Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Szemfesték a nyálkahártyában?

Szemfesték a nyálkahártyában?

Figyelt kérdés
Merthogy a szemem vízvonalát is festem (szóval a szempillák tövétől beljebb eső részt). És hát, orrfújás során gyakran találkozom fekete festékdarabokkal. Csinálhatok-e ezzel bajt?

2012. júl. 31. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy az a szemfesték :D (por, kosz)
2012. júl. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is jártam már így, szerintem nincs ok aggodalomra :)
2012. júl. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Attól lesz fekete a takony, hogy a szemfesték a könnycsatornákon keresztül lefolyik az orrüregbe és a torokba. A szemhéjnak ez a belső éle nyálkahártya, ami igen érzékeny a fertőzésre.

A szemceruzát minden használat előtt ki kell hegyezni, ezáltal megtisztítva a rajta összegyűlt baktériumoktól. Nem szabad másnak kölcsönadni, vagy másét használni, és nagyon ajánlatos natúrkozmetikumokat használni (pl. a sokak által használt, Kohl ill. Kajal fajtájú szemceruzákban is találtak rákkeltő anyagokat, legalábbis az ázsiai, közel-keleti és afrikai gyártmányokban, ahol a szemüket festő anyák gyerekei gyakran rendellenesen sok ólommal a szervezetükben születtek...)

2012. aug. 4. 01:13
 4/4 A kérdező kommentje:

Külföldi fórumokról a válasz.

Szóval: ésszel, Hölgyeim! :)

2012. aug. 4. 01:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!