Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok/nők! Kinek van saját,...

Lányok/nők! Kinek van saját, nem mű (! ), hosszú körme? Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatosan.

Figyelt kérdés

Én is növesztem és már elég hosszú, de még hosszabbat szeretnék, ezért kíváncsi lennék az alábbiakra


-hogyan ápoljátok és reszelitek? milyen alakú?

-mióta növesztitek?

-milyen márkájú lakkot/lakkokat használtok?

-milyenek a mindennapjaitok hosszú körömmel? (nehézkesebb a napi teendők elvégzése vagy nem)

-miért a hosszú körmöt részesítitek előnyben a rövid helyett?



2013. dec. 26. 23:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
kb fél centi a fehér része, de néha tovább hagyom nőni. kocka alakja van és kb 2 hetente kell visszareszelnem, hamar nő. 4 éve volt műkörmöm,amióta leszedettem folyamatosan növesztem. catrice a kedvenc márkám, ha lakkról van szó de szoktam még astort, essencet, lorealt használni. a napi teendőket annyiban befolyásolja, hogyha leejtem a pénzt nehéz felvennem a földről :d kb ennyi a hátránya, előnye annál inkább van. és azért a hosszút, mert sokkal szebb
2013. dec. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 bogcsika22 ***** válasza:

Én hetente szoktam reszelni kocka alakú. Olyan hatodikos korom óta (most vagyok kilencedikes)

NYC, Crystal Nails, Maybelline ColoRama, Rimmel London kb ezeket szoktam használni. (De néha szoktam rosszabbakat is)

Nekem nem szokott nehézséget okozni, sőt a véletlenül letörik, még sokkal rosszabbul érzem magamat.

az sokkal szebb :D

2013. dec. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

3x volt műkörmöm, akkor utána nagyon durván legyengült a körmöm, és azóta inkább már növesztem csak. nem éri meg hogy nem törik le olyan könnyen és nem tudom lerágni. (csúnya rossz szokásom!)


minden nap megmosom, 2 hetente reszelem, a körömlakkokat megválogatom, és sok-sok kalciumot fogyasztok

általában mandula alakúra reszelem, de van hogy kocka


amikor letörik, akkor hozzáreszelem kb. méretre a többit, akkor olyan 2 hét maximum amíg visszanő, de fél éve növesztem megint


essence, l'oreal, manhattan


az aprót könnyebb felszedni, a telefon hátlapját is könnyebb lekapni, a kosárlabda testnevelésen macerás, írni könnyű, a barátom szoktam néha megkarmolni sajnos véletlenül az parásabb :/ és hát úgy általában szerintem praktikusabb mint a rövid körmök


azért, mert ezen szebben mutatnak a lakkok és egészségesebb hatást kelt, mint egy visszavágott rövid kis valami :/ :)

2013. dec. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszerű, hosszúkás, gömbölyű végű, és nem szoktam külön ápolni, vagy festeni. Azért részesítem ezt előnyben, mert jobban tetszenek a hosszú körmök. A mindennapjaim remekek. Mindig megdicsérik, hogy szépek, és végre van egy testrészem, amire büszke is lehetek. :D Nekem nem okoz gondot semmiben sem.
2013. dec. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

reszelni kb. kéthetente szoktam. Az Essencenek vannak nagyon jó körömerősítői és körömfehérítői azokat nagyon szeretem használom sokszor színes körömlakk alá is.

Az alakja kocka de kicsit kerekebb változatban.


K. 1-15 éve növesztem. A kedvenc körömlakkmárkám a Manhattan (most is azt van rajtam) , Rimmel London , Essence és kíváncsi vagyok a NYC-re is.


Én imádom hogy hosszú körmöm van. Sportolok is de mivel sokszor van rajta körömlakk meg erős a körmöm nem törik le. Ha nem körömlakk van rajtam akkor körömerősítő.


Szerintem a hosszú köröm esztétikusabb. :))

2013. dec. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is fél centi lehet a fehér része, néhol 0,7. az egész öröm átlag másfél centi :D Most reszeltem kockára hegyesből, ezért sokat vesztett a hosszából sajnos. Nyáron sokkal hosszabb volt.

