Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan tároljátok a sminkjeite...

Hogyan tároljátok a sminkjeiteket? És a hajgumikat, csatokat parfümöket?

Figyelt kérdés

Nekem van egy polcom ott tök szépen el lehetne rendezni a dolgokat. De ötletem sincs, hogy hogyan. Csak minden oda van szórva, és néha alig találom meg azt, amit keresek. Jól jönne pár ötlet, hogy ti hogyan tároljátok :)

Köszi előre is, és normális válaszokat kérek! 18/L


2011. dec. 30. 12:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is van a fésülködőasztalom (nem rendes fésülködőasztal, egy kör alakú fehér asztal székkel, de én fésülködőnek használom). Azon tartok minden ilyen cuccot. Van egy műanyag kisebb kosaram, abban vannak a krémek, tonikok, parfümök, sminkhez való vattapálcák. Egy gömb alakú üveg vázának az aljában vannak színes üveggolyók, abba vannak a nagy hajtűk beleállítva meg a hajvágó ollóim. A sminkeket már sokféleképpen tároltam, először egy üveg tálban voltak, aztán ilyen fiókos asztali szekrénykében, majd egy keskeny hosszú átlátszó műanyagdobozban, de tegnap abból is átpakoltam őket. Van egy átlátszó műanyag kínálótálam, ami olyan, hogy egy nagy 4 szögletes tála, abban van 4 kisebb, pont belepasszolnak. Most abban rendezkedtem be, az egyik tálban vannak a szemhéjpúderek, egyben a szemceruzák, tus, szempillaspirálok, a harmadikban a rúzsok, szájfények, az uccsóban meg az alapozók, púder, pirosító, korrektorok. Az ecsetek szimplán egy üvegpohárba vannak beleállítva (eddig egy tök jó konyakosban voltak, de múltkor eltörtem, úgyhogy most egy simában vannak). Van egy vintage stílusú papírdobozom, abban vannak a körömcuccok, egy fehér porcelán tartóba teszem a koszos vattakorongokat meg sminklemosó kendőket. Ezen kívül van még egy nagy üveg váza az asztalon, abban hajgumik vannak meg ilyen kontyra való horgolt micsodák, kívülről rá vannak csúsztatva hajráfok. Van egy Sisis fémdobozom, abban az apróbb hajtűk meg hullámcsatok vannak. Egy kisebb üveg tartóban a vattakorongokat tárolom, egy másik átlátszó műanyag dobozban ez egyéb cuccokat, szemöldökcsipeszt, nem használt kicsi ecseteket, kis tükröt, termékmintákat, stb. Asszem ennyi az asztal teteje. XD

Van egy alsó polc, azon egy óriási dobozban vannak a hajkeféim meg a fésűk (rengeteg van, mondhatni gyűjtöm őket). Azon egy fa láda, az alkalmibb hajcsatokkal és díszekkel. Mellette egy hatalmas műanyag kosár, amiben a hajszárítóm van meg a hajápoló cuccok (abból is sok van, csak samponból van vagy 6-8, meg csomó balzsam, spray, leave-in, szérumok, olaj, stb.). Még a szekrényben neszesszerekben vannak tusfürdők meg ilyenek.

22L

2011. dec. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Van két ugyanolyan nesszeszerem más színben, nem túl nagyok, 18x7x8 centisek. Az egyikben alapozók (egy hab állagú és egy folyékony), púderek (egy por és egy folyékony állagú), korrektor, alapozó szivacs, púderecset van, a másikban van a szempillaspirálom, a szemceruzák, a szemhéjpúderek (van 4 kisebb, 2-3 hasonló árnyalatból álló és egy nagyobb, 8 vagy 10 színből álló szemhéjpúderből és 2 pirosítóból álló palettám), sminkecsetek, ajakápoló, szájfény, rúzs és egy kicsi nivea krém (a legkisebb tégelyes).

És így a két neszeszerem tele is van. Az éjjeliszekrényem felső fiókjába tárolom ezt a két neszeszert, mellette van még a hajvasalóm, a hajkreppelőm (amit szökőévente se használok :D), hajkefe, fésű, tupírféső, kis fa doboz, amiben kicsi csatok vannak, amikkel feltűzöm hajam tincsenként hajszárításkor/vasaláskor.


