Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Lányok, ti hogyan sminkeltek?

Szepasszony kérdése:

Lányok, ti hogyan sminkeltek?

Figyelt kérdés
En nemtom meglelni a szamomra megfelelot!valahogy sosem sikerul jol,egyaltalan mit emeljek ki az arcomon?
2013. dec. 27. 14:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez arc függő. De nekem kerek szemeim vannak, szóval én ehhez hasonlót szoktam néha:

[link]

2013. dec. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Korrketor ha kell, alapozó, púder, szemhéjtus, spirál, szemöldökceruza.

Alapozóból és púderből a legfontosabb a bőrszínedhez és bőrtípusodhoz megfelelő. Ha száraz a bőröd, ne vegyél mattítos alapozót, ha nagyon olajos, akkor ne egy csillogós cuccot vegyél. Én órákig képes vagyok két árnyalat közt dönteni, most a L'Oreal True Match nagyon bejött Rimmel Stay Matte púderrel.

A szemed formája alapján érdemes eldönteni, mit emelsz ki. Ha az egész szemed körül kihúzod, picit összenyomja, ha a felétől kezded vastagítani, nagyobbnak láttatja, stb. Erről tudsz videókat nézni, cikkeket olvasni, de ki is tapasztalhatod.


Kiemelni ezt azt szerintem még nem a kezdő sminkelő dolga :)

2013. dec. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Uh,a csaj sminkje nagyon tetszik:-)szep!de nekem eleg kicsi a szemem!
2013. dec. 27. 15:00
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem is alapból kerek szemeim vannak,de sokszor nem alszomk i magam és mintha összecsukodna :D

alul nem szoktam kifesteni, max aluli szempilláim,meg felül jó nagyra :) néha szemhéjfesték meg alapozó...:) na meg rúzs..az alap nálam de az is világos rózsaszín!

2013. dec. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A mindennapokban nem használok túl sok sminket, inkább az egyszerűség híve vagyok.

Leheletvékony alapozó, ha van időm és kedvem alapozni. A pirosabb foltokra és a szem alatti karikákra, illetve a szemhéjra (mint egy alapként) egy kis korrektor. A szemöldökömet ceruzával vagy porral kiemelem szépen és szempillaspirált használok. Ha van időm, és kedvem, akkor egy vékony tusvonal, vagy egy kis szemceruza jöhet még szóba.


Egyébként, ha kicsik a szemeid és optikailag nagyobbnak akarod láttatni, akkor több lehetőség közül is választhatsz. A belső szemzugba vigyél valamilyen világos szemhéjpúdert és dolgozd el szépen. Általában a fehéret szokták említeni, de tapasztalataim szerint nem feltétlenül kell a fehér mellett dönteni. Én használtam már belső szemzugba e célra halvány rózsaszín, világos bázs, pezsgőszínű szemhéjpúdert is, és mivel ezek is világosak, ettől is nagyobbnak tűnt a szemem.

Ezenkívül másik trükk, hogy az alsó vízvonalat gyöngyházszínű, vagy más világos szemceruzával húzd ki. A fekete szemceruzát kerüld, vagy ha használod is, ne a vízvonalad húzd ki vele végig, mert az kicsinyíti a szemet.

2013. dec. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én csak néha szoktam magam sminkelni,de akkor is csak szolidan.Kicsi csillogást is szoktam belevinni,úgyhogy ezeket szoktam használni:Csillogó rózsaszín vagy lila szemhéjfesték,egy kicsi szájfény,szempillaspirál,és NÉHA szemceruza,de azt nem nagyon szoktam,mert ugye szolid smink....Hát nekem ennyi lenne a sminkem,amit néha használok:)

Remélem tudtam segíteni!

2013. dec. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokt:-)

a leirtakat en is szoktam hasznalni kedvtol,idotol fuggoen!amikor elkészül,tetszik,de a nap végére,ugye munka/suli(en speciel mind a kettő) utan ugy elmaszatolódik,hogy kb úgy nézek ki,mint a 2.világháború!ezért néhd elmegy a kedvem az egésztől!

2013. dec. 28. 20:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Arc függő, én szemem emelem ki hetkóznap egy tussal szempilla spiralal es egy halvany szemhejpuderel elsatirozva, ajakmra szajfenyt vagy ruzst teszek, arcom hiabait alapozoval korrektoral fedem el es egy kis szint adjak neki bronzosito es highliter.
2020. júl. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!