Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Alapozó alá tegyek valamit?...

Alapozó alá tegyek valamit? Sok videós valamilyen krémet tesz alá, vagy ilyesmi.

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy csak alapozót teszek fel... ha a szememet is ki akarom festeni, akkor muszáj szemhéj alapozót is feltennem? Köszi a válaszokat! :D

2014. júl. 16. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapozó alá általában primert szoktak kenni,ami összehúzza a porusokat,egyenletes felszínt kölcsönöz a börnek,ezáltal simábban megy rá föl az alapozó.De szerintem ez abszolút elhagyható,ha az arcod szép egységes és nem problémás illetve ha nem hajlamos a kifényesedésre.
2014. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Alapozó alá mindig kell hidratálni is.
2014. júl. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam használni , te döntsd el, ha szárítja a bőröd tegyél alá hidratálót
2014. júl. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sminkelés előtt érdemes hidratálni. De amire te gondolsz az a primer. Szerintem is abszolút elhagyható, arra van, hogy könnyebben maradjon fent az alapozó, meg most már abból is van minfenféle, pirosság elleni, mattító, stb. Sose használtam, de egyszer úgyis ki fogom próbálni. :)

Nem kell szemhéjalapozót felvinned külön, legalábbis szerintem.

2014. júl. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szemhéjalapozó arra való, hogy tartósabbá tegye a szemfestéket. Elvileg nem csomósodik össze pár óra után a kis ráncokban, stb... Nem muszáj feltenni, ez rajtad áll, hogy mennyi ideig lesz rajtad a smink. Alapozás előtt hidratálókrémet vagy primert használnak. Ez is csak attól függ, hogy milyen a bőröd. Ha száraz típus, akkor mindenféleképpen hidratáld. Bár alapból is ajánlatos a hidratálás.
2014. júl. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És milyen hidratálót szoktatok használni?
2014. júl. 17. 14:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Giordani Gold.
2014. júl. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Milyen típusú arcbőröd van? Száraz, kombinált, zsíros, problémás, vízhiányos, rozaceás, stb stb? Annak megfelelően válassz arckrémet. Nézz szét a krémmánia.hu-n és találsz a pénztárcádnak és az arcbőrödnek megfelelőt.


A megtisztított bőrt bekened hidratálóval, majd mehet rá az alapozó. Alapozás után ahol még kell, ott korrektorral elfeded a bőrhibákat, majd egy vékony réteg púderrel fixálod. Mehet a pirosító és egyéb festék igény szerint (szemhéjpúder, szempillaspirál, bronzosító, szemceruza, tus, highlighter stb stb)

Én primert (sminkalapot) csak alkalomra használok, mert feltölti a tág pórusokat és tartósabbá teszi a sminket. Minden napra szerintem felesleges.


Ha BB krémet használsz alapozó helyett, akkor nem kell hidratálni (hacsak nem száraz bőröd van.

2014. júl. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és tanácsokat! :D
2014. júl. 18. 13:45
 10/10 A kérdező kommentje:
Valaki linkelne esetleg olyan krémet, amely nektek is bevált? Eléggé pattanásos és zsíros bőröm van, valamit száraz is.
2014. júl. 18. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!