Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Színes kontaktlencsét szeretné...

Színes kontaktlencsét szeretnék venni és ahhoz el kell mennem optikushoz?

Figyelt kérdés
vagy azt csak berakom és ennyi?

2014. febr. 19. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Még neten online is tudsz rendelni, keress rá.
2014. febr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
az oké már meg van az de itt a színeseknél fontos vagy van valami olyasmi hogy görbület avgy hasonló amire ügyelni kell hogy passzoljon a szememhez?vagy bármelyiket megvehetem?
2014. febr. 19. 16:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyilván ha a szemed görbülete más mint a lencséé akkor simán kieshet, vagy elviselhetetlenül kényelmetlen lehet. Ezért szoktak először vizsgálatot csináltatni. De persze nem kötelező. Nekem pl csak a 8.4 görbület jó, mindegyik másik kiesik a szememből.
2014. febr. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm.Gondolom ezt a vizsgálatot ingyen csinálják igaz?
2014. febr. 19. 19:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Én kisebb optikában csináltattam vizsgálatot, ott 2500 ft volt. Van ahol több. De szemészeten gondolom lehet ingyen is.
2014. febr. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

SZTK-kban nem tudnak kontaktlencse-vizsgálatot csinálni.


Ahhoz, hogy neten megvásárold tudnod kell a paramétereket (meg hogy a szemed egyáltalán alkalmas-e rá), optikában pár 1000 szokott lenni a vizsgálat. Nézelődj akciók után, mondjuk a többség úgy van, hogy vedd meg náluk - na olyat nem érdemes csinálni, az én lencsém boltban a duplájába kerül, mint neten. Persze próbalencse mindenképp kell.

Abból a szempontból mindenképp megéri optikushoz menni, hogy ha vizsgálat nélkül rendelsz egy rossz görbületű színes lencsét (amik drágábbak, mint a dioptriásak), akkor nem biztos hogy tudod hordani, azaz a lencse árát is kidobtad az ablakon.

Ha meg mégis beleerőlteted akkor lehet szúrni fog, megsérül a szemed, vagy ha túl nagy, elhagyod.

2014. febr. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

En elmentem optikushoz:)

Es nekem nem ajanlottak a szines lencset,azt mondtak hamar kiszarad..

2014. febr. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha jó minőségű, nem hiszem hogy hamarabb szárad ki, mint a nem színes. Én csak néha alkalomra vettem színeset, egyébként dioptriásat hordok, néha az is kiszárad ha sokat van bent => szemcsepp.

Ami enyhén színezett azzal szerintem nincs baj, a teljesen fedőknek a szélénél láthatod a színt ami zavaró lehet.

A nagy átmérőjű circle lencsék jobban fedik a szemet, így kevesebb oxigént kap - főleg ha rossz minőségű a lencse anyaga.

2014. febr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!