Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen sminket viseljek?

Milyen sminket viseljek?

Figyelt kérdés

Színházba fogok menni a fiúval aki nagyon tetszik. A véletlen hozta így, tehát nem igazi randi, de szeretnék nagyon jól kinézni.


A fiú nem szereti az erős sminkelést, ami jó mert én se szeretem a sok sminket, még a szemhéjpúdert se igazán, de erre az előadásra fogok használni a ruhámmal harmonizáló színűt, de mennyire legyek bátor vele? Tanácsos intenzív szineket kicsikarni a szemfestékből, mert úgyis lekopik, vagy inkább az első pillanatra dolgozzak rá, amikor meglát, akkor ne legyen rajtam semmi túlzás?


Mit csináljak a számon lévő bőrdarabokkal, amiken még akkor is ottmarad a rúzs, amikor a többi már régen lekopott? Szerintem ez az egyik legrosszabb sminkbaki, ami lehetséges. Az arcbőrőm majd bőrradírok tömegével lecsiszolom, hogy ne legyenek látszódok bőrdarabok, melyeken az alapozó ott ragad, viszont mit tegyek az olyan részeknél ami tele van mikroszőrszálakkal? Ott csúnyán megtapad az alapozó, és csíkos lesz, a szemöldök közt a "bajusz" tájékán, a hajtöveknél...?



2012. szept. 17. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát mivel írtad, hogy te sem és a fiú sem szeretitek az erős sminket, így a feketét mindenképp kerüld. Én szemhéjpúderek közül a barnát javaslom, passzol az elegáns ruhákhoz, olyan hatást érsz el vele mint a feketével de mégsem túl erős. Szerintem a szempilláidra helyezd a hangsúlyt, spirálozd ki szépen, és attól nagyon szép lesz a tekinteted. :)

A rúzst nem ajánlom, inkább szájfényt használj, vagy - mivel a szád száraz - a legjobb választás a Labello lesz, már abból is vannak színezettek, amik szépek, de nem erősek. :)

Az alapozós problémádon talán az tud a legjobban segíteni, ha alaposan, a tükörhöz közel hajolva elkened az alapozót, vagy használj púdert, azzal könnyebb a munka. :)

2012. szept. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szemhéjpúderből mindenképpen valamilyen szolid árnyalatot válassz, a feketét messziről kerüld el, ha valóban szolid sminket szeretnél. Legalább két szemhéjpúdert válassz, az egyik legyen egy világos árnyalat (fehér, bézs, krémszínű), ezt a belső szemzugba vidd fel és dolgozd el egy picit kifelé. Ez mellé válassz egy ennél valamivel láthatóbb, élénkebb, de mégsem túl hivalkodó színt (pl. közepes barna, barackszín), amit a szemhéj külső részére vigyél fel. Az ecset segítségével dolgozd el a két árnyalatot, hogy ne legyen éles határ közöttük. Ha gondolod, a szemhéj külső részénél kicsit meghúzhatod tovább a szemhéjpúdert, hogy füstösebb hatása legyen a sminknek. Végül egy jó minőségű szempillaspirállal koronázd meg a sminket.


Az ajkadat pedig fogmosás után a nedves fogkefével óvatosan dörzsöld át, majd kend be ajakbalzsammal vagy mézzel. Ha mézzel kened be, azt 10-15 perc után mosd le. Ezt célszerű előző este, vagy reggel megcsinálni, mert kipirosodhat a száj körül a bőr a fogkefétől. Viszont az elhalt hámsejteket nagyon jól eltávolítja.

Sminkelés elején tegyél egy kis ajakbalzsamot az ajkadra, és csak amikor beszívta, akkor vidd fel a rúzst.

2012. szept. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én helyedben valami természetes sminket választanék, főleg mivel sem te sem ő nincs oda a durva sminkért, és a natúr smink a természetes szépséget emili ki. Amúgy ha beírod youtube-on hogy "natural makeup tutorial" akkor egész klassz videókat ad ki. Néz körül ott is.

A mézes ajak hidratálás én is ajánlom, mondjuk én a mézre kristálycukrot teszek és azzal dörzsölöm le. Kicsivel kíméletesebb, mint a fogkefe. És utána újra mézezd be a szád, hogy hidratálja és hagyd fönn 10-15 percig.

Remélem segítettem, sok sikert! :)

2012. szept. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!