Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogy sminkeljem magam, hogy...

Hogy sminkeljem magam, hogy ne legyen túl 'sok' hétköznapokra, de látsódjon, hogy van rajtam ssmink?

Figyelt kérdés
és ne legyen túl bonyolult megcsinálni:)
2012. márc. 31. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:
rakj egy bőrszínhez illeszkedő alapozót,húzd ki a szemed, szempillaspirál az mehet bármennyi bármikor, és egy kis bronzosító ha tetszik:) Így munkába is tudsz menni bármikor:)
2012. márc. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha szép a bőröd, akkor nem kell alapozó és púder. Ha valamit mégis szeretnél, egy kis színezett hidratáló krém bőven elég lesz. :)

A felső pillák tövét vékonyan húzd ki fekete tussal. A belső szemzugba egy kis fehér szemceruzát, vagy szemhéjport tegyél, ezzel optikailag nagyítod a szemed. Vigyázz, szépen dolgozd el, hogy ne legyen hirtelen átmenet. A végén használj szempillaspirált és a szádra egy szolid rúzst, szájfényt, vagy ajakápolót. Ha szeretnéd, még egy szolid pirosítóval dobhatsz a megjelenéseden. :)


Vagy, ha tavaszias, színesebb sminkre vágysz, tudom ajánlani a ruhádhoz illő szemhéjpúder használatát. Tehát pl. kék felsőhöz világosabb és sötétebb kék, fehér, esetleg halványrózsaszín szemhéjpúder. A belső szemzugba, alul és felül is fehér vagy halvánrózsaszín kell, szépen eldolgozva az ecsettel. A szemhéj középső részére a világosabb kéket vidd fel és dolgozd el a fehérrel vagy rózsaszínnel. A külső résznél pedig a sötétebb kéket használd és satírozd össze a világosabb kékkel. Ezt meg lehet csinálni füstösnek, cicásnak, de hétköznapra csaj szolidan, simán is el lehet készíteni. Az alsó pillák tövébe a külső résznél lapos ecsettel a sötétebb kéket vidd fel, mintha szemcruza lenne, utána dolgozd össze egy kis világosabbal, majd a belső zugnál a fehérrel vagy rózsaszínnel. Végül szempillaspirál és ajakápoló.

Ez a kék-fehér/rózsaszín csak egy példa volt, mert így könnyen lehet szemléltetni a sminket. De bármilyen más színnel meg lehet csinálni és mivel itt a tavasz, bátrabban lehet a színekhez nyúlni.

Én ezt a múltkor rózsaszínnel csináltam fehér helyett, és nagyon jó kontrasztos lett. Alapból a rózsaszín nem áll jól nekem, de kombinálva a kékkel jó volt, mert a kék kicsit tompított rajta.


Nekem ez a két kedvenc sminkem, amit szolidan, hétköznapi sminkként és vadabban, alkalmi sminkként is el lehet készíteni. :D

16/L

2012. ápr. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!