Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Van egy barátnőm aki 12 éves...

Van egy barátnőm aki 12 éves és sminkel, de nagyon mindent használ, bővebben lent. Már kicsit kezd idegesíteni mert én 14 vagyok és csak szempillaspirált használok. Mivel győzhetem meg, hogy vegyen vissza mert tönkreteszi a bőrét?

Figyelt kérdés
Amiket használ: púder, pirosító, bronzosító, mindenféle szemhéjpúder, szempillaspirál, szemceruza, rúzs, szájfény csak alapozót nem.

2013. jan. 2. 20:41
 1/10 A kérdező kommentje:
és ezeket iskolába
2013. jan. 2. 20:42
 2/10 anonim ***** válasza:

Atyaég. Ha eddig sem sikerült meggyőznöd, most sem fog hallgatni rád..majd 10 év múlva észreveszi de akkor késő lesz.

De ha ezeket divatból csinálja, mondd azt neki, hogy a természetesség a divat, hátha hat.

2013. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha szerencséje van pár év múlva rájön és majd szégyenli is magát, amiért ezt művelte. Ha nincs, akkor egész életében ilyen lesz.

Talán ha pár fiút (barátok, osztálytársak, sulitársak) megkérdeznél a dologról és ők finoman rávezetnék, hogy sokkal szebb smink nélkül vagy kevés sminkel?:O

2013. jan. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy idő után rájön, hogy hülyeség és felesleges, nem kell vele foglalkozni.

Nem feltétlen teszi tönkre a bőrét, ha normális minőségű termékeket használ, megfelelően lemossa a sminket és ápolja is a bőrét. Bár 12 évesen nem jellemző, hogy megveszik neki ezeket a dolgokat.

De néhány hónap múlva úgyis meg fogja unni...

2013. jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

hagyd hogy valóra váltsa az álmait,ha bohóc akar lenni ne akadályozd meg őt benne!

am meg a viccet félretéve,keress rá a neten,van egy csaj aki évekig így sminkelte magát hogy mindig szép legyen,a végén már éjszakára is magán hagyta,a kamerák előtt rávették hogy mossa le,bőrgyógyász megvizsgálta és a csaj ott sírt hogy 22éves kora ellenére a bőre kb egy 50éves nőjének felet meg,ha megtalálod mutasd meg neki

2013. jan. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én 13,5 éves koromban (?) kezdtem el használni korrektort, alapozót és púdert használni, de én nem divatból, hanem a bőrtípusom (azaz, eléggé pattanásos voltam) miatt. Használtam hozzá szempillaspirált és egy kis szájfényt. Most, 15 éves vagyok és még mindig használom az alap "bőrkorigáló" cuccaimat + szempillaspirál, rúzs/szájfény + néha pirosító, bronzosító és tus. A bőröm állapota szebb lett (kozmetika, természetes kencék, gyógykapszulák, rendszeres ápolás), de még mindig kell én ezt plusz a spirál és szájfényt hívom az alapnak. Az arcomat minden este letisztítom (még buli után is, mert a bőr nem nézi el a 'hajnal van már' dumát!); és amikor csak tudom (ált. mikor itthon vagyok), vagy "szellőztetem" az arcomat, vagy éppen pattanás elleni kencével kenegetem. Emellett heti 1x radírozok és szappanozok, és próbálok naponta 2 liter víznél többet inni.

12 évesen tényleg lehet, hogy bohócként néz ki (főleg mert a fentiek alapján nem a pattanásai miatt sminkel), de ha mindig lemossa, ápolja és kíméli az arcát, akkor baj nem lehet belőle. Csak ne ráncigálja a bőrt a szemceruza felvitelénél, mert általában az sok mindenkivel (ilyen korban meg főleg) előfordul. Esetleg óvatosan jegyezd meg neki, hogy ráér még ezzel a mennyiséggel.

2013. jan. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fuuu, én be sem merem vallani, de kb 20 évesen kezdtem magam sminkelni, előtte összesen kb 10szer ha volt rajtam szájfény vagy körömlakk..


21 évesen azért kezdtem el komolyan sminkelni, mert a párom egy olyan sminkkészletet vett nekem lemosoval, mindennel, h csak na. Most 25 vagyok, ugy érzem ez a pár év alatt tisztába jöttem a sminkelési módszerekkel, mégsem használtam még soha pl. bronzositót, mert nem láttam értelmét.

Szerintem 12 évesen naggyon korai a dolog, és ahogy fent is irták, simán tönkreteheti a bőrét ha nem vigyáz. Nálunk is volt annó általánosba aki sminkelte magát (persze olyan minőségű cuccokkal ami nem hogy nem volt márkás minőségi cucc, de a drogériások alatt volt minőségileg azaz kb. 100 ft-os ruzs amiket vmi fura elvont butikban szerzett be)sajnos pár év mulva eléggé elrontotta a bőrét.

2013. jan. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Semmivel. És nem is biztos, hogy tönkreteszi, vannak már mindenféle olyan termékek, amik jót is tesznek a bőrnek. Persze nem a kínais vackok. Amíg nem a te bőröd, addig meg nem érte miért idegesít, vagy miért foglalkoztat egyáltalán.
2013. jan. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
sztem hagyd rá. majd rájön egy idő után, h nem jó amit csinál. nekem is volt ien időszakom, majd rájöttem, h tönkre teszi a bőröm a sok smink meg nem is szép ha 1 kg van az emberen. már csak szempillaspirált használok. és akkor teszek fel teljes sminket, ha vmien alkalom van. semmi értelme agyon sminkelni magunkat...
2013. jan. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2013. febr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!