Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Körömlakk alatt szellőzik a...

Körömlakk alatt szellőzik a köröm, nincs rá káros hatással?

Figyelt kérdés
Idáig zselés műkörmöm volt, de most egy kis ideig pihentetni akarom. Ha kifestem körömlakkal, akkor szellőzik a köröm, illetve nem károsítja?
2012. dec. 18. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
nem szellőzik szerintem
2012. dec. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta festem a körmöm, nagyon ritkán hagyom lakk nélkül. Hosszúak, szépek, egészségesnek tűnnek, az ismerőseim nagy része irigyli. Tehát: ha erősítővel fested, nem ártasz neki. Ha a szín alá teszel valami erősítő alapot, szintén nem ártasz neki. De a lényeg, hogy mindig használj alapréteget, és abból csakis minőségit, a kommersz lakkokat (pl essence és társai) kerüld messzire!
2012. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ezt nem tudtam, hogy kell alá alapot tenni. Van egy barátnőm akinek a körme folyton sárga a lakktól, valószínűleg mert nem rak alá semmit:(
2012. dec. 18. 19:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A köröm az elhalt szaruréteg, nem kell szellőznie.

Károsítani a lakk nem károsítja, hanem kiszárítja. Az elszíneződés akkor is előfordulhat, ha ken rá az ember alapréteget, a színes lakk pigmentjei miatt sárgul be.

2012. dec. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:) Most akkor hogyan pihentessem a körmöm?:( így elég csupasz szegény:(
2012. dec. 18. 20:04
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell pihentetni. Miért is kéne?? Max, ha a zselé alatt szét van reszelve, akkor le kell növeszteni. Ha semmi baja, akkor nem kell vele csinálni semmit. Akár lakkozhatod is, vagy tetethetsz megint körmöt.
2012. dec. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
15 éves korom óta lakkozok, még mindig erősek a körmeim, ha nem kenek rá semmit, akkor olyan kis védtelen, letörik állandóan. Pont a lakk védi meg a környezeti hatásoktól. Akkor pihentettem, amikor a 2. gyerek született, kb. egy évig. Szóval 17 évnyi lakkozás után: nem károsítja a körmöt. Ha meg megfogja a lakk, előbb-utóbb elmúlik, sok kézmosástól, nem fog leesni vagy ilyesmi. Jót nem tesz a körömnek a lakk, mondhatni kis méreg, amit magadra kensz, de ez legyen a legnagyobb baj szerintem...
2012. dec. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha már a károsításról van szó,akkor a műköröm rosszabb,mint egy sima körömlakk. Én is 6-7 éve folyamatosan festem a körmöm,volt,hogy nagyon rossz állapotban volt,töredezett stb,de van amikor meg semmi baja,de ez szerintem adottság is. Mindenesetre az alapozólakk használata nálam is bevált,a sárgás elszíneződést ezzel meg tudtam előzni.
2012. dec. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2-es: mi a baj az essence-szel?
2012. dec. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!