Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért csúszkál a kontaktlencsém?

Miért csúszkál a kontaktlencsém?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy divatkontaktlencsét, macskaszemes, és amikor berakom csúszkál, elfordul oldalra. Mitől van?

2013. dec. 24. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nincs fordítva a lencse? amikor az ujjadra teszed szabályos körívet kell látnod oldalról, ha a szélein egy kicsit kifelé áll, akkor fordítva van. Amúgy lencsét lassú óvatos mozdulatokkal tedd be.
2013. dec. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem, nincs kifordítva, megnéztem, és a minta is úgy van, hogy látnám ha ki lenne fordítva.
2013. dec. 24. 21:22
 3/13 anonim ***** válasza:
Van amúgy a lencseberakásban gyakorlatod? Mert ha nincs akkor használd inkább azt a módszert, hogy a jobb szemeddel jobbra-fel nézel, kifeszíted 2 ujjaddal az alsó és felső szemhéjad, majd ráhelyezed a szemedre a lencsét, nagyon lassú mozdulattal és hátratartott fejjel elkezded a szemedet le-középirányba mozgatni, majd lecsukod a szemed és szépen lassan csukott szemmel körbe-körbe forgatod a szemed. Amikor már nem érzed azt a kis szúrást, akkor nyisd ki.
2013. dec. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A bal szemeddel ugyanígy, csak balra és fellel kezdj.
2013. dec. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1. Fordítva raktad be.

2. Ki van száradva.

3. Levegő van alatta amikor berakod a szemedbe.


Több lehetőség nincs.

2013. dec. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kifordítva nincs, kiszáradva se lehet, mert amikor elsőre nem sikerül belerakni utána visszateszem kicsit, hogy ki ne száradjon, a levegőset meg nem tudom, nem hiszem hogy az lenne alatta. Nem lehet hogy a görbülete nem megfelelő? Mondjuk van olyan, hogy nem mozdul el, most se mozog.
2013. dec. 24. 22:20
 7/13 A kérdező kommentje:
És amúgy most használok először kontaktlencsét, de a berakással nem volt semmi baj.
2013. dec. 24. 22:23
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudok róla, hogy kontaktlencse több méretben lenne, szóval szerintem a görbületével nem lehet probléma. Többször is próbáltad felrakni?
2013. dec. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem minden kontaktlencse csúszkál, csak a többinél nem fontos, hogy hogyan áll, hisz nincs rajta minta. De mivel a macskaszemes nem szimmetrikus mindegyik irányban, látszódik ha elfordul.
2013. dec. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Ezek a kozmetikai lencsék csak egy méretben készűlnek, és nem folymatos viseletre tervezték, hanem alkalmakra. Az ilyen lencsék sok esetben nem kényelmesek, és amiatt csúszkál, mert nem jó a szemed paramétereire. A hagyományos kontaktlencséket azért szokták próbáltatni az optikákban, mert így lehet megbizonyosodni róla, hogy kényelmes és a szemnek sem árt.
2013. dec. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!