Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért lesz ilyen a körmöm...

Miért lesz ilyen a körmöm festés után?

Figyelt kérdés
Ha kifestem a körmeimet mindig 1-2 olyan lesz mintha száradás közben belenyúltam volna, pedig nem! Most különösen ügyeltem rá, hogy ameddig szárad ne nyúljak semmihez és mire megszáradt megint 3ujjam olyan. Pedig 40percig hagytam száradni! Avonos, Oriflames, kínaiban kapható olcsó lakkokat is próbáltam már de mindegyikkel ilyen. Mitől van ez? Talán a lakkozási technikámmal van gond? Milyen lakkokat ajánlotok?

2014. máj. 6. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán felbuborékosodik és attól olyan,mintha belenyúltál volna.


Szerintem egy réted átlátszó lakkal kezd,utána menjen rá a színes lakk.

2014. máj. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kenjél rá egy réteg fedőlakkot is a végén. :)
2014. máj. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket, majd kipróbálom:)
2014. máj. 6. 20:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne átlátszó lakkot használj, hanem alap- és fedőlakkot, nagyon nem mindegy - ezt főleg az első válasz miatt mondom.

Valószínűleg túl vastag rétegben lakkozol, és nem vársz eleget a rétegek között. Két, maximum három VÉKONY rétegben kend fel a lakkot, és a két réteg között várj néhány percet. A végén pedig kenj fel egy mélyszárító (!) fedőlakkot.

De azt is tudomásul kell venni, hogy sok lakk még akár órák múlva is sérülékeny, egy ideig célszerű óvatosan nyúlni a dolgokhoz. Ne este lakkozz lehetőleg, mert akkor belenyomódhat a takaró, párna gyűrődése. Frissen lakkozott köröm-gyilkos a farmer gombja, az ágyazás, teregetés, hajmosás, de elég ha valaminek jobban nekinyomod véletlen, és megmarad a nyoma. Ha ilyen történik, akkor kenj rá egy réteg fedőlakkot, a kisebb hibákat jól eltünteti. :)

Főleg régi, kissé már besűrűsödött lakkok szoktak amúgy ilyet csinálni, érdemes lehet kiszanálni a készletet esetleg. :)

2014. máj. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, ezeket jó tudni!:)
2014. máj. 7. 09:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!