok). Ezt az olajat kipróbálom, persze ez is csak körömlakk nélkül lesz hatásos.
2009. jan. 23. 21:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is ugyanezt szoktam érezni, de én már rájöttem! Mikor ki van lakkozva, a lakk egy picit összébb húzza a körmöt. Úgy értem, hogy ha az ujjvégem felől megnézem a körmömet, boltívesebb. Most ezt hülyén fogalmaztam meg, nem tudom érthető-e? És amikor lemosom a lakkot, akkor nincs már, ami "összefogja" a körmömet és újra szétterül. Egyébként én sok éve lakkozom a körmeimet (igaz, cak színtelenre) és semmi féle negatív változást nem tapasztaltam. Sőt! A lakk mág egy plusz védelmet jelent.
2009. jan. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Besokalltam a szerencsétlen körmömtől és rakattam műkörmöt. Épített porcelán. Volt nekem 8 évig, csak kipróbáltam milyen nélküle. Kb. 7 hónapig bírtam. Megoldódtak a körömproblémáim. Köszönöm a válaszokat.
2009. febr. 9. 20:20
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tévhit, hogy a saját köröm lakkozásától gyengülne,elvékonyodna a köröm.Az egyik válaszolónak igazat adok,a lakk összehúzza,boltívessé teszi a saját körmöt,majd ha lemosod,nedvesség éri és a boltív csökken.Ezért a feszítő érzés.Biztosan megfigyelted,ha nedvesség éri a körmöd felpuhul,és némileg szétterül.A körmöd változtatja a formáját a különböző behatásoktól:Meleg,hideg,folyadék.Ez normális.Egy műkörmös.
2009. febr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi. De azóta már rakattam műkörmöt :) Épített porcelán. Volt nekem több, mint 8 évig csak tavaly nyáron úgy döntöttem kipróbálom nélküle az életet, eddig bírtam. Ezzel már nincs problémám. Miután feltettem a kérdést nem sokkal felhívtam a műkörmösömet és bejelentkeztem. Már lassan 2 hete, hogy megvannak az új körmeim.
2009. febr. 15. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!