Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Kislányomnak lassan 3 hónapja...

Kislányomnak lassan 3 hónapja lövettük a fülét, akkor volt majdnem 2 éves. Orvosi fém került bele, kezdetben minden ok volt. Mostanra viszont kidudorodás van mindkét fülcimpáján hátul, a lyuk tövében. Volt nálatok hasonló? Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Fülbelövés után kenegettük, forgattuk, nem szerette, de minden nap megvolt. Kb.8 hétre rá észrevettük, hogy a bal, majd a jobb fülén a füle mögött van egy kis alvadt vér. Mindkettőt kiszedtük, leszárítottuk, rendben volt, visszaraktuk. Néhány hete azonban ugyanezt vettük észre. Ezt akkor vettük észre, mikor nem tudtuk mozgatni neki, amit még ekkor is időről időre tettünk. Nálatok mi volt a megoldás?

Kiszedtük hát a fülbevalót (egyiket rögtön akkor, másikat 2 hétre rá). Az alvadt vér lejött, viszont egy kis csomó van mindkét fülénél hátul a lyuk tövében. Vagyis nem szék fülbevaló-lyuk, hanem egy kidudorodás. Kentük betadinnal jó néhány napig, de láthatólag nem változott semmi. Aztán néhány napja áttértünk a sebhintőporra, mondván, hogy az szárít... Hogy csináljuk másképp??? Mennyi idő alatt nem forr össze a lyuk, vagyis mennyit lehet még ennyivel a füllyukasztás után fülbevaló nélkül a fülecskéje? Hogy javítsuk meg? Volt hasonló Nektek? Szeretném, ha csak az a szép lyukacska látszódna neki, mint előről...


2013. ápr. 3. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Bocs de én ezek csak krvára felháborodni tudok, kérte az a szerencsétlen kislány hogy csesszétek el a füleit egy régi hülye divat miatt? Nem. Semmi szüksége nincs is fülbevalókra 2 évesen. Vedd ki, ha szerencséje van még beforr nyom nélkül. Aztán ha felnő és kell neki majd csináltat.
2013. ápr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Esetleg kenheted neki tetrannal is, az nagyon jó gyulladásgátló és fertőtlenítsd alkohollal. Hintőporral inkább ne.


A frissen szúrt lyuk elég hamar beforr, ismerős kislányának egy hét is elég volt.


(első válaszoló, simán lehet, hogy a kislány akarta. Nekem 3 lányom van, és úgy vagyok vele, hogy kivárom, míg ők akarják. A nagylány 4 évesen kérte, a középső decemberben múlt 3 éves, pár hete kérte a fülit. A kislányok már kicsinek is szeretik magukat kicicomázni, főleg ha az anyukájuknak is van fülbevalója. )


Egyébként fura, hogy ennyire begyulladt neki. Lehet nem jól lőtték/szúrták, vagy nagyon érzékeny neki. Esetleg odanyúlkál a nem éppen tiszta kezével. Nálunk nem gyulladt be a lányoknak, és nekem is több lyuk van mind a két fülemben, és sosem gyulladt be.

2013. ápr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A hegesedés okozza a csomókat valószínűleg, ha amúgy nem gennyezik és nem piros. Egész extrém esetben borsó vagy babszem vagy még nagyobb daganatok is létrejöhetnek. Ha nem igazán látszik, csak inkább érezni lehet, akkor valószínűleg majd elmúlik. Nem lehet vele mit tenni, van akinek így reagál a szervezete. A lyuk nagyon hamar beforr, nekem volt olyan, hogy kivettem a pár hónapja lőtt fülbevalót gyulladás miatt, kentem Tetrannal a fülem, 2 nap alatt szépen elmúlt, de mikor vissza akartam tenni a fülit már nem akart átmenni a lyukon, erőltettem, és éreztem, hogy valami átszakadt. Már elkezdett benőni.

Ha nincs begyulladva a lyuk, akkor tedd vissza a fülbevalót, mert nagyon hamar beforr a lyuk.

2013. ápr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, holnap azt hiszem, visszarakom Neki. Ő szerette volna, Ő választotta és szépen is áll neki... :)
2013. ápr. 3. 15:32
 5/5 A kérdező kommentje:

Kaptunk mi mindenféle tanácsot: betadine, alkohol, neogranormon, sebhintőpor, ...

Visszaraktam, ahogy írtam, és utána CSAK kamillateába áztatott fülpiszkálóval töröltem a lyukak körül... néhány napon belül teljesen szép lett!!! Szóval: KAMILLATEA!!!!!!!!!!

2013. ápr. 10. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!