Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ilyenkor mi van a köldök...

Ilyenkor mi van a köldök piercingemmel?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hónapja van pc-m. Eddig az eredeti volt benne, ugye letelt a 6 hét kicseréltem, semmi gond nem volt vele, cserélgettem is. Aztán vettem egy playboy-osat, elvileg orvosi fém ez is. Pénteken betettem, de tegnap már nagyon fájt, meg láttam hogy gennyedzik. Ma kicseréltem az eredetire, amivel szúrták. Most az a kérdésem, hogy bizsu lenne a pc, vagy rosszul fertőtlenítettem volna le? De a többit is ugyanúgy csináltam (Betadine-nal átkentem, lefújtam Octeinsept ferőtőtlenítővel, a köldökömet, és a pc-t is) és még se volt gond. Mivel lehet ezt kideríteni, hogy bizsu-e? És mivel tudom helyre hozni a gyulladást? Elég ha csak ugyanúgy fertőtlenítem, mint az elején, vagy kenjem valamivel? Körömvirágkrém, vagy vegyek Tetran kenőcsöt. Köszönöm előre is. 20/L
2013. ápr. 22. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy rosszul fertőtlenítetted. A köldök piercingek általában lassan gyógyulnak, lehet, hogy még korai volt cserélgetned is. A tetran kenőcs is jó, de jól forgasd bele a piercinget mozgatva a lyukba. Ha lehet, ne vedd ki most egy ideig, hogy nyugalomba legyen, de minden nap fertőtlenítsd a lyuk körül a bőrt. Gyógyszertárban is rákérdezhetsz, biztos ajánlanak valamit.
2013. ápr. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ugye ilyenkor már lehet vele szolizni, de amiatt nem lehet? Mert még mindig gennyes ...
2013. ápr. 25. 10:42
 3/5 anonim válasza:
Nekem az első pc-m nagyon rosszul sikerült, ugyan ezt művelte velem ami Neked van... aztán rájöttem hogy rosszul lett szúrva. Kivettem begyógyult egy évre rá megcsináltattam megint... kb. 4-5 héten belül teljesen begyógyult, csak Betadine-t kentem a seb oldalaira, kicsit meg csavargattam finoman hogy mindenhová kerüljön. Azóta sem volt semmi baja. Lassan már 5 éve megvan:)
2013. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az volt a baj hogy még nem igazán kellett volna cserélgetned.Valószínűleg csak kívülről látszott teljesen begyógyultnak a szúrás.Ha télen csináltattad volna még lehet megúsztad volna amellett hogy cserélgetted,de nyár elején épp ezért kell az ilyennel vigyázni,mert izzadsz,kimelegedsz és akár egy picike rész végett is könnyen begyullad.Nyugi,rendbe fog jönni.:)Fertőtlenítsd le az eredetit(elsőt),ami gondolom azért nem csüngős:)Ápold rendesen és miután látszólag begyógyult,várj még rá min két hetet.Ezt megint a meleg végett érdemes.Mikor fertőtleníted mindig forgasd meg óvatosan,hagy gyógyuljon minél hamarabb:)
2013. ápr. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen az eredetit raktam bele, és 3-4-szer fertőtlenítem. Már nem annyira gennyes, meg akkor fáj néha, ha belekapok. Szerintem is túl hamar kezdtem el cserélgetni. Kellett Nekem vele sietnem :/ Na de ez lett a türelmetlenségemből, most már várok a strand szezonig, addig hadd gyógyuljon, ráérek utána cserélni. :)
2013. máj. 2. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!