Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan kell akril festékkel...

Hogyan kell akril festékkel műkörömre a díszeket elkészíteni?

Figyelt kérdés
Az én festékem alapból elég folyékony, és láttam, hogy elvileg vízzel kel higítani ezt a festéket. de ha ezt még higítom, akkor elég folyékony lenne. akkor hogy kell? és milyen ecsettel?

2012. ápr. 16. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem az számít milyen híg, hanem, hogy mennyire pigmentál. Körömre csak pár olyan festék van, ami vékonyan használva is elég pigmenttartalommal rendelkezik.

Természetes szőrű ecset kell, kolinszky minőségű, a szőr hossza max 10 mm legyen, és nagyon hegyes kell, hogy legyen. Lehet két ecseted, egyik a mintához, másik a kontúrozáshoz, a kontúrhoz a st.petersburg Sonnet 00-ás ecsete kiváló, a mintákhoz vehetsz Norka ecsetet.

Én mondjuk winsor&newtont használok mindkét munkafolyamathoz, azoknak a legjobb a szőre, és elég hegyesek a hajszálnál is vékonyabb vonalak festéséhez.


De ha nem látod valahol, hogy ténylegesen hogy készülnek ezek a minták, akkor elég sok idő kell, hogy megtanuld, rájöjj magadtól sajna.

2012. ápr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Végre egy kedves válaszoló, műkörömmel kapcsolatos kérdésben. nagyon szépen köszönöm, rengeteget segítettél :) köszi szépen.
2012. ápr. 17. 17:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen márkájú a festéked?

Én szeretem a moyra akriljait, szépek a színek, jól fednek, krémes állagúak.

A festék mellett sok múlik a jó ecseten is, az első jókat írt, azokat kipróbálhatod. Nagyobb mintákhoz, vagy kitöltésre jó egy vastagabb ecset, kontúrokhoz, vékony vonalkákhoz nagyon vékony ecset kell, és itt fontos, hogy a hegye egy pontban végződjön.

2012. ápr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy kedves válasz volt, de festés témában, a műkörömhöz annyi köze, hogy arra akarsz festeni. Lehet, hogy segítség, de sajna, ebből még senki nem tanult meg festeni, meg vékony vonalat húzni.
2012. ápr. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!