Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mivel fertőtlenítsem a sminkje...

Mivel fertőtlenítsem a sminkjeimet, ecseteimet?

Figyelt kérdés
esetleg gyógyszertári alkohollal? hány %?

2013. jan. 16. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az alkohol kiszárítja a szőrt az nem olyan jó.


Festőművész vagyok, szóval elég sok ecsetet használok, mind szintetikusat mind állati szőrt vagy sörtét is. Ecset az ecset, én a sminkecsetekkel is így csinálom.Anno nekem így tanították az egyetemen (a nem olajfestékes henm mondjuk akvarell) ecsetek mosását:


Antibakteriális folyékony szappant vegyél, nyomj belőle egy keveset a markodba, és dörzsöld bele az ecsetet, úgy mintha fel akarnál vele itatni valamit, majd jól öblítsd ki. Addig ismételd ameddig nem marad tiszta a szappan. Öblítsd ki rendesen majd az ajkaiddal formázd az eredeti alakjára. Ez összetapasztja a szálakat, így azok nem deformálódnak el, és a tárolás és szállítás során nem törnek vissza. Ez után a szőrös végével lefelé lógatva szárítsd meg öket (így anedvesség nem folyik be a vasalat alá, így az nem rohad vagy rosdásodik el).

2013. jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első jól írta. Szappanal tudod, ilyen egyszerű.
2013. jan. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én az olivaolajról hallottam, hogy azzal is lehet tisztítani az ecsetet.
2013. jan. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én sminkes blogokban olvastam, hogy samponnal is jó kimosni az ecseteket. A zselés tusomhoz való ecsetet, amikor - én hülye nem mostam rendszeresen - beleszáradt a tus és olyan volt, mint a beton, samponnal mostam ki. Ugyanúgy ahogy az első írta. A markomba tettem egy nagyon kevés sampont és a tenyerembe húzogattam az ecsetet pár percig. Kimostam bő, langyos vízzel, majd megismételtem a műveletet. A 3. alkalommal már nem színeződött el a sampon a kezemben. A végén jó alaposan kiöblítettem, eredeti formájára igazítottam, majd hagytam megszáradni.
2013. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!