Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Azt vettem észre, hogy mostaná...

Azt vettem észre, hogy mostanában kevesebb lány festi ki a szemét. Azt néztem, hogy pár éve rengeteg lány használt fekete szemceruzát, de mostanában inkább max. Csak szempillaspirált. Ez miért van? Már nem olyan divat kifeteni a szemünket?

Figyelt kérdés
2011. febr. 7. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hm, ez egy érdekes kérdés. Jó, hogy feltetted, engem is foglalkoztat régóta.

Régen, mikor még tini voltam, úgy ki voltam festve, mintha most léptem volna ki egy szépségszalonból:) Most így pár évvel később már csak kihúzom tussal felül és szempillaspirál. Ha megyünk valahova, és csinosabban kell felöltözni, akkor max szemhéjpúder, de abból sem a feltűnő árnyalatok. Talán ahogy idősödöm, belátom, hogy nem is a sok sminktől szép az ember, hanem a szolidabbtól? Passz...

De ahogy a mai tizenéveseket nézem, ők is inkább tussal festenek, meg szempillaspirál. Ritkán látok én is extrán kifestett szemű lányokat. Én is kíváncsi vagyok, miért...

2011. febr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A divat változik...

Majd néhány év múlva előkerül megint, amúgy én régen nem is sminkeltem magam, 18-19 évesen kezdtem, de most sem erősen sminkelek csak alapozó, pirosító, a szemem csak néha festem ki.

20/L

2011. febr. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
19 vagyok csak spirált és halvány barna szemcerkát használok,ez kb 2 éve van így azelött mindenféle szemhéjpúderrel emeltem ki a szemem,de változtam és rájöttem,hogy szebb vagyok ennyi sminkkel.
2011. febr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mostanság a legújabb divat a nude smink. Azaz, amikor épp annyi van rajtad, hogy nem látszódjon, mégis megszépít. Egyre mkevésbé divat a partysmink mindennapokra. Meg talán az is közbejátszik, hogy rájönnek a lánykák, hogy felesleges vele vesződni, + rendesen tönkreteszi a bőrüket rövid időn belül. :) (saját példa: 15-16 évesen alap volt a szempillaspirál, szemceruza, korrektor, esetleg alapozó, púder - mindennapra. ma már annyi alapozó és korrektor, hogy tökéletes hatása legyen a bőrömnek, szempillaspirál meg egyéb abszolút nincs. és mégis mostanság kapom a legtöbb bókot, hogy húdecsini vagyok : DDD )
2011. febr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én meg mostanában csak szemceruzát használok azt is véknyan húzom ki. Szempillaspirtált meg egyáltalán nem.

Alapozót meg életemben nem használtam.

19L

2011. febr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%

Érdekes kérdés. Nem tudom, hogy volt-e egyáltalán divat, mert most is sok lányt látok lárvára festve...

Én mondjuk életemben egyszer "festettem ki" magam: a középiskolás ballagásomon, akkor is csak vékonyan kihúztam a szemem.

25/L

2011. febr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én alapozót, tust, és szempillaspirált használok. Azért nem használok színt, mert színnel nem tudok szépen sminkelni (tudom, youtube, meg dorkasminkel, és nézem, és az elmélet oké, de nem tudom átültetni a gyakorlatba), és reggel állandóan rohanok, úgy pedig nem szeretek elindulni itthonról, hogy azt érzem, nem vagyok oké.
2011. febr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

De divat.Csak mostanában inkább a természetes szépség a divat!és inkább ezért nem festik a szemüket annyira :)

Ez privát vélemény :)

2011. febr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kezdenek rájönni h a kevesebb néha több..vagy aztán kitudja mi ez, de most h így felhoztad tényleg ígyvan..mikor általánosba jártam feketével olyan vastagon kihuztam a szemeimet ahogy csak tudtam...most meg elég a szempillaspirál meg pirosító :)
2011. febr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is tinikoromban festettem alul szemcerkával, felül szempillaspirál, rúzs, alapozó, pirosító.


Most meg szemceruzával felül+halvány szemhéjpúder, pici alapozó az orra, állra és homlokra, halvány pirosító+szájfény, full olyan, mintha nem is lennék sminkelve, de azért sokat dob!

2011. febr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!