Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mi ennek a fonásnak a neve?

Mi ennek a fonásnak a neve?

Figyelt kérdés
láttam valahol, hogy úgy fonnak karkötőt, hogy egy bevagdosott papíron fonják és nem 3, nem 4 szálat fonnak össze hanem többet, szép hengeres lesz! nem tudom mi a neve és hogy kell csinálni, annyit tudok csak hogy egy papír segítségével kell, és több szállal! ötletek, hogy mi lehet ez?
2011. szept. 27. 14:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Úúú! Én régen csináltam ilyet amikor kicsi voltam. A nevét pontosan nem tudom de leírom én, hogyan csináltam.

- egy keményebb papírból kivágtam egy 6szög mintát. Egy ilyet: [link]


Ezután a sarkokat bevágtam ollóval egy picit és a közepére csináltam egy lyukat.

- vettem 5 olyan színű hímzőfonalt ami tetszett, vágtam belőlük kb 20-30 cm-t és összekötöttem a végüket

- az összekötött részt beleillesztettem a lyukba és az 5 cérnát kihúztam a bevágott részekhez és beletettem.

- ha felülről megnézed így olyan mintha egy csillagod lenne. Középen van a csomó és 5 felé ágazik a fonal.

- az egyik bevágáshoz nem jutott fonal. A karkötőt úgy kell csinálni, hogy a bevágástól jobbra a második fonalat tedd az üres helyre. Majd a felszabadult üres helyre megint tedd azt ami tőle 2-vel jobbra helyezkedik el. A sok rakosgatásnak köszönhetően alakul majd ki a kis hengerforma. :)


remélem érthető. ha nem akkor írj! :-D

2011. szept. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
úgy tűnik elég érthető és könnyű, majd nemsokára ki is próbálom, majd írok ha valami mégsem tiszta! köszi a választ! :)
2011. szept. 27. 18:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Okés! Nincs mit! :-)
2011. szept. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!