Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Zselés köröm? De mit kell...

Zselés köröm? De mit kell tudni róla?

Figyelt kérdés

Nekem most nagyon megtetszett de nem pontosan tudom hogy hogyan "működik" ez az egész..

Szakember készítti el? Különféle minták lehetnek? Ez miben különbözik a műkörömtől? És meddig marad fent, mennyire tartós? Kb. mennyibe kerül? ilyenek érdekelnének.. előre is köszönöm! :))


2011. szept. 3. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

nekem is van :D igen,szakember készíti el,és csak zselé van a körmödön,tehát nincs "pótköröm".

ugyan úgy lehet bele mintát tenni.

én ballagásomra csináltattam..azóta még csak félig nőtt le :'D

de egy hét után már kezdett lenőni

2011. szept. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%
Nekem tegnap csinálták először, úgyhogy friss az élményem :) Manikűrös csinálja, közvetlenül a saját körmödre. Ezt kell utána betenni egy UV-lámpa-féle cuccba, ott szilárdul meg 3 perc alatt. Nekem ez az első 10-20 másodpercben elég kellemetlen volt, de nem fáj, nem éget, csak fura érzés. Neten találsz árakat, de mostanában majdnem az összes kuponos-kedvezményes oldal hirdet ilyeneket akciósan (Bónusz Brigád, Kupon Világ, Torkos tipp stb). Az enyém egyébként nem lett túl szép, nem volt precíz a lány, aki csinálta :( De ez a szakemberen múlik. Amit fontos tudnod, hogy ezt elvileg nem tudod házilag leszedni, hanem ahhoz is vissza kell menni a szalonba.
2011. szept. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

Na figyu. Tapasztalt zselés műköröm hordónak titulálom magam. Bemész a manikűröshöz és mondod hogy mondjuk zselés franciamanikűrt szeretnél.


Tudnod kell, hogy ezt a saját körmödre építik így szükséges megfelelő alap körömméret hozzá ha szépet szeretnél. Az én manikűrösöm Győrben, nagyon szépen és precízen dolgozik.


Megkérdezi milyen formájút szeretnél kockát vagy mandulát. Az egyik ugye a szögletes a másik a lekerekített. Én mindkettőt próbáltam égül a mandulánál maradtam mert hosszabbítja az ujjakat. Aztán lereszeli a körmöd formára és ken rá ilyen gombaölő meg ilyesmi lakkot. Mert ha a kész műköröm belevegősödik és bekerül oda valami nehogy elgombásodjon.


Először felviszi a végére a fehér csíkot ami a Francia manikűr védjegye ugye a kisujjadtól kezdi azt beteszed az UV fényes gépbe amitől megszilárdul addig csinálja a másik kezed kisujját mire azzal végez ismét a másik kezed stb.


Miután ez megvolt felvisz egy másik zselé réteget, amit ha már beteszel az UV fénybe picit fáj nem kell megijedni. Húzza össze a körmödet (ezért is nem vállal pl műkörmöt 14 év alatt, mert addig még nem alakul ki rendesen a körmöd és ez gátolhatja...).


Miután ezek is megvoltak jön még egy zselé réteg. Ez vagy fáj, vagy nem a zselé minőségétől függ. Nekem azt mondja az a jó minőségű ami picit fáj mert akkor tényleg megtapad és tartós lesz.


Pluszba lehet kérni bele persze mintát is vagy kövecskéket de én csak gyűrűs ujjamba szoktam. A végén még esetleg igazít rajt valamit körömreszelővel, de lényegében készen van.


A tartósságáról csak annyit, hogy tőled és a manikűrösödtől is függ. A zselés műkörmöt 3 hetente újra kell tölteni nekem 3200 forintért csinálja. Tudni fogod mikorra kell már menni mert a körmöd lenő (amit eleinte átlátszó körömlakkal leplezni tudsz). Egyszer volt vele csak problémám mikor 1 hónapig dolgoztam kint mosogatóként, na ott 2 hét után beadta az unalmast és elkezdett lejönni. De, logikus nem 8 órás mosogatásra találták ki. Ha eléggé fellevegősödik magadnak is le tudod szedni csak elég csúnya lesz utána a körmöd.


Szóval a normál ára, ha minőségi persze 3000-4000 között mozog. De a minden hónapos újratöltés azért elég költséges így meg kell gondolni, mert ha egyszer kipróbálod és tetszik nem tudsz leszokni róla. Nagyon kényelmes megoldás, nem kell folyton a körmöt tisztogatni :D Na meg sokkal természetesebb mint egy odaragasztott műköröm.


Remélem segítettem. Sok sikert, csak ajánlani tudom! Én ezt a formát szeretem, csak minden csicsa nélkül


[link]


Puszi

2011. szept. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A zselé egy akril műgyanta, ami UV fényre köt.

Szakember készíti, mivel nem egyszerű, és szakértelem nélkül könnyű bajt csinálni vele.

Forma tekintetében jelenleg a mandula, a stiletto(hegyes), EDGE(háztető), kocka, és még sorolhatnám, mert szinte naponta alakulnak ki új formák.

Technikák közül az épített és a tippes létezik, előbbinél egy papír sablonra építik a körmöt, amit később eltávolítanak, a tippesnél először egy műanyag lapot ragasztanak a körmödre, amire az anyag kerül. Tartósság tekinetében az épített technika jobb, a tip elég elavultnak számít. Mintából/színből olyat kérsz, amilyet szeretnél, maximum a műkörmös szaktudása szab határt. Árak elég változóak, 4000-ért már szép körmöket lehet kapni, határ a csillagos ég. Tudom ajánlani a nails.hu oldalt, ez egy nagy gyűjtőoldal, ahol a lakhelyed szerinti körmösökre tudsz rákeresni, és láthatod a munkáikat is. Ha érdekel még valami, kérdezz nyugodtan.

Egy műkörmös.

2011. szept. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Saját körömre is lehet de a manikűrös tud neked építeni is zselével!!!!!
2012. febr. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!