Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Az alapozó eltömíti a pórusoka...

Az alapozó eltömíti a pórusokat vagy sem?

Figyelt kérdés
Annyi mindent írnak:rosszat tesz, mert öregít, máshol jót tesz, mert hidratál, ránctalanít,ásványokkal, vitaminokkal tölti fel a bőrt. Akkor mi az igazság?
2011. szept. 6. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A jelszó a mértékletesség. Nagyon vékonyan felvitt UV-szűrős alapozó, amit este rendesen lemosol, és van pár nap, amikor pihenteted a bőröd, kifejezetten jót tesz. Vastagon felvitt, nem rendesen lemosott viszont ránc és pattanásképző.
2011. szept. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

"jót tesz, mert hidratál, ránctalanít,ásványokkal, vitaminokkal tölti fel a bőrt"

na ezt a reklámok mondják, aki ilyet állít, az eladni akar

ha olyan jó és hasznod dolog volna, akkor miért árulnának mindenféle sminkleszedő szereket, akkor éjszakára is magunkon hagynánk

persze, ma már jobban ügyelnek arra, hogy hidratáljon, védjen a káros sugarak ellen - de attól még tömíti a pórusokat, hisz annyi benne a festék- mattító- és fedő anyag.

2011. szept. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

vannak hidratáló krémek vagy pl. a niveának van egy kréme "make up starter" amik azért jók, mert egyrészt a bőröd nem olajosodik be a sminktől, másrészt egy "védőréteget" képez a pórusaid és a smink között. Nem mondom, hogy így sem tömi el, de jobban véd.


Esténként meleg vízzel jó alaposan ki lehet tisztítani a pórusokat -a melegben kinyílnak. Én pl. Heti 2szer gőzölni szoktam: felforralok vizet, beleteszek egy kevés szárított kamillát és feléborulok egy törölközővel.

2011. szept. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a dolog lényege a megfelelő arctisztításon van, illetve természetesen nem kell 40 fokban folyékony alapozó alatt izzadva olvadni. Még annyit, hogy nyilván van különbség drogériás noname és ismertebb, mondjuk ásványi alapozók között. Egyébként és az ásványira szavazok évek óta, az nem tömít el, nincs tele illatanyaggal meg tartósítószerrel. A ráncosodás a génektől is függ. Hiába nem sminkeli magát valaki, lehet, hogy 20 évesen 35nek fog kinézni, de olyan is előfordulhat, aki minden nap full makeupot hord és 30évesen is 20nak nézed.
2011. szept. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Én 30 leszek és 15 éves korom óta sminkelem magam. Nincs egy darab ráncom sem. Jelenleg a Maybelline Affinitone (18 faktorral) a legvilágosabb alapozóját használom, ásványi alapú, közepesen fed. Minden este alaposan lemosom, majd hidratálókrémmel bekenem magamat.

Ha így teszel nem leszel ráncos!


A bőrt nagyrészt a sok napozás károsítja + a genetika.

2011. szept. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Én most kifejezetten oxigénes alapozót használok. Kb. 1 hete használom. Reggelente korrektorozás után vékonyan felviszem az alapozót az arcomra és a dekoltázsomra, sminkelés végén pedig púderrel fixálom.

Anyukám már ma mondta, hogy csúnya lesz a bőröm stb. Sajnos a nyáron úgy barnultam le, hogy két pici fehér folt maradt az arcomon és a pattanások helye is fehérebb maradt. Ez zavar egy kicsit, az alapozó nem fedi el az összes kis hibát, de sokkal egyenletesebb, és szebb tőle a bőröm.

Egyébként minden este alaposan lemosom a sminket. Sminklemosót használok, utána arctisztító zselét (clean&clear) és tonikot (ez is clean&clear). Végül pedig hidratálom a bőrömet. Hetente egyszer kigőzölöm az arcomat és le is szoktam radírozni.

Sőt, ha hazajövök suliból, és tudom, hogy már nem megyek sehova, akkor rögtön lemosom a sminket.


Hétvégén illetve, amikor tesi órám van, nem használok alapozót. Szerintem így ez jó megoldás, mértékkel ugyan, de használom:)

16/L

2011. szept. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Hogyan töltené fel vitaminokkal a bőrt? Aki tényleg szép akar lenni, az eléri, hogy alapozó nélkül is gyönyörű bőre legyen. A máz nem szép, és még a legdrágább márkás alapozókat is messziről látni az ember arcán. Tudod, mi hidratál? A víz, amit megiszol. Vitaminokkal pedig akkor töltődsz fel, ha egészségesen étkezel, sok gyümölcsöt és zöldséget fogyasztasz.
2011. szept. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!