Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Másnak is ilyen hamar tönkreme...

Másnak is ilyen hamar tönkremegy a géllakk a kezén?

Figyelt kérdés

Eddig háromszor csináltattam géllakkot a kezeimre. Elsőt vidéken, másik kettőt kuponnal Bp-en.


Nem tudom, én jártam-e rossz helyeken, de egy hét után már elkezdett lejönni. Naponta mosogatok, de nem ásom a földet meg nem kosárlabdázom velük.


Hogy kellene ezeket óvni?! Nem értem. Vagy másnak kevésbé jön le?


26L



2014. jún. 17. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Te jártál rossz helyen:SS.Annak fent kéne maradnia akármit csinálsz:/.
2014. jún. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ez függ a géllak márkájától és a műkörmöstől is h mennyire szakképzett. Ha szépen, alaposan előkészíti a körmeidet a lakk felvivése előtt, akkor nem szabadna problémának lennie. Fontos, h akihez mész, előtte meggyőződsz róla, h milyen tanfolyamokat végzett és mondjuk olyanoktól kérsz véleményt akik már jártak ott, milyen termékekkel dolgozik stb.

Én is fél éve járok manikűröshöz, h géllakkot vigyen fel és eddig nekem semmi problémám sem volt vele. Mosogathatok amennyit akarok, akár földet is áshatok vele, még csak le sem pörcent belőle...

Ha tényleg minőséges munkát szeretnél, akkor sosem szabad a legolcsóbb megoldást választani, mert az olyan munka is és később aztán a körmeid fogják bánni.. :) Esetleg nem tudod h milyen termékekkel dolgozott a mükörmösöd?

2014. jún. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem szoktam hozzájuk szólni, csak ha kérdeznek.:) Én magamtól csendben vagyok inkább. :)
2014. jún. 17. 15:54
 4/11 anonim ***** válasza:

De általában ilyen tanfolyami diplomák kiszoktak lenni téve a falra! :)

Mindegy, ebbe most ne menjünk bele! A lényeg a lényeg, h ha legközelebb géllakkot szeretnél, akkor ne a minél olcsóbb megoldást keress és előtte érdeklődj! Manapság általában minden ilyen vállalkozónak van internetes elérhetősége (facebook), ahol különböző képeket tesznek fel a munkáikról és a látottak alapján lelehet szűrni, h milyen munkát végez! A műkörmöstől te nyugodtan kérdezősködhetsz, h most éppen mit miért csinál és amit ráken a kezedre az mire jó stb:) Hidd el ez nem ciki!

2014. jún. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem azért, mert ciki, csak nem szoktam túl gyakran a szolgáltatóipari emberekkel beszélgetni, és félek, hogy kérdezni kezdenek a munkámról vagy valami. Mint a fodrászok, így inkább nem szólok.
2014. jún. 17. 16:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Kuponnal ne csodálkozz, hogy nem jó...szerinted mennyire érdekli a körmöst, h 990-ért sz@r munkát ad ki a keze közül, mikor a kuponos vendég úgyis keres más kuponos helyet a következő alkalomra?

Ha minőségi munkát szeretnél, akkor ki kell fizetni az árát.

2014. jún. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha olyat kérdeznek akkor te nem vagy arra köteles válaszolni, mert te a kuncsaft vagy, viszont te az ő munkájával kapcsolatban simán kérdezhetsz, mivel te veszed illetve szeretnéd igénybe venni az ő szolgáltatását, amihez elengedhetetlen a kommunikáció... Ha ezeket a gátlásaidat nem tudod átlépni, akkor készülj fel, h még rengetegszer befognak húzni a csőbe!...
2014. jún. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Olyan munkám van, amit nem merek elmondani már, mert "jaj, én egy senki vagyok hozzád képest" meg "akkor én inkább ne szóljak" meg ilyenek. Félek, hogy a kisebbségi komplexusuk miatt még rondábbra csinálják a körmeimet.


De akkor marad az itthon festés:)

2014. jún. 17. 20:11
 9/11 anonim ***** válasza:

Na ez egy nagy baromság. Hozzám jár háztartásbelitől a híres színésznőig elég sokféle ember, de mindnek ugyanolyan minőségű körmöt készítek, és nem érdekel, hogy mivel foglalkozik, amíg rendesen eljön az időpontra, nem késik, nem néz hülyének, és kifizeti a munkámat.

Ha meg olyan hűdenagy ember vagy, akkor ne sajnáld a pénzt a minőségért, és ne kuponos kontárokhoz járj.

Egyébként, ha megkérdezik, hogy mivel foglalkozol, nem kell pontos választ adni, fizetéssel együtt. Elég, ha annyit mondasz, h pl bankban dolgozol. Azt nem kell, h Te vagy az igazgató.

2014. jún. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Na ez egy nagy baromság. Hozzám jár háztartásbelitől a híres színésznőig elég sokféle ember, de mindnek ugyanolyan minőségű körmöt készítek, és nem érdekel, hogy mivel foglalkozik, amíg rendesen eljön az időpontra, nem késik, nem néz hülyének, és kifizeti a munkámat.

Ha meg olyan hűdenagy ember vagy, akkor ne sajnáld a pénzt a minőségért, és ne kuponos kontárokhoz járj.

Egyébként, ha megkérdezik, hogy mivel foglalkozol, nem kell pontos választ adni, fizetéssel együtt. Elég, ha annyit mondasz, h pl bankban dolgozol. Azt nem kell, h Te vagy az igazgató."


Nem úgy értettem, hogy nagy ember vagyok. Egyáltalán nem. Csak simán elmondom, hogy hol dolgozom (pl. minisztérium), és rögtön megy a kombinálás. Saját magukról kezdenek el beszélni, hogy ők nem értenek ehhez és jaj, biztosan nagyon nehéz ez nőként, mert egy nő családot akar.


De simán lehet ám, hogy az eddigi 10 kozmetikus/manikűrös/fodrász, akiknél jártam, indokolatlanul voltak kisebbrendűségi érzéssel megáldva. Csak akkoris ez a tapasztalatom:)


Nem azért, hogy így más körmöt csinálnak nekem, csak zavar, hogy beszélgetni kell, ezért nem kérdezek.


Amúgy meg attól, hogy van pénzem, nem imádok költekezni:)

2014. jún. 18. 11:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!