Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogy vegyem rá anyukámat hogy...

Hogy vegyem rá anyukámat hogy csináltathassak köldökpiercinget?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok.Decemberbe 15 leszek.Anyának még csak párszor mondtam de mindig nemet mond. mert hogy majd 18 évesen...:(( mit tegyek? hogyan vegyem rá?
2013. aug. 5. 08:25
 1/9 anonim válasza:
77%
Szerintem inkább halgass anyukádra...
2013. aug. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 gömbicica ***** válasza:
90%

szia :) szerinted mennyivel leszel több, ha piercinget tetetsz be???? Csak azért, mert barátnőnek .... , már van?

Én Édesanyáddal értek egyet. Ne haragudj.

Engem nem tudott volna a lányom rávenni semmivel, hogy rábólintsak ilyesmire.

Mit tegyél?

Éld a gondtalan tinik életét a lehető legértelmesebben. A piercinget pedig csináltasd meg, majd ha nagykoru leszel az első fizudból ajándék gyanánt magadnak, vagy majd nyári munkai keresetedből, ha továbbtanulsz.

2013. aug. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos...ez nálunk is örök probléma volt...nekem egy nyamvadt fülbevalót nem engedtek belőni...amiben az a gond, hogy mindig is testékszer mániás voltam szóval szúrtam magamnak fület, orrot, leléptem a piercerhez megcsináltattam a helixet is...hát...hogy itthon mit hallgattam...egyáltalán nem érte meg...

Viszont 18. szülinapomra anyámtól jelképesen köldök piercinget kértem (csak az ékszert, zsebpénzből szúrattam be), és azóta több piercingem is lett, és hiába hagyta rám apám, hogy majd ha nagykorú leszek, az összes után olyan balhék vannak/voltak itthon hogy már bűntudatom volt miatta...pedig az én testem...


Szerintem hallgass anyudra, nem ezzel kell kitűnni (én is azért ékszerezek, mert szeretem amikor szúrják, meg jófej a piercer és a tetoválóművész)...Mi anyámmal 12 éves koromtól havonta összeveszünk (egészen mostanáig) a testékszer témán, és nem éri meg egyáltalán...jobb a családi béke...és ha olyan az anyud mint az enyém, sehogy se tudod rávenni...(Az enyém szörnyen maradi, teljesen testékszer ellenes, és természetesség mániás...a sminkelés egy másik hosszú háború volt)


Viszont megkérhetnéd 16. szülinapodra, ha még úgyse enged a 18.-ra hogy azt kapjál...hidd el az a 4 év villámgyorsan el fog telni (nekem is gyorsan eltelt az a 6), és lehet addigra már nem is fog tetszeni...ha így van pénzt is spórolsz, ha meg még mindig tetszeni fog megmondod anyudnak, hogy nem hirtelen fellángolás volt, még mindig szeretnéd, és nekiültök újra átbeszélni a témát...(mi is így próbáltuk, de nálunk vita lett a vége)

2013. aug. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyi vagyok, mint Te...decemberben leszek 15. mar egy eve van piercingem, Anya megengedte. Ez AZ o dontese, AZ o teste. Neki ez tetszik. Szerintem a szüloknek nevelni kell a gyereket, nem akadályozni. Es a neveles alatt inkabb terelgetest ertettem. Egy gyerek ugyanoltan jogú otthon, mint a szulei. Engem erre tanítottak. Egyenjogú fél egy vitában. A szuleim ugyanúgy nem utnek meg, ahogy en oket, es amikir kistesot akartak belém, megkerdeztem, hogy szeretnek e. (13 voltam) baratnomnek nem engedtek meg, o szerzett branült (orvosi tu is jó) és ha jól lefertotlenited, es atszurod semmi baj nem lesz..lehet jajgatni, de neki is szepen begyogyult.
2013. aug. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14 éves korom óta próbálom rávenni anyát egy köldök piercingre. Most 17 éves vagyok, már nem szeretnék, de kíváncsiságból megkérdeztem anyát, hogy lehet-e köldök piercingem. Még mindig nem engedné. xD
2013. aug. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,még jöhet.Tina cica ezt a szöveget én is be fogom adni anyának :DD
2013. aug. 5. 13:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Tina cica már nem azért...de amíg anyád tart el, és tőle kéne a pénz a piercingre is addig igen is joga van beleszólni...Amíg nem TE tartod el magadat, addig beleszólhat...és amúgy ez a szöveg haláli...ugyanolyan jogaid vannak tény, csak ők meggebednek hogy eltartsanak, kinyalják a fenekedet, ezután a minimum hogy elvárják, hogy elfogadd a (gyakran szörnyen hülye) szabályaikat...ennyit megérdemelnek hogy tiszteletben tartsd az Ő házukban az Ő szabályaikat...


Egyébként egy piercingtől nem lesz senki se több se kevesebb, nem értem mit szállnak rá a szülők erre a témára annyira...és azt se értem miért nem engedik, de az előbbi bekezdésből kifolyóan megértem ha elvárnak valamit cserébe azért mert eltartanak...És a piercingtől való eltiltás miben akadályoz? abban hogy kiszúrasd magad...vagy a piercing valami státusz szimbólum? akinek van az jobb ember? és egy piercingtől fog megjavulni/elromlani az egész életed??? Ezt még gondold át...


Egyébként ha a szülő elvakultan hisz a piercing ellenességben nincs mit tenni tűrni kell...hisz ők is hányszor eltűrnek nekünk mindent, minden hülyeségünket, mindig támogatnak (jó esetben)...tudom milyen ez nekem is elég maradiak a szüleim...bár én sose vágytam testékszerekre...engem hobbiban is visszatartanak...na ez az akadályozás...nem azért nem lehet a hobbim mert pénzbe kerül, hanem azért mert ŐK nem értenek egyet vele...pedig nem állatokat akarok kínozni, meg semmi olyat nem tennék amivel tönkreteszem az életemet...és amúgy is...nagykorú vagyok felnőtt nő, ugyanolyan jogokkal mint anyámnak...miért nem mondom ezt így neki? azért mert ha én ezzel odaállnék kiíratna a suliból és elküldene a francba dolgozni, hogy akkor ugyanúgy jogom van dolgozni is és tartsam el magam, és ne szemtelenkedjek...

2013. aug. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kérd meg hogy 16. szülinapodra lehessen, akkor már csak meg engedi:D
2013. aug. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 idontcareiloveit válasza:

én hétfőn csináltattam :)

anyukám nem nagyon akarta megengedni,de 1 éve folyton ezzel húztam az agyát..nem kell tetkó,meg nem kell semmi más,csak ezt engedje meg..a fülembe megengedi,de máshova nem aztán rábólintott,de miután betöltöttem a 16-ot :)

és anyukámmal mentem,szerintem 14 évesen ne nagyon akarj piercinget :)

2013. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!