Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » 1. Folyékony vagy sima alapozó...

1. Folyékony vagy sima alapozó? Melyik a jobb? Mi a különbség?

Figyelt kérdés

Esetleg nagy gáz ha mindkettőt felkenem?


2.Melyik a legjobb minőségű alapozó, ami Rossmanba vagy DM-be található, és nem drága?


3.Tudtok olyan szájfényt, rúzst mondani, ami tényleg nem kopik el, szép cseresznye színe van, de nem túl erős színe van?


Ilyenre gondolok, esetleg picit sötétebb árnyalatra:

[link]


4.És végül, melyik az a dm-ben, rossmanban kapható szempilla spirál, ami tényleg sűrű szempillákat csinál?


Bocsi a sok értelmetlenül megfogalmazott kérdésért, nem akarok fél órákat várni egy újabb kérdés miatt :D



2012. aug. 19. 10:34
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja és még egy (:D): Az alapozót hogy választom ki? Gondolom ügyeljek a megfelelő színre, hogy passzoljon a bőröm színéhez.. de csak simán megnézem, hogy melyik passzol ránézésre a legjobban, vagy ki lehet probálni?

És a korrektor? Annak is meg kell felelnie a bőröm színének?


Bocsika a hülye kérdésekért, eddig a sminkben nem voltam járatos, de most, hogy 17-et töltöttem be, úgy gondolom nem ártana a smink.:D

2012. aug. 19. 10:41
 2/6 nikkii. ***** válasza:
48%

Attól függ az alapozó, hogy milyen a bőrtípusod. Ha inkább zsíros, akkor ne a folyékonyat válaszd. De ha normál vagy száraz a bőröd, akkor egész nyugodtan használj folyékonyat. Nekem nem túl problémás a bőröm, úgyhogy én avonos alapozót használok, nincs maszkos fedése, de nekem ez bőven elég. ( avon calming effect alapozó )

2. dm-ben illetve rossmannban még nem vettem alapozót, úgyhogy sajna erre nem tudok válaszolni :/

3. Rossmannban van rengeteg féle rúzs, vannak teszterek is, bátran próbálgass :D Persze szigorúan a kezeden. Az essence termékekkel én meg vagyok elégedve, és nagyon jó szájfényei illetve rúzsai vannak. Emelett nem drágák :)

4. az a lényeg, hogy ne essence szempillaspirált válassz, és ne miss sporty-t. Nekem a szempillaspirállal az a tapasztalatom hogy nem érdemes olcsót venni, mert annak általában a keféje nagyon sz*r. Ezeket is nyugodtan nézegesd meg, és aminek hajlított keféje van, és jó dús keféje, azt érdemes megvenni.


Remélem tudtam segíteni, még ha sok helyen nem tudtam pontos márkát és színt írni :)

2012. aug. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 nikkii. ***** válasza:
Ja és az alapozókat is ki lehet próbálni, meg a korrektorokat is. Az alapozónál fontos, hogy megegyezzen a bőrszíneddel, viszont a korrektornál azt szokták mondani, hogy nem baj ha egy árnyalattal világosabb a bőrszínednél :)
2012. aug. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen a "sima" alapozó? :) Mire gondolsz? Általában van a folyékony, habállagú (mousse), porállagú, meg krémes. Nekem T vonalban zsírosodó bőröm van, az Essence Soft Touch Mousse-ot használom. 1100 Ft, nagyon jól fed. Korrektor sem kell mellé, mert a durva bőrhibákat is el lehet vele tüntetni. Púder sem kell rá, mert alapból matt (nem úgy, mint a legtöbb folyékony alapozó, amiket le kell púderrel mattítani).

Szájfényből nálam egyértelműen a Manhattan Long Lasting Lip Glide a nyerő, ez a legtartósabb. [link]

Szempillaspirálból ez nagyon jó és olcsó is: [link]

650 Ft.

Az alapozókból és korrektorokból is szoktak tesztert kitenni. Az arcodon próbáld ki, mert a kezed nem biztos, hogy olyan színű (pl. nálam sokkal sötétebb). Csak akkor vedd meg, ha teljesen passzol. Utána rögtön töröld le magadról, mert sokan belenyúlnak és ki tudja milyen bacik vannak benne... A korrektort ugyanígy. Az is passzoljon teljesen. Ha sötétebb vagy világosabb csak kiemeli a hibákat, nem fedi el szépen.

2012. aug. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :)
2012. aug. 19. 16:27
 6/6 anonim ***** válasza:
18%
NE EGYSZERRE TEGYÉL FEL ENNYI KÉRDÉST! Ez nem felel meg a gyakorikérdések.hu szabályzatának!
2012. dec. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!