Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hány évesen érdemes sminkelni?

Hány évesen érdemes sminkelni?

Figyelt kérdés
(egy szájfényt is annak értek)

2014. jan. 4. 21:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
Ha 14-15 évesen ünnepi alkalmakra, színházba, randira stb. felteszel egy kicsi szájfényt, szempillaspirált, az bőven elég. Iskolába, hétköznapra fölösleges a smink. Esetleg még a körömlakk elmegy, ha normális színű, de semmi egyéb. Fogsz még vele eleget vacakolni, ha felnőtt leszel és esetleg olyan munkahelyed lesz, ahol elvárják, hogy sminkelj. Még meg is fogod unni, hidd el, addig örülj, amíg nem kell emiatt fél órával korábban kelned :)
2014. jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

Nincs olyan, hogy X évtől érdemes.

Még majdnem 30-ként sem érzem úgy, hogy igazán kellene. Csak néha.


De ha rosszul tetted fel a kérdést, és nem "érdemest" akartál írni, hanem azt, hogy "mikortól lehet", akkor:

középiskola előtt lehetőleg NE!

2014. jan. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

1-es,


milyen munkahely az, ahol "elvárják"?

2014. jan. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Pl. hostess, színész, tévébemondó, modell munka esetében alap a smink, mondjuk ott általában van sminkes, aki megcsinálja a komolyabb sminkeket. De van olyan munkahely is, ahol pl. pincérnőktől, recepciósoktól is elvárnak egy szolid sminket. Ha olyan helyen dolgozol, ahol emberekkel kell foglalkozni, akkor előfordulhat, hogy elvárják.
2014. jan. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
6%

Kösz. Persze, ha valaki a külsejéből él vagy "kirakatban" dolgozik, az más.

Vicces módon eszembe se jutottak ezek. Valszeg azért, mert annyira távol állnak tőlem.


Azt hittem, majd olyasmit említesz, mint: ügyfélszolgálat, vagy üzleti élet (tárgyalások stb.) -> ezt cáfoltam volna. :)

2014. jan. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%
Jót tudok röhögni az ilyen embereken, mint te, kedves utolsó :) A recepciós az "kirakatban" dolgozik, de az ügyfélszolgálatos már nem, igaz? Talán ez azért kivétel, mert te, vagy egy kedves ismerősöd ott dolgozik?
2014. jan. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell megsértődni, NEM degradáló jelentéssel írtam a "kirakatban"-t.

Csak arra utaltam így, hogy olyan állásokat soroltál, ahol a jelentkezési feltételek között sorolják a "fiatal, dekoratív megjelenésű alkalmazottat keresünk" szöveget.

Mondjuk azzal vitatkozom, hogy csak sminkkel lehetne valaki "megfelelő megjelenésű".


(Egyébként nem lakossági ügyfélszolgálatosra gondoltam, aki az utca emberével foglalkozik, hanem vállalatira. Pontatlanul fogalmaztam.

Mondjuk banki, vagy NAV-os, vagy közüzemi ügyfélszolgálatos állásnál se találkoztam még "sminkelési" követelménnyel.)

2014. jan. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek teljesen igaza van, annyi pont elég smink 14-15 éves korban,sőt szerintem később is. Ahogy gondolod, ez nem korhoz kötött, amúgy meg pl. Alapozò alatt nem tud levegőzni a bőröd, mert eltömíti a pórusait- de egy szemhéjpúder meg ilyesmik simán beleférnrk különleges alkalmakra. Én speciel sose használok sminket, természetesen eleve szebb vagy, mint egy maszkkal az arcod helyén. :)
2014. jan. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
0%
én most vagyok 14 és anyám nem engedi
2014. jan. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Ne is akarj! nem jó a smink, főleg ilyen korban, amikor rengeteg a pattanásod. Utálomm, amikor egy 13-14 éves csaj a pattanásait is alapozóval tünteti el... azzal sokkal rosszabb lesz, mert levegőzni se tud... inkább alkoholozzák le, nekem attól másnapra eltűnik... amúgy 15/l vagyok és sose sminkelek.
2014. jan. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!