Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért tartják furának, hogy...

Miért tartják furának, hogy 20 évesen nem sminkelem magam?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, lány, és egyetemista. Sosem sminkeltem magam, amolyan Minek? alapon. Hiszen tetszelegni senkinek sem akartam, én sem vagyok a fiúkkal szemben kritikus. Engem ne a smink miatt szeressenek, vagy tartsanak szépnek. De elég sokszor "néznek le" emiatt. Miért elvárt a manapság, hogy ha valaki Nő, akkor sminkelje magát?
2013. márc. 23. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert mindenhol ezt nyomják az emberek képébe, hogy egy nőnek szinte kötelező sminkelnie magát, mert attól lesz nőies. Ha nincs rajta smink, akkor biztos igénytelen.

Nem kell az ilyenekkel foglalkozni, nem mindenki gondolja így, köztük sok férfi sem.

2013. márc. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki döntse el maga, mit szeretne. Ha nem akarsz sminkelni, akkor ne sminkelj, minden jogod megvan hozzá, mások ne szóljanak bele. Az a lényeg, hogy te így jól érezd magad. Nem értem másokat miért zavar. Mondjuk a mai világban már mindenkitől elvárják, hogy a megszokotthoz, átlagoshoz alkalmazkodjon, ha nem követi valaki az épp aktuális dolgokat, amiket szinte mindenki, azt egyből megbélyegzik. Sajnos, mert ez elég szomorú. Az ilyen sekélyes emberekkel nem érdemes foglalkozni.

(Én sminkelem magam, mert nem szép a bőröm a sok heg és folt miatt. Meg ha már egyszer megadatott, hogy szebbé tegyük magunkat, és kiemeljük az előnyeinket, akkor miért ne? Csak azért csinálom, mert én így érzem jól magam, és nem érdekel mások véleménye, nem nekik akarok tetszeni. Nem a smink kapcsán, de pl. én sokszor megkapom, hogy túl hosszú a hajam, és minek ekkora. Kinek mi köze hozzá? Akkora hajam van, amekkorát én akarok, és nekem tetszik.)

2013. márc. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Szia! Én 18 vagyok, én sem sminkelek, de csak azért nem, mert ha 1-2x meglátnak majd úgy, hozzászoknak es nem mehetnék smink nélkül az utcára :D egyébként is elítélem azokat akik az ízlés határán túl sminkelik magukat...
2013. márc. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én nem találkozom ezzel az elvárással. Nem mindenhol elvárt és nehéz is elhinnem, hogy az összes egyetemista csaj sminkeli magát. Főleg, hogy a gagyi cuccok csak tönkreteszik a bőrt, a minőségi termékek meg elég sokba kerülnek. Ha meg smink van, akkor már ugye csinibb ruha is kell. Talán másokkal kellene barátkoznod, nem a cicababákkal, akiknek a smink alap.

Azon a véleményen vagyok, hogy akinek szüksége van sminkre, az kenje magára, pl. alapozó vagy kicsi szemnél spirál, de ennél több minden napra minek?

2013. márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én inkább irigy vagyok(és sokan mások is csak nem vallják be) arra akinek nem kell mert úgy is szép,arra meg főleg akinek kéne és sokkal jobban nézne ki sminkkel még sem keni magára mert tökéletesen jól érzi magát a bőrében úgy ahogy van. Miért lenne elvárt? Akinek jól esik sminkeljen, akinek nem esik jól az meg ne. Lenézni akármelyik oldalt is nem kéne.
2013. márc. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szerintem mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit tesz a saját arcával. Valaki nem érzi jól magát sminkben, valaki pedig nem érzi jól magát smink nélkül. Ne foglalkozz azokkal akik emiatt lenéznek. Ha te jól érzed magad úgy ahogy vagy akkor hülyeség lenne csak azért is sminkelned magad, hogy másoknak megfelelj.
2013. márc. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én már elég régóta sminekelem magam,de nem azért hogy tetszek másnak,hanem azért mert ez így van rendjén...De ha neked ez nem jön ba vagy nem tetszik akkor ne csináld,nem kötelező...
2013. ápr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Azért tartják furcsának mert a mai világban sajnos már 10 évesen úgy néznek ki a kislányok mint akik belefejeltek a sminkes dobozba... 3kg alapozó 4 kg smink a szemre szájra.. ma ez számít "természetesnek" -_- amit én személy szerint nagyon sajnálok.. Én 18 éves múltam és néha sminkelem magam de inkább csak buliban és akkor is max szemceruza és egy kis tus :D de viszont sokkal jobban érzem magam ha semmi smink nincs rajtam :) Ne foglalkozz azzal, ha ezt furának tartják az az ő bajuk :D te maradj természetes hisz ezzel vagy egyedi ;) 18/L
2014. ápr. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!