Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Fülpiercinget szeretnék,...

Fülpiercinget szeretnék, szakértők válaszolnátok?

Figyelt kérdés
szeretnék felülre, a porcba egy piercinget, de anyukám nem igazán támogatja, azt mondja, hogy ízléstelen és egészségtelen is... kicsit megijedtem és utána néztem, de nem jutottam túl sokra, szóval: a szúrás fáj? benő, ha egy ideig nem hordom? utána mennyi idővel mehetek strandra, tengerbe, stb? tényleg lehet olyan, hogy rossz helyre szúrják és a szerveim károsodhatnak? előre is köszönöm a segítseget! :)

2012. jún. 17. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kinek milyen fájdalommal jár. Nekem az industrial fájt, a 3-as spirál már nem volt vészes a másik fülembe.1- 2 év után már nem hiszem, hogy benőne, hacsak nem gyullad be, amikor kiveszed, akkor a bőr összeforrhat, a porc nem fog. A porc nagyon lassan gyógyul! Hiába elmúlik 1-2 hónap alatt a fájdalom, a nem észrevehető gyógulás eltarthat 1 évig is akár. 2 hónap után már, ha nem gennyeződik(hetek óta tiszta állapotú) már mehetsz strandra. Ezért is nem javasolják a piercinget és tetkót nyáron, mert ilyesmi áldozatokkal jár(védeni a víztől, az erős napsugárzástól). Az akkupunktúrás dologhoz nem tudok hozzászólni, láttam már olyan embert, akinek tele volt a füle, mégis egészséges volt. Nem tudom, hogy az akupunktúra mennyire épül tudományos alapokon, mert egyik ismerősöm kezeltet magát tűkkel fogyás miatt, de nem használ neki, legalábbis változást laikus szemmel nem látni.
2012. jún. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
52%

Szia.

Nekem már volt ott.

Először is kilőtték és egy 2hónapig semmi baja nem volt, aludtam rajta,semmi gyulladás nem volt.

Egyik reggel arra ébredtem nagyon fáj és zsibbad az egész.Kivettem és pár nap múlva benőtt a lyuk..

Egy kis idő múlva újra lövettem,mert nekem ott nagyon tetszik..3napot bírt és az egész fülem beduzzadt 2x akkora lett a fülem a torkomra is ráment a gyulladás és a fülbevalót ki kellett vennem.1 hétig gyulladásba volt mindennel kentem,de vhogy nem akart elmúlni.Fül orr gégészre kellett mennem, adtak kenőcsöt és pár nap múlva elkezdett rohadni(hámlani) az egész fülem..Végül meggyógyult,de egy guga még mindig megtalálható a helyén.

Szerintem ne csináltass(:

2012. jún. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

1. A szúrás maga csak egy pillanat, nem olyan vészes, persze, kellemetlen, de határozottan túlélhető. Utána az ékszer behelyezése jobban fáj szerintem. Egy egyszerű talpas ékszernél gyorsan megy, viszont karikánál kifejezetten fáj.

2. Aludni rajta egy ideig nem tudsz majd, ne csináltass egyszerre mindkét oldalra.

3. Rendszeresen és gyakran kell fertőtlenítővel kezelni. Napi 2-3 alkalommal legalább. Ilyen melegben gyakrabban is.

4. Strandra nem mehetsz vele egy ideig. 1-2 hónapig nem javasolt, szóval ha még szeretnél fürödni a nyáron, akkor a nyár végén csináltasd meg. Nyáron amúgy se jó piercinget szúratni mert könnyen elfertőződik a por és az izzadtság miatt.

5. Ha nem hordod egy ideig benő a bőr. A porcban megmarad a lyuk, de nem tudod majd betenni az ékszert.

6. Nekem sok lyuk van fülporcban de még semmi belső szervem nem károsodott, nem híztam, nem fogytam, nem süketültem meg.


Igényes szalonban csináltasd, ezen nem érdemes spórolni. Olyan helyen, ahol garanciát vállalnak a munkára, és bármi gond esetén visszamehetsz.

2012. jún. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia!

Nem tudom, h már megcsináltattad e de nekem kb. 3 hete van meg én azóta nem bántottam, nem fertőtlenítettem-nekem nem mondták-és még ki se mertem venni. Amúgy szerintem nem olyan vészes legalábbis nekem alul is van és az jobban fájt.

2012. jún. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem most nőtt oda vadhús ,de azon kívül nem sok bajom volt vele a vadhús is elmúlt 2 hét alatt ,szerintem nagyon megéri én nagyon szeretem egyáltalán nem ízléstelen ,anyum sem engedte de én elmentem megcsináltattam és úgy jöttem haza ugyhogy vágj bele :D de szerintem is inkább ősszel :D
2012. júl. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se engedték de megcsináltattam, pár nappal ezelőtt....van hogy fél napig enyhe fájdlaom van benne van hogy nem is érzem...kissé piros a fülem felső része, szóval enyhén gyulladt de nem vészes, a betadine nagyon jó rá, mert csak odacseppentem és mindent ellep, nem kell fültisztítóval b*szogatni...

amúgy a lövés napján simán ráfeküdtem, most már nem tudok...nem tudom hogy folytatódik a gyógyulás, az még előttem áll...

2012. júl. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!