Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mennyi ideig tart egy parfüm...

Mennyi ideig tart egy parfüm illata?

Figyelt kérdés
Most egy 900 forintos vattacukros Star parfümöm van, isteni az illata, de nem tudom pontosan megtippelni, hogy mennyi ideig tart az illata, de arra lennék kíváncsi, hogy egy drágább parfümnek kb meddig marad meg az illata? Egész nap reggel 7től este 9ig? Úgy hallottam, hogy pl ennél az olcsóbb Star parfümnél kevesebb ideig marad meg, de én eddig eléggé meg vagyok elégedve vele... De mások véleményére is kíváncsi lennék. :)
2012. dec. 15. 12:56
 1/5 supra01 ***** válasza:

Szerintem változó.

Egy jó minőségű parfümnek szerintem egész nap megmarad az illata, max. az idő teltével kevésbé érződik, akin van arra ez még fokozottabban vonatkozik, mert ott meg az orr megszokja.

Általában az olcsóbb utánzott parfümöknél az szokott leni, hogy első szaglásra még ugyan azt az illatot kapod, mintha eredeti lenne, de az idő múlásával már rá változik az illata is.Ezt csak hozzáfűztem:d

Biztos van olcsó tartós parfüm is, alapanyagtól függhet, ill. összetevőktől.

2012. dec. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én B.U. Heartbeat (a sima, kb.3000 forint) parfümöt használom, reggel 6-kor befújom magam vele és még este is érzi rajtam a barátom. Na igen, legjobb megkérdezni valakit hogy érződik-e még mert az ő orruk nem szokott hozzá.
2012. dec. 16. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem sokféle parfümöm van.Például ha a Gucci parfümömet használom KÖTÖTT ruhára,az benne marad 3-4 napig.De a csak úgy magamra fújom,akkor is egész nap megmarad az illata:)

Szerintem ugyanígy van a kevésbé jó parfümöknél is.Illetve nálam igen.:D

2012. dec. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az általad említett "parfümnek" gyakorlatilag kb. 1 óra a leszáradási ideje. Egyébként szerintem hordani vállalhatatlanok az ilyen cukros valamik. Én is kaptam egy ilyet, én lakásillatosításra használom, annak kiváló. Nagyon finom süteményillat lesz a lakásban, de ezt soha nem viselném magamon. Egyébként attól függ egy parfüm tartóssága, hogy EDP-e vagy EDT.
2012. dec. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy parfüm tartóssága nem attól függ, hogy eredeti-e. Vannak "olcsó gagyik", amik lehetnek tartósak, akár egész napra is. És vannak nagynevű ismert divatházak parfümjei között olyanok, amiknek köztudottan hamar elmegy az illata. Pl a Versace és Gucci divatháznak is van olyan parfümje, ami nem éppen tartós.

És nem is márkától függ, hanem azon belül a típustól: a Dieselnek a Plus Plusa nagyon finom, de nem éppen tartós illat. Ezzel szemben a Fuel for Life egész nap érezhető.

Szóval nagy tévedések vannak itt, hogy márkás-hamis, tovább tart vagy kevésbé tartós.Egy parfüm minőségét nem ez dönti el, illetve ebből nem is lehet megállapítani, hogy eredeti-e. (persze nem az ilyen szélsőséges esetekre gondolok, amikor már 30 perc után sem érezni semmit, mert az nyilván hamis)

2012. dec. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!