Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért olyan menő manapság a...

Miért olyan menő manapság a körömlakk és a műköröm? Mit szeretnek benne?

Figyelt kérdés
Én ezt egyszerűen nem értem. Mikor még én gyerek voltam, igazi ritkaságszámba ment, ha valakinek ki volt festve a körme. Óvódában, iskolában egy ilyen esettel sem találkoztam. Ma meg nem lehet bárhova menni, akár családon belül, hogy a nők 80%-ának ne lenne kifestve mindenféle undormány színekre. Már a 3-4 éves gyerekeken is ezt látni, szörnyű. Középiskolában 80-90% általában a csajoknak mindig ki van festve, ezzel menőznek, egyetemisták is, a boltban vagy bárhol az eladók úgyszintén, az öregasszonyok is mindig ocsmány színektől rikítanak. A tanárok, a diákok, de még olyanok is mint a rendőrök vagy orvosok. Szörnyű. A műkörmözés dettó. Borzadály látni hogy a 6 évestől a 80 évesig mindenkin a műköröm. Csak nekem visszataszító? Mióta és miért lett ez a fölösleges és gusztustalan "kiegészítő" ekkora divat? 27/F
2013. júl. 6. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazért festik a nők a körmüket, amiért szép ruhákat vesznek fel, amiért frizurát készítenek maguknak, amiért ékszereket hordanak és amiért sminkelik magukat stb. Esztétikusnak tartják, szebbnek, nőiesebbnek érzik magukat ettől és azért általában el is érik vele a kívánt hatást. Persze mindig van, akinek nem tetszik, de az élet már csak ilyen. Egyébként azzal én sem értek egyet, hogy kislányoknak is ki legyen festve a körmük,de 14-15 éves kortól simán belefér. A műköröm más téma, az nekem sem tetszik, de egy igényesen manikűrözött, festett, karbantartott köröm nem hiszem, hogy gusztustalan lehet. A szín megint más kérdés, nem tetszhet mindenkinek ugyanaz, de azért nem gondolnám, hogy társadalmi problémát okoz, ha valakinek nem tetszik a körömlakkja. Én pl. nagyon szeretem festegetni a körmöm, nem hagyom lekopni, mindig ápolt hatást kelt és nagyon sűrűn dicsérik meg mások is, férfiak, nők egyaránt. Bár elsősorban magam miatt csinálom, mert szeretek vele bíbelődni, jó érzés viselni, de az sem utolsó, hogy mások is elismerik. Értem én, hogy neked nem tetszik, biztosan nem vagy vele egyedül. Nekem meg nem tetszik a tetoválás meg a piercing, mégsem fakadok ki, pedig rengeteg embernek van. A megoldás: tolerancia.
2013. júl. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, mintha azt kérdeznéd, hogy miért festik/festetik a nők a hajukat
2013. júl. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Joy Turner ***** válasza:
70%
Elhiheted, hogy nem azért, hogy a pasiknak tetszenek. Azért viselik, mert ők maguk jól érzik magukat tőle. Ennyi. A pasik véleményét meg mindenki lesz@rja.
2013. júl. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Egyébként nem csak mostanában menő...Már régen is az volt...Vagyis a körömlakk-igaz főleg a felnőtt nőknél...a műköröm akkor még nem...Egyébként az, hogy neked nem tetszik, nem jelenti azt, hogy gusztustalan...Én se szeretem a műkörmöket, és soha nem tetetnék fel, de vannak nagyon szép, esztétikus, visszafogott műkörmök is...

Egyébként nem gondoltad, hogy nem "menőzni" akarnak vele, hanem nekik tetszik? Én is festem a körmömet, de nem azért, mert "hűűű de menőőő", hanem azért, mert szeretek vele foglalkozni, mintákat festeni rá, különböző színeket párosítani (a jó ízlés határain belül természetesen), és pl pozitív energiát is adnak a színek...ruhában/sminkben/körmön is...:D


És igen szerintem, csak neked visszataszító...Van olyan ismerősöm, aki utálja a körömlakkot (de tényleg nagyon), és még se mondja, hogy gusztustalan, vagy undorító...Annyit mond, hogy neki nem tetszik, és ha tehetné akkor az összeset kidobálná, mert felesleges...

De nem értem, TÉGED miért zavar, ha MÁSnak tetszik, és így érzi jól magát...egyébként még soha nem láttam körömlakkfóbiát eddig...

2013. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Hozzátartozik az ápoltsághoz. Szerintem a műköröm is tud esztétikus lenni(bizonyos kereteken belül) és mégis csak kevésbé macerásabb, mint minden nap manikűrözni otthon. (El sem hiszem, hogy 27/F vagy. Nem hiszem, hogy egy 27 éves férfi úgy állnak dolgokhoz, hogy ez "MENŐZÉS". Menőzni Pistike menőzik az oviban a vadiúj nadrágjában a csajoknak.
2013. júl. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. *Úgy állna a dolgokhoz
2013. júl. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!