Megszokja a fülem?

Figyelt kérdés

7 éve nem hordok semmiféle fülbevalót még alkalmakkor se nagyon.Régen arany volt benne vagy ezüst.Van egy pár fülbevalóm de azok alkalmiak de ha berakom őekt egy napra akkor a lyuk bepirosodik picit és árintésre fáj.7 év óta sose volt huzamosabb ideig a fülembe semmi most viszont vettem egy bizsu fülbevalót mert szeretnék hordani valamit.Tegnap este raktam be, ebbe aludtam és ugyan ez a tünet áll fent még mindig, fáj,piros és meleg is a lyuk körül.Ez elmúlik egy időm után?Megszokja a fül?Vagy nem bírná a bizsut?valakinek hasonló tapasztalat?


20/l



2013. dec. 6. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem se bírja a bizsut, nekem fekete lesz tőle a lyuk, meg néha fáj, de pár nap alatt teljesen normális lesz, szoktam "ezüst kúrát" tartani, ha már nagyon elege lesz a fülemnek, olyankor gy hétig csak ezüstöt teszek bele. Persze előfordulhat, hogy a te füled nagyon nem bírja a bizsut.
2013. dec. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nemtudom bírja e mert ha aranyat, ezüstöt raktam bele 1 napra akkor is ez volt a tünet, ezért kérdeztem hogy lehetséges e az hogy idő kell neki még megszokja hogy van bent valami, mivel régen nem volt gond a nemesfémmel, azt bírta, most meg nemhiszem hogy 7 év elteltével meg ne bírná. most néztem, nekem csak piros a lyuk.meg kitágult.kivenni nem merem mert ha kiveszem másnapra annyira fáj hogy nemtudom visszatenni
2013. dec. 6. 22:02
 3/8 anonim ***** válasza:

lehet, hogy most azért fáj, mert huzamosabb ideig nem hordtál fülbevalót. nekem is van olyan lyuk a fülembe, amibe nagyon ritkán teszek ékszert és akkor 1-2 napig érzékeny, meg piros a fülem, aztán utána semmi baj nincs vele.

de lehet, hogy neked fémallergiád van. van olyan ismerősöm, kinek hasonló tünetei szoktak lenni, ő réz drótból hajlít magának fülbevaló kapcsot, attól semmi baja nincsen, illetve orvosi fém fülbevalót hord, az sem bántja a fülét.

szóval szerintem várj még pár napot, ha nem múlik el 3napon belül a pirosság, meg a fájdalom, akkor nagy valószínűséggel nem bírja a füled a bizsut.

2013. dec. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, a választ,most már 2 éjszakája és 1 napja hogy benne van, reménykedek hogy elmúlik a fájdalom
2013. dec. 7. 10:30
 5/8 anonim ***** válasza:
annyit tehetsz még, hogy Tetran kenőccsel bekened, nekem az segít ilyen bajoknál.
2013. dec. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
betadinnel kentem be 1x
2013. dec. 7. 19:48
 7/8 anonim ***** válasza:

a Betadinnel egy a gond,hogy nagyon szárít.

Akkor már Octenisept, az hatásos és sokoldalúbb.

2013. dec. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
egyébként mikor be akartam kenni és kivettem ezért a fülbevalót volt a fülembe valami száraz, lehet hülye hasonlat de olyan volt mint a csipa, de ez akkor is volt már mikor ezüstöt raktam be egy alkalomra
2013. dec. 7. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!