Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan lehet innen rendelni,...

Hogyan lehet innen rendelni, mit kell tenni, hogy kell fizetni?

Figyelt kérdés
Szeretnék rendelni Cherry Culture-ról ( [link] egy NYX krémpirosítót, de ez lenne az első netes rendelésem és megzavarodtam, hogy az ára dollárban van. $ 4.99-ba kerül, de nem tudom, hogy ezt hogy kell fizetni? Mit kell hozzá majd megadni, mikor kell fizetni, hogyan? Forintban kell fizetni? Át kell váltani, vagy hogy? Remélem tudtok segíteni :) Előre is köszi!
2011. okt. 31. 22:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem néztem meg de valószínűleg úgy működik ahogy összes többi külföldi vásárlás.

Először is szükséged van egy dombornyomott bankkártyára(pl MasterCard, bizonyos VISA kártyák stb) Ezekhez általában rendelkezned kell önálló keresettel ugyanis havonta terhelni kell őket.

Amennyiben nem rendelkezel ilyesmivel csak sima bankkártyád van, pl VISA junior vagy nem tudom hogy hívják, akkor bemész a bankba és megkérdezed hogy lehet a kártyádhoz web kártyát igényelni. A web kártya egy virtuális bankkártya ami az internetes tranzakciók szempontjából dombornyomott, és csak havonta mondjuk 500 forintodba kerül a fenntartása. Természetesen ezt csak internetes fizetéshez tudod használni.


Ha ez megvan, utána egyszerűen vásárolsz mintha magyar lenne az oldal, a Shipping(szállítás) részre viszont nagyon oda kell figyelni hogy milyen kondíciók mellett szállítanak neked külföldre. Vannak pl cégek akik Amerikából egyszerűen nem hanlandók Európába szállítani(most csak mondtam egy példát) Ebben az esetben sajnos nem tudod az oldalról direkt megrendelni a cuccot, érdemes keresni alternatív forrást aki hajlandó neked ideszállítani.


A fizetésről: Ha dollárba kerül a termék amit szeretnél akkor dollárral fogsz érte fizetni. Ezt a bankod elintézi egy az egyben, ehhez neked nem kell semmit se tenned. Értem ezalatt: nem kell manuálisan átváltanod foritnot dollárra stb.


Szóval nagyjából így néz ki a folyamat:

Te rendelsz, kapsz vmi visszaigazolást. A rendelésben megadod a bankkártyád adatit(persze pin kódot nem adsz meg, nem is tudnál mert nem kérik sose) utána a bankod lebonyolítja magát a fizetés folyamatát "a hátad mögött".

A fizetést követően küldenek egy számlát az email-címedre, vagy akár a valós postai címedre(ez idő mire megjön az usa-ból). Aztán kb a szállítás körülményétől függően megjön a termék 3nap és 2 hét között. A 3napos nagyon drága szokott lenni ahol van olyan. A rendes alap szállítás olyan 1 hét kb.


Remélem mindent összefoglaltam és érthető volt.

2011. nov. 1. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!