Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A sminkelő lányok, sok nem...

A sminkelő lányok, sok nem természetes kencét használók tudják, hogy igazából mennyit ártanak a bőrüknek?

Figyelt kérdés

A drogériák, üzletek polcai tele vannak újabb és újabb sminkekkel, krémekkel... Ilyen-olyan csodát ígérő tulajdonsággal. Kakaó, eper, mangó kivonattal - hangsúlyozva azok előnyös tulajdonságait -, illattal, miközben ezek a krémek életükben nem láttak igazi gyümölcsöt, valamilyen mesterségesen gerjesztett borzalomtól ilyen a színűk, az illatuk...

Rengeteget - sok-sok híres márkát - szerencsétlen állatokon tesztelnek... [link]

[link]


Igazából ez a sok minden - természetes alapanyagot NEM tartalmazó vagy alig - csak árt a bőrnek.


Miért hisz mindenki a csodákban? Miért hiszi azt, hogy hosszú távon ez jó neki, a bőrének, a környezetének? Ennyire agymosottak vagyunk?


[link]


(Vigyázat, nagy nyomokban elrabolt életeket tartalmazhat! A kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg házi kedvencét.)


2011. ápr. 8. 12:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

én imádom az állatokat,mindig nézem a PETA listáját,így olyan márkák között válogatok amik nem állatkísérletesek... sminkeknél pláne ...

tudom mi árt a bőrnek,soha nem vettem semmilyen testápolót se arckrémet,amilyen kence kell azt magamnak megcsinálom pl:

[link]

nem is nagyon sminkelek hétköznap se

2011. ápr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Én ezért nem használok hidratálórkémet, bár volt egyszer,hogy Avon-ból rendelt anya egy aloe vera-s krémet az jó volt. Azon kívűl már nem használok se szempillaspirált, se szemcerkát. Amire büszke vagyok, az az, hogy életemben nem volt rajtam alapozó és nem is lesz:)

Arctisztítókkal úgy vagyok, hogy sajnos nekem muszáj használnom(Garnier-t használok), mert miteszeres vagyok meg pattanásos, bár azt tervezem, hogy elmegyek kozmetikushoz.

Igazából az ember más azt sem tudja, hogy mit vesz meg a boltokban legyen az arcápoló szer, vagy valamilyen étel, ital...

És én úgy gondolom, hogy manapság (főleg a sok utcai por, szmog hatására) sok minden lerakódik az arcunkon, amit érdemes lenne legalább este letisztítani...De így nem tudom milyen arctisztítót lenne érdemes használni, ami nem árt a bőrömnek. Ebben , ha valaki tudna segíteni akkor megköszönném, meg igazán hasznos lenne.


Ja egy kérdés: Hogy lehetne kiszűrni azt, hogy ne mesterséges alapanyagból származó kozmetikumot/arcápolókat vegyünk? Az összetevőkben ezeket meglehet nézni, vagy sehogy sem tudjuk meg mi van benne?

2011. ápr. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
87%

Tudják, mert csak ebben a kategóriába jön mindennap egy okostojás, aki ugyanezt leírja...

Ember, üdv a civilizációban. Ha nem tetszik valami, nem kell használni, de másokat nem kellene agymosnod.

Attól, hogy magamra kenek valami büdös bioszert, nem lesz senkinek jobb. Ha 30 évesen felfordulok, akkor így jártam. Pech.

Az állatokon tesztelés megint más kérdés, de attól, hogy próbálsz nem olyat venni...ugyanaz lesz az állatok sorsa. De gondolom húst se eszel, mert nem akarod tudni, milyen kínzás az állatoknak egy vágóhíd.

2011. ápr. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Én is nézem a PETA listát (pl. a Max factorral tévedett, bár azt úgy sem tudnám megvenni)

Igazából én sem sokat sminkelek, van egy blogom, ahol a vegyszerek helyett természetes dolgokból javasolok, pl. hajpakolást.

Én szerintem nem használok sok ilyen dolgot. Sajnos most valamitől pattanásos lettem, így az arcomra több "figyelem" jut. De alapvetően havi 1-2x festem ki magamat.

2011. ápr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
Valaki be tudná linkelni a PETA listát? Köszi!
2011. ápr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
sajnos,nem fogod a világot megváltani ezzel a kérdéssel,jó lenne ha semmit nem tesztelnének állatokon.Napi szinten sminkelek,de ebbe még nem halt bele egy ember sem...Inkább a sminkkel mérgezem magam,mint alkohollal és cigivel...
2011. ápr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
És a Procter & Gamble tévesen van benne. Szóval a Gilette, Braun, Max Factor, ezek.
2011. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én már nagyon régóta nem használok szintetikus kozmetikumokat. Én a dm-es alverde márkát választottam. Csak természetes anyagból vannak, és nem tesztelnek állatokon. Vagy ott van a mannaszappan.hu, az is természetes, és nem is drága. Van választási lehetőségünk, és már az a kifogás sem él, hogy" de amit nem tesztelnek állatokon, és természetes az drága"....ez egy baromság...csak tudatosan kell vásárolni. Ennyi.

2011. ápr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Szia,


És az az Alverde márka, az biztos, hogy nincs tesztelve állatokon, és biztos,h ogy természetes alapanyagokból van és nem káros?:-S

Sajnos kevésbé tudok megbízni bolti termékekben.

2011. ápr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!