Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » 2013ban be fogják tiltani az...

2013ban be fogják tiltani az unióban az állatokon tesztelt kozmetikumokat. Mik lesznek ennek a következményei?

Figyelt kérdés

[link]

Most akkor egy csomó híres kozmetikai cég(Avon, Garnier, stb..) el fog tűnni? Vagy megpróbálnak kísérletek nélkül gyártani? Vagy mi lesz?(Egyébként örülök ennek a fejleménynek, csak elég nehezen kivitelezhetőnek tűnik betartatni.)



2013. jan. 31. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem fognak egy csapásra megszűnni az állatkísérletek (sajnos), biztos vagyok benne, hogy lesz még tele a híradó azzal, hogy xy illegálisan tesztelt állatokon...


A híresebb cégek nyilván át fognak állni, nem eltűnnek.


Én is örülök ennek a fejleménynek egyébként, kár, hogy idáig váratott magára.

2013. jan. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Shai-Hulud ***** válasza:
59%

Az eredmény?


Először is eltűnik a boltokból a kozmetikumok nagy része. Nem lesz púder, szemfesték, rúzs, parfüm.


Néhány hét múlva, mikor az otthoni készletek is kifogytak, az Unió vezető politikusai rádöbbennek, hogy tulajdonképpen milyen ronda és öreg a feleségük. Sokan elválnak, páran kiugranak az Eiffel-torony tetejéről, és csak kevesen mernek esténként hazamenni az asszonyhoz.


Az egy-két igen elszánt törvényhozó hősiesen elviseli a saját- és a felesége szagát, de az állampolgárok már mindenfelé kezdenek lázadozni. Egyre több tüntetésen láthatók a "szagelszívót mindenkinek" táblák.


Mindenki menekül otthonról, az emberek igyekszenek kikerülni egymást. A rendőrség nem győzi elfogni az egymást anyósukkal ijesztgető embereket, néhány rendőr megtagadja a parancsot, mikor a nemzetiségi ügyekért felelős miniszter feleségét kellene elfogni. Azt mondják olyan ronda, hogy csak bottal merik piszkálni.


Akadozik a kereskedelem, mert sok eladó szörnyet hal az ijedségtől, mikor egy vevő belép a boltba. Néhány vevőt is a kórházba szállítottak volna, de nem sikerült, mert a mentősök 5 méternél nem mennek közelebb. Azt mondják, ők már szagról érzik, hogy itt már nincs segítség.


Az Unió politikusait sorra perbe fogják, mert valami bűzlik körülöttük. Csak kevesen ismerik fel, hogy nem körülöttük van bűz, hanem ez a természetes szaguk. A politikusok szerencséjére smink nélkül igen kevesen ismerik fel őket.


A rohamosan fokozódó anarchikus állapotoktól megrémülve a politikusok visszavonják a betiltást. Azzal indokolják, hogy az a látvány ébresztette rá erre őket, ami a tükör előtt fogadta őket. Sajnos az erős sokk többüknél tartós problémákhoz vezet, páran hosszú ideig csak a hallgatóságnak háttal állva mernek beszédet mondani.


Az élet igen lassan normalizálódik. Népszerűek az anonim alkoholisták klubjai, ahol az emberek egy kis bátorságot gyűjtenek, mielőtt este hazamennek... Akárcsak régen.

2013. jan. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jajj de jó, nem is hallottam róla, végre, hogy kezdenek észhez térni már néhányan a világban. Eddig sem használtam olyan terméket ami állatokon volt kísérletezve, meg olyat sem igazán amiben vegyi anyagok vannak, mégis megvan mindenem ami kell.

Nem is értem másokat miért nem zavarja hogy állatok halnak meg csak hogy ő magára kenhesse pl. azt a többezres rúzst/körömlakkot ami még a környezetre is veszélyes lesz mert a csomagolása olyan hogy le sem bomlik soha a büdös életben.


Én azt várom ettől az egésztől hogy végre valóban eltűnnek ezek az Avon féle cégek, vagy legalábbis jó irányba változnak majd. Plusz jobban előtérbe kerülnek a természetes kozmetikumok, könnyebben kapható lesz, több helyen, remélem... bár aki akarja most is megtalálja ezeket.

2013. febr. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Akit érdekel, hogy hol lehet olyan kozmetikumokat kapni, amit nem állatokon tesztelnek és nem tartalmaznak káros vegyületeket:


[link]

2013. febr. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az eu-s gazdasági szakértők nem hülyék ennyire. Most is van cég, ami tud kisérletek nélkül gyártani, csak arra akarják rávenni a többieket, hogy ők is használjanak korszerűbb és kevésbé brutális megoldásokat a kísérleteikhez. Mivel az eu elég nagy piac, nem szeretnék elveszíteni a bevételt a cégek, így át fognak állni az új előírásokra.


A rabszolgatartás megszűnésekor is ment a sírás-rívás, hogy így jajj most aztán végleg összedől a gazdaság, aztán mégse állt meg a világ menete. Lesz pár vaskalapos, aki veri majd a nyálát, de majd lenyugszanak.

2013. febr. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hál'istennek. Próbálok állatokon nem tesztelt termékeket vásárolni, mert imádom őket, és sajnálom, hogy szegényeknek milyen dolgokat kell átélniük... Szörnyű, hogy az emberek miket csinálnak szegényekkel. Szerintem nem fognak megszűnni ezek a cégek, csak megpróbálják valahogy máshogy letesztelni a termékeiket. Érdekes pl.: hogy az Oriflame, Essence, DM-saját márkás vagy Rossmann saját márkás termékei milyen jól megvan állatkísérletek nélkül is, és mégis van forgalmuk, és szerintem tök jó termékek. Remélem minél hamarább bevezetik :) Végre egy nagyon okos döntés.
2013. febr. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
átállnak. nem érdekük, hogy eltűnjenek. Max még az képzelhető el, hogy néhány cég egyesül.
2013. febr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Meglepődtem, hogy ennyien örülnek ennek a törvénynek :) De pozitívan :)
2013. febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) 2.on nagyon jót nevettem.
2013. febr. 1. 18:57
 10/10 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Egészségedre! Örülök, ha sikerült egy kellemes percet szereznem!

(2. voltam)

2013. febr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!