Május óta növesztem, addig rágtam, tépdestem, tropa volt, kellett neki fél év, mire magához tér. Hetente reszelem, körömerősítős lemosóval mosom le a lakkot, Lovely körömágypuhítot kenek a körömágyakra majd óvatosan feltolom őket, rákenek Avonos körömerősítő szérumot, ezt beszívja, rákenek Manhattan Pro French körömerősítő lakkot, nagyon szeretem. (Előtte Essence volt, azt teljesen elhasználtam) Aztán a szín és a fedőlakk.

Színeket Manhattan, NYC és Catrice márkából szeretem.

Nem sokkal nehezebb a mindennapi teendők elvégzése, mert ahogy lassan nőtt, szépen hozzászoktam. Nem horribilisen hosszú a körmöm, és mindent ugyanúgy csinálok, mint eddig, csak sütésél telemegy tésztával meg nem szívesen kosarazok, eddig se szerettem :D

Eddig rágtam, és mindig takargattam a körmöm, most meg napi szinten kapok dícséretet rá, és sokkal nőiesebbnek néz ki a körmöm. A rövid, ápolt köröm is ugyanolyan szép, de nekem most nagy a varázsa, hogy ilyen erős és hosszú :)

16/L

2013. dec. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem mindig mandula alakú volt, a rövid ujjaimhoz borzasztó előnytelen lenne a kocka alakú, és egyébként is így hat természetesebben a kezemen. Tetszik a kocka, próbálkoztam vele, de nem áll jól. Reszelni akkor szoktam, amikor úgy látom, ráfér. Van, hogy pár naponta, de van, hogy akár egy hétig vagy kettő hétig sem. Az Essence Studio nails ultra strong nail hardener körömerősítővel erősítem, ez nagyon bevált, a körömágyamba pedg rendszeresen masszírozok olajokat, pl kókuszt.

Nem emlékszem, mióta növesztem, kb 3 és fél éve, ahogy "elhagytam" a műkörmöt, azóta hosszú kisebb-nagyobb kihagyásokkal. Akkor szoktam le a rágásról.

Nem túl gyakran lakkozom a körmeim. Sok márkát kipróbáltam, de nem vettem észre különbséget a minőség terén, így inkább z olcsóbb márkákat preferálom.

Nem vettem észre, hogy különösebben nehezebb lenne hosszú körmökkel, mint röviddel. Talán annyiban, hogy apróbb tárgyakkal, (pl tű, pénzérme) nehezebb bánni.

Jobban tetszik a hosszú köröm. Bár néha megunom, és levágom rövidre, nemrég szintén levágtam, most növesztem vissza:)

2013. dec. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, még jöhetnek! illetve azt elfelejtettem kérdezni, hogy hány centi hosszú a körmötök? (ezért csak páran írták ezt meg)


#7. a kókuszolajat hol veszed/hol lehet kapni? :O

2013. dec. 27. 22:14
 9/14 anonim ***** válasza:

Én 13 éves vagyok és nekem is kb. fél cm a fehér része. Én sima mandula alakúra reszelem, mert nekem a kockának mindig lepattog a széle.

Nem mindig használok körömlakkot ( főleg suli miatt) , de körömlakk nélkül sem töredezik, vagy hasonló.


Én vettem egyszer( amit neked is ajánlok) a Lovely-től két ilyen a nail care nevű "körömlakkot", ami igazából nem is körömlakk, mert az egyik egy rózsaszín színű zselé, amitől a köröm fehér része nagyon szép lesz.

A másik pedig ( amitől tényleg nagyon gyorsan nő a köröm) egy kék színű, ami körmön már átlátszónak tűnik( ez már igazi körömlakk, nem olyan mint az előző zselé, met azt cak rá kell kenni és utánna letörölni) ettől nekem egy hét alatt nőtt fél centit a körmöm és azóta is ezt használom.

Rossmannban lehet kapni 450ft-ért. és nagyon jó mind a kettő. 13,5L

2013. dec. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
7-es válaszoló vagyok, és a kentauros drogériában veszek, 1000 forint fél kiló. Nagyon jó a hajra, bőrre, és még sütni is lehet vele, mert sokkal egészségesebb, mint pl a napraforgóolaj.
2013. dec. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!