Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szerintetek nem egészségtelen...

Szerintetek nem egészségtelen hosszútávon az alapozás/púderezés?

Figyelt kérdés
Evégre eltömítik a pórusokat és a bőrünk nem tud lélegezni.Így később bőrproblémák jelentkezhetnek(pattanás,ránc). A másik dolog meg h inkább ez tömítse el a pórusokat,mint a sok kosz,szennyeződés. Nektek erről mi a véleményetek?
2010. dec. 25. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem, ha jó minőségű kozmetikumokat használsz. a jó alapozó és púder megvédi az arcot a levegő szennyeződéseitől.
2010. dec. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és mi a jó minőségű?
2010. dec. 25. 19:31
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
valami drogériás termék, a drágábbak biztos nagyon jók, mondjuk nekem Essence alapozóm van, és azis tökjó. most Astort akarok venni. a púderem pedig Rimmel, ami szintén nagyon jó. néhány jó márka: Astor, Rimmel, MaxFactor, L'Oreal, Essence, Bourjouir, Clinique, Dior, Lancome, MAC, Bobby Brown... az utolsó négy már felsőkategóriásnak számít.
2010. dec. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát én most vagyok 26 és kb 14 éves korom óta napi szinten sminkelem magam, mondjuk mostmár annyira nem durván, pl ha a boltba megyek nem biztos, hogy teszek fel alapozót, de tiniként nagyon erősen sminkeltem és most az emberek többsége 20 évesnek tippel, ha rám néz.

Mondjuk ez részben genetika is, de szerintem azok a nők, akik sminkelik magukat több időt fordítanak összességében az arcploásra, ahogy én észrevettem.

Tehát amíg valakinél, aki nem sminkel esetleg előfordul, hogy kihagy egy esti vagy egy reggeli alapos arclemosást, krémezést, addig aki sminkel, annál ez egy muszáj dolog, nem teheti meg, hogy este ne mossa le, vagy reggel alapozás előtt ne tisztítsa le, krémezze be a bőrét.

És mondjuk egyetértek az előttem szólóval, ha jó minőségű termékeket használsz, az nem tömíti el a pórusaid és nem szárítja ki a bőröd (pl létezik hidratáló alapozó, vagy színezett hidratáló krém, ami minden, csak nem egészségtelen).

2010. dec. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat:)

Még annyit szeretnék h ti mivel ápoljátok a borotoket?Mien krémeket használtok?

2010. dec. 28. 11:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Én mostanában clearskin tonikot és krémet használok. Egész jó, de előtte kaptam La Roche-Posay termékeket, azok nagyon jók voltak.
2010. dec. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem káros. Akik alapozzák magukat ők jönnek ezekkel az indokokkal: -tele van ásványi dolgokkal és még jót is a bőrnek.--->kennéd az egész testedre ha ennyire jó?:) én nem inkább egy drágább nappali arckrémet használom ami beszívódik.

Az arcnak szüksége van a levegőre a fényre nem túl jó, ha mindig lefeded. Nekem se jó amikor náthás vagyok és nehezen kapok levegőt. Nem vagyok smink ellenes minden nap hangsúlyozom a szemem (spirál+ceruza) és valami szájfény a szájra. De alapozót csak alkalmakra használok.

Hétköznapra fölösleges..Ha van egy fiú akkor feltétel nélkül szeressen és az aprócska bőrhibáim miatt nem hiszem hogy elutasítana..ha meg igen akkor megvan róla a véleményem... Én se örülnék ha a hapsim elkezdené vakolni magát, hogy jobban szeressem . Pedig nincs sok különbség

2010. dec. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Könnyebb felszínesnek lenni és mindent elfedni, mint hogy a megoldani a bőr igazi problémáját. Azért nincs szükségem alapozóra mert a bőröm szép. Miért szép? Mert foglalkozom vele és szeretném ha 60 évesen mikor tükörbe nézek akkor is szép legyen. Szerintem elég marha aki elhiszi, hogy felkeni lemossa és semmi nem marad a pórusaiban, sőt a nap még jobban bele is égeti. Attól hogy jobb minőségűt használsz attól maximum csak kevesebb marad ott, de nem semennyi...
2010. dec. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Garnier Pure Active termékcsaládot használok (lemosó, tonik, krém), Clean&Clear arcradírt, és egyszerű, Balea szemfestéklemosót.
2010. dec. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!