Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Fültágítás: csigával, vagy...

Fültágítás: csigával, vagy tüskével kezdjem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretném tágítani a fülemet. Mindkettőn átmegy már 3 fülbevaló is, így szeretnék tágítót venni bele. Szerintetek a tüske vagy a csiga a megfelelőbb? És hányast vegyek kezdésnek? kb. 10-12-es méretnél szeretnék megállni. A válaszokat előre is köszönöm! :)

2014. aug. 6. 19:18
 1/7 sangie válasza:
100%
tüskével
2014. aug. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
tüske!
2014. aug. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És szerintetek mekkorát vegye kezdésnek? Vagy vegyek egyből 10-eset, és apránként "toljak" rajta?
2014. aug. 6. 20:00
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fúú 10-eset biztos hogy ne! Nagyon kell figyelned a füled szöveteire, mert ha hirtelen tágítod, és túl gyorsan haldsz nagyon komoly károkat tehetsz magadban. Én fogpiszkálókkal kezdeném, egyre többet aztán egy mekis szívószállal haladnék és utána már találsz bele szilikont és tüskét is.
2014. aug. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi, de már a fülpiszkáló is átmegy rajta, fogpiszkálót pedig semmiképp nem tennék bele, se lakkozva, se celluxozva, egyrészt mert ha "levedzik" a seb, felszívja, a fa szerves anyag, így úgymond "belerohadna" a fülembe. Tudom, sok ember csinálja/csinálta így, és volt, akinek működött, de én passzolnám.:)

Egyébként nem arra gondoltam, hogy egyből végigtolom a fülemben a 10-es tágítót, a legvastagabb részig, hanem nagyon lassan, apránként, bár lehet, most orbitális baromságokat beszélek, nem tudom, ezért félve is tettem fel a kérdést az imént.:D Ezesetben szerinted/szerintetek hányas tágítót vegyek? :)

2014. aug. 6. 23:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy próbálnék ebben az esetben haladni, hogy két fülpiszkálót tennék bele, aztán hármat és így tovább. Nagyon vigyázz tényleg, mondom, ha bedurran, akkor kezdheted újra, és nem érte meg a bajlódást. 10-est SEMMIKÉPPEN ne. Mindig csak 1-2 millimétert szabad tágítani rajta különben vagy nagyon fáj begyullad gennyezik vérzik és legrosszabb esetben szét is szakadhat a fülcimpa. A következő tárgy, amivel próbálkozz szerintem az egy festő ecsetnek a műanyag vége legyen. Figyelj rá, hogy ne legyen szélesebb, mint a mekis szívószál, mert az a következő. Ha már az is belemegy pihentesd egy hétig, de vegyél bele ékszert, hogy addig ne forrjon össze. Aztán haladhatsz tovább. De írhatsz privátot ha valahol elakadsz. :)
2014. aug. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"fogpiszkálót pedig semmiképp nem tennék bele, se lakkozva, se celluxozva, egyrészt mert ha "levedzik" a seb"


SEB? Milyen seb? Fültágításnál nincs seb. Levedzeni nem szabad neki, akkor már elbactad. Ami normális, hogy ha nem takarítod, akkor bepállik a lehámlott bőr és jellegzetes fül szaga lesz. (Ezt meg tisztességes ember ki szokta pucoválni). De ennyi. Semmi lé, semmi vérzés vagy genny.


Az egy dolog hogy bedurran, a gáz az, hogyha az álladó irritáció hatására egy jó kis keloid nő rá, vagy csak undorítóan fog kinézni ha kiveszed.

Így:

[link]

És ez maradandó. Gratulálunk a felhasználónak.


Nem véletlenül hívják tágításnak és nem tépésnek.

Havonta 1-2 mmnél többet nem szabad fölfelé menni. Az a 10-12 mm egy év alatt lesz meg egészségesen, viszont akkor nem lesz ronda és nem fog fájni.


A csigán és a tűskén kívül vannak még nehezékek is, amik olyanok mint egy lógós fülbevaló, csak épp a súlyukkal szépen nyújtják a fülcimpát.


És akármikor nyúlsz hozzá, tessék megöntözni fertőtlenítővel, mert még a legóvatosabb tágítás közben is előfordulhat hajszálrepedés.

Ezen kívül kenni mellé valami csúsztató anyagot, hogy egyszerűbb legyen az élet, egyszerűbben benn lesz, és felpuhul a bőr is. Zsíros krém, síkosító, vazelin, oliva olaj megfelel a célnak. Ha igazán jót akarsz magadnak akkor bepanten, az egyszerre fertőtlenít és síkosít.

2014. szept. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!