Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mennyire gyakori hogy egy...

Mennyire gyakori hogy egy 20-on éves nő soha sem sminkel és soha nem használ parfümöt?

Figyelt kérdés
2014. jan. 8. 19:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
En csak 30 eves korom utan sminkeltem magam, parfumot pedig nem hasznalok,mert nem birom a szagat.
2014. jan. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sminkkel kapcsolatban:


Gyakoribb, mint hinnéd. Több barátnőm is van, aki még életében nem sminkelt. Én is csak mostanában morfondíroztam el rajta, hogy néha jól jönne egy kis optikai tuning. (29 évesek vagyunk)

Volt munkahelyemen rengeteg nővel dolgoztam együtt, bőven azok voltak többségben, akik natúr (és korántsem hibátlan) arccal jártak keltek (korosztályban: 20-tól 40-ig).


Parfüm: nem tapasztalok összefüggést. Az is pacsmagolhat, aki nem keni magát és fordítva.

Én mondjuk pont nem használok parfümöt. De nem elvből, hanem mert érzékeny vagyok a szagokra.

2014. jan. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Parfüm: olyan mű nekem az egész. Illatt felhőben mászkálni hát nem az én világom.

Smink: nem értem miért van rászükség. Az őszinteséget, természetességet preferálom.

2014. jan. 8. 21:23
 4/12 anonim ***** válasza:

parfüm:elég jó orral áldott/vert meg az anyatermészet, ki tudom szúrni az ötven középszerűből azt az egy jó illatot, és kifejezetten élvzem is. De nem állandóan.


smink:ha van rá időm, miért ne. Bőrradír, szemöldök és bajuszszedés arckrém rendszeresen.


Egyiket sem azért hordom hogy leplezzem a bőrhibát, testszagot. Normális embernek szerintem ez extra, az ápoltságon felül.

Brossot, kendőt, nyakláncot se csakis azért vesz fel az ember, hogy eltakarja a ruháján a pörköltfoltot.

2014. jan. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vannak ilyenek, szerintem több, mint a fele sminkel a nőknek, pláne ez a korosztály. A parfüm szerintem külön dolog. Pl. anyukám -bár nyilván idősebb- soha nem sminkeli magát, nem lakkozza a körmét, nincsenek is ilyen cuccai (illetve kimerülnek egy db fekete szemceruzában, amit sosem használ), de annyi parfümje van, hogy sokszor én is csak nézek, pedig nekem is van 5. Én 24 vagyok, sminkelem magam minden nap, ha nem vagyok itthon. Ha csak a szomszédba megyek, akkor is rakok fel korrektort vagy kevés alapozót azokra a részekre, ahol problémás a bőröm -pigmentfoltos a régi pattanások után, az állam kicsit, az orrom sajnos az egész, tiszta piros ezek miatt. Ezzel nem tudok mit csinálni, hogy elmúljanak. Amúgy a sminkem nagyjából CC krémből, púderből, korrektorból, szürke szemceruzából (de ezt sokszor elfelejtem) és spirálból áll. Szemhéjpúdert szoktam még használni, de ez nem is látszik szinte rajtam, mert természetesre csinálom és amúgy is rejtett a szemhéjam. A számra csak színtelen ajakápolót szoktam kenni. Még így is csak annyi a különbség a sminkes meg smink nélküli arcom között, hogy sminkkel kevésbé látszanak a bőrhibák, és hosszabbak a szempilláim, mégis rengeteget jelent. A tusvonal meg az élénk színek egyébként nem tetszenek.

Én magát a sminkcuccokat meg a sminkelést is élvezem, és szeretem úgy elhagyni a házat, hogy belenézek a tükörbe, és azt mondom, hogy viszonylag jól néz ki az arcom (a ketchupos pizza helyett mondjuk, mint mikor kijönnek a pattanások), mert amúgy sincs sok önbizalmam.

Parfümöt is minden nap használok, inkább megszokásból, de ezt nem tartom olyan fontosnak. Sokáig nem használtam, mert én is azt hittem, hogy nem bírom a szagukat, aztán találtam 1 olyan illatot, amit bírok és szeretek.

Ha látok is valakit, aki sosem sminkel meg nem használ parfümöt, ezért nem fogom leszólni vagy igénytelennek tartani. Mindenki maga dönti el, hogy mit csinál.

2014. jan. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Ezzel nem tudok mit csinálni, hogy elmúljanak."


De, tudnál! Jól kell megválasztani a kozmetikumokat (és itt nem drágára gondolok), figyelni kell az összetevőket. Pigmentfoltra: arbutin, C-vitamin (kozmetikumban!), retinol, niacinamide, glikolsav (AHA).

2014. jan. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

17:39 vagyok.

Nem merek kísérletezni az az igazság, mert örülök, hogy találtam olyan termékeket, amikkel a pattanásokat féken tudom tartani (többnyire). Szoktam pakolásokat használni citromlével, mézzel, szódabikarbónával, de nem nagyon használnak (talán minimálisan). Gondolkodtam hámlasztáson meg bőrcsiszoláson, de azok nagyon húzósak anyagilag.

2014. jan. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Hogy hatnának, amikor nem is a problémádra valók?

Húzós a hámlasztás? Nem orvosit javasoltam, hanem otthonit! Egy 30 ml-es szérum 2100,- és kitart egy fél évig!

[link]

2014. jan. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Honnan tudod, hogy mire valók, vagy miket használok? Másrészt ezt a cikket már olvastam, és marhára nem mentem vele semmire, és egyébként is látszik, hogy aki írta sem szakértő...
2014. jan. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

Jól van, na! Nem erőszak a disznótor! :)

Maradj nyugodtan ronda pigmentfoltos, pattanásos, aki csak sminkben mer kimenni az utcára! ;)

2014. jan. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!