Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mért sárgult be a fém fejdíszem?

Mért sárgult be a fém fejdíszem?

Figyelt kérdés
Esküvőre vettem egy strasszköves.gyöngyös fejdíszt, és a strasszos rátét (ez maga rá van drótozva egy fém hajráfra) teljesen besárgult. Kint volt a polcon, hozzá se nyúltam, most vettem észre, hogy teljesen megsárgult. A foglalatok is amibe a kis kövek vannak. Megtisztítottam fogkrémmel, a hátulja már rendben van, de a kis foglalatok közül nem tudom eltüntetni a sárga elszíneződést. Mi okozhatta ezt? Tudja valaki, hogy esetleg hogy lehet eltávolítani? Az ezüst ékszereim produkálnak ilyet ha sokáig kint vannak szabad levegőn, de nem hiszem hogy a fejdísz ezüstből lenne... Nagyon gáz, nemsokára itt az esküvő, nem vehetem fel így, újat meg nem akarok venni, mert azért nem volt épp olcsó...Szóval ha valaki tud, segítsen, hogy tisztítsam meg :(
2011. máj. 10. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
sajnos elég sz ar minőségűt vettél, még ha nem is volt olcsó. a levegőn oxidálódni kezdett, inkább tedd be a fiókba, garantáltan száraz helyre, textilek, pl törölközők közé. Tisztításnak pedig próbáld ki a nedves kefére szórt szódabikarbónát.
2011. máj. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

vagy oxidálódott a levegőn, vagy kénes lett. az ezüst inkább feketedni szokott. próbáld meg kideríteni miből van, és akkor tudok segíteni, hogy miben lehet feloldani. de semmiképp se ess neki sósavval, mert ha pl. alumínium, akkor az egészet oldja.

szódabikarbónával sem próbálkoznék, most kapásból nem tudom, hogy melyik fémet oldja.

2011. máj. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja, és még annyi, hogy milyen sárga? rezes, vagy olyan "sárgasárga", mint amikor besárgul a fogad?
2011. máj. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát, külön esküvői kellékesnél vettem, örülök hogy ennyi pénzért vmi gagyit sóztak akkor rám... Sajnos fogalmam sincs milyen fémből van, kerestem termékleírását a honlapjukon, de nincs ott semmi. Amúgy ilyen rezesre sárgult, és van rajta pár átlátszó gyöngy is, amik fém foglalatba vannak, és ugye a gyöngyön keresztül látszik hogy az is sárga, azt pedig ki nem tudom tisztítani semmivel, mivel ugye rajta van a gyöngy! Borzalmas, nem hiszem el!!! :(
2011. máj. 11. 10:07
 5/6 anonim ***** válasza:
akkor azt tudom elképzelni, hogy egy réz (esetleg ötvözet) cuccot bevontak valami ezüstös anyaggal, és most, hogy sérült a galvanizáló réteg, kilátszik az eredeti színe. egyébként nekem mindig ez történik a bizsu gyűrűimmel, tetejébe még valamiért feketén be is fogja a kezem :S
2011. máj. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, mitől kopott volna le. Esküvőre vettem, ami majd csak augusztusban lesz, azóta a polcon állt, nagyon fogdozva se volt, mibe kopott volna le a bevonata? És ahol hozzáfértem, onnan le tudtam tisztítani a sárgulást, de a kis helyekről, meg a foglalatok belselyéből nem, mert nem érem el őket semmivel, és igy a sárgás szín a köveken is átlátszik, és szörnyű így.
2011. máj. 12. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!