Hajgumim nincs túl sok, mert sokkal jobban szeretem kiengedve a hajam. Azt a néhány hajgumit, amim van vátozó, hogy hol tárolom. Van egy aranyos mókusom a könyvespolcomon és ennek a farkára szoktam feltenni a hajgumikat vagy abba a fa dobozba teszem be, amibe a kis csatokat is tárolom.


Van egy polcom, aminek a harmadán a cd-im vannak, a többi részen pedig ékszeres dobozok, régi parfümök (az összes parfümöm meg van a dobozzal együtt, szerintem tök jól néz ki), ezek a parfümök előtt vannak tök szép kövek meg kagylók, amiket régen gyűjtöttünk. Oldalt a polc oldalsó falánál vannak a dezodorjaim (egy golyós meg egy spray), és a parfümöm (egyszerre csak egyet használok, ha elfogy veszek másikat vagy kapok).


Ja és van egy sima összevart (nem bolti) nesszeszerem, amibe ömlesztve belefér minden, így reggel sminkelés után, amit használtam abba teszem bele, azt pedig a táskámba. Így bármikor meg tudom nézni és korrigálni a sminkemet, ha kell.

16/L

2011. dec. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A sminjeimet fiókban tárolom, amibe a párom csinált egy rendszerezőt, a hajbavalóim egy fa teatartó dobozban vannak, a többi meg a fürdőszobai szekrényben.

21/l

2011. dec. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fürdőszobában a tükör előtti üvegpolcon a kisebb fonott kosárban vannak a szemceruzák, szájfények, ajakkontúrcerkák, a nagyobban pedig az alapozók, púderok, szemhéjárnyékolók, néhány krémminta. A hajgumik, csatok a fürdőszoba szekrényben egy üvegedényben vannak, a parfümök egy másik polcon.

Nálam a nyakláncok és fülbevalók között volt mindig káosz. Ezeket úgy raktam rendbe, hogy a fürdőben van egy szekrény, amiben van egy rézcső, arra akasztottam drótra egy hosszú, keskeny falapot és arra aggatom szépen sorba a fülbevalókat, nyakláncokat. A többi bizsu egy fa ládikában van ugyanitt.

2011. dec. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Van 2 nesszeszerem, egyikben azok vannak amiket ritkán használok, sötétebb szemhéjpúderek, paletták. A másikban pedig amiket napi szinten használok, szemceruza, spirál, meg világos szemhéjpúder. Ezek a fürdőszobában vannak a szekrényben én ott sminkelek.


A parfümjeim és dezorodorok, azok a szobámban szépen egymás mellett a polcon.

2011. dec. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első két válaszolónak, KIFEJEZETTEN hasznosak :) A többieknek is nagyon köszönöm. Mindenkinek ment a zöld kéz.
2011. dec. 30. 19:15
 7/7 anonim ***** válasza:
A nagy író asztalon van egy nagy kivilágithatos ket oldalu túkröm nagyitos es egy normal, ez a tükór segít főként arctisztitás,szemöldökszedés,sminkelés, hajgumikat egy nagyobb pepcoban vásárolt pötyös üvegben tárolom meg a csatokat, fésu is az aztalon,meg azok a borapolasi termekek amiket mindig hasznalok tonik vattakarong szemkornyek apolo,hidrtalo krem stb,smink cucokat fiokban tárolom azokat amiket nem mindig használok, de azokat az ecseteket, ecset tartokban kirakom az aztalra hogy hetköznap ne vegyen el időt a sminkek pakolása, hanem ott legyen, meg az olyan hétkóznapi szokványos sminkemhez való termékek is ott vannak tárolva,de amiket nem mindenap vagy tartalék termék az mint mondtam fiokban van,arcápolási termékek mint bőr radir,pakolások,maszkok,(tusfurdok,sampon,fog apolas,kb minden ilyen szepsegapolasi dolig) egy külön 2 polcos tarolo a tetejen vannak amiket gyakran használok,alul vannak amiket neha. Amugy imadom ezeket pakolni az én kis részemet :) 16/L.
2020. jún. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!