Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Milyen koromlakkot erdemes...

Milyen koromlakkot erdemes venni? Es mi a lakkozas technikaja?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tul erosek a kormeim, sokszor beszakadnak, vagy szetnyilnak. Arra gondoltam, hogy elkezdenem oket lakkozni, de abszolut nem ertek a temahoz, igy tanacsra lenne szuksegem, hogy melyik marka lakkjai tartosak(mosogatasallo peldaul), illetve az is fontos, hogy penztarcabarat legyen. Mukormot semmi esetre sem szeretnek csinaltatni.
2014. nov. 27. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Vegyél bázist és fedőlakkot, az Essence-nek van darabonként 1000 Ft alatt. Nem tudom, hogy a körmömön múlik-e, de nekem ezek bármit maguk közt tartanak, csak arra kell figyelni, hogy a körmöm végénél is alaposan be legyen kenve mindkettővel. A rétegek vastagságát ki kell kísérletezni, a túl sok lassan szárad, a kevés meg alig ér valamit, de (szerintem) összességében megéri.
2014. nov. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Es mennyi ideig birja a lakk a kormeiden kopas nelkul? Illetve tudsz vele rendesen mosogatni is, meg hasonlok?
2014. nov. 27. 14:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha elrontom és túl vastag lesz, alap+1-2-3 réteg szín+fedő, akkor képes leesni az egész, de ez nagyon ritka. Akkor szokott sérülni, ha a körömágytól húzom és a körmeim végére nem jut elég, kb. három nap után. Ha minden jól megy, akkor csak a lenövés miatt mosom le, vagy húzom le. Jól tapad a körmömhöz, de ha alányúlok lenövésnél, akkor erőlködés nélkül lejön. Lehet, csak mázlista vagyok. Évekkel ezelőtt találtam blogokban, más is szerette, szerintem keress rá, akkor kapsz egy átfogóbb képet.
2014. nov. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, kihagytam.


Mindent tudok vele csinálni. Enélkül a kád oldala többször volt bűnös, mint a mosogatás, de egy rugalmas zselészerűség lesz belőle, ami a kb. merőleges ütéseket nagyon jól bírja, ha valami feltépi, azt kevésbé, de ez tényleg a lenövésnél gond, az enyém gyorsan nő. Egyszer előfordult, hogy copfban volt a hajam, vakartam volna a fejbőröm, és a feszes hajszálak alákaptak, aztán puff, leesett. Csak azt az egyet kellett pótolnom. Régóta ezt használom, nekem nagyon bevált, és bőven belejöttem az első adagoknál. Nyáron kell vigyázni rájuk, mert a melegtől felhólyagosodnak, de eláll amúgy.

2014. nov. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hmmmm...szoval ha jol ertem, akkor szukseg van alapozasra, arra festem ra a kivant szint, es arra meg raviszek egy harmadik lakkbol fedoreteget?

Egyebkent koszonom szepen a segitseget, es elnezest, hogy ennyit kerdezek, de tenyleg nem sokat tudok a temarol.: )

2014. nov. 27. 14:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha csak kicsit sérül a vége, akkor az könnyen korrigálható, mert arra is kensz fedőlakkot, emiatt homogénnek (eh, azt hiszem, nem ez a szó illik ide) tűnik az egész, akkor is, ha nem sikerült egyenletesen felvinni. Ráadásul sokféle finish-sel kapható, nekem eddig csak sima és fényes volt, különbséget nem láttam köztük tartósságban.


Ezek nélkül a csillámos lakkjaim a legtartósabbak, annyira masszívak, hogy szenvedés lemosni, ha csak úgy a körmömre kenem.

Márkára a Catrice, de szerintem fajtája/színe válogatja. Nagyon ritkán nem használom az alap+fedőt.

2014. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez a sorrend! :) Az, hogy hány réteg kell közé, azon múlik, hogy a lakknak milyen a fedőképessége, néhány átlátszik két rétegnél is, illetve lehet játszani a színek mélységével, ha már egynél is jó lenne. 5 rétegnél többet nem javaslok, mert az életben nem szárad meg. Erre is vannak mindenféle Essence készítmények, én csak a cseppeket próbáltam, de nem vált be. Hideg víz alá szoktam tartani, utána nem mászik el, csak még nem köt meg a zselé, emiatt a takaró stb. lenyomata meglátszik.
2014. nov. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a tippeket!

Kiprobalom, remelem nekem is bevalik majd!: )

2014. nov. 27. 14:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Szívesen!


Remélem, jön még más is, aki mond konkrét márkát, mert nincs kizárva, hogy legyen. Ha megelégszel pár színnel, akkor lehet, hogy érdemes egy/több drágább, de tartós lakkra beruházni, ha van olyan. Van egy mini OPI lakkom, ami ajándék volt (semmivel se jobb), talán két akciós Manhattan (ez se jobb), amúgy főleg Essence, Catrice, meg ami olyan kis golyóforma, nagyobb drogériás márka ez is, de nem jut eszembe a neve.


Az alap+fedő arra is jó, hogy ha lemosod, nem fogja össze a lakk a körmeidet, nem lesz sárgás. Le lehet reszelni, annyira ez sem szempont, ha túlzásnak tűnik elsőre, és nem is fog az összes.

2014. nov. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

amit az előző válaszoló ír az az essence zselé cucca? csak mert ez nem derült ki. mert amúgy az essence lakkok kb 400 forintba kerülnek.


sima lakkozást én úgy csinálom, hogy szintén bázis (ez egy fehéres színű lakk), rá 2 réteg lakk és rá a cover/fedő lakk.


az essence lakkokban azt szeretem, hogy jó a színválaszték, egész tűrhetően szárad, viszont nem fed jól.


én a rimmel 60 seconds és az astor 45 seconds lakkjait szeretemm, de persze ezek se száradnak meg 1 perc alatt!


az a baj a lakkozással, hogy nagyon sokáig tart, maga a 4 réteg szép felkenése kb 10-15 perc, de utána vagy 1 órán át nem igen lehet nyúlni semmihez, hiába használsz szárítás gyorsító fedő réteget. ha a felszíne már nem is ragad, de masszívabb hatástól (pl cipő felvételnél berakni az ujjad a cipő sarkáho) legyúródik mint egy gyurma.


tehát én sima lakkokat használok és ezek kb 3 napig bírják, utána azért a végein elkezd lekopni és lemosom és újat kenek fel.


a mosogatást csak óvatosan lehet, mert ha úgy mosogatsz, hogy a szivacs dörzsi része van a körmöd felé azért az roncsolja a lakkot...


ami nekem nagyon bevált, az különböző márkákból az ilyen átlátszó lakkban úszkáló csillámok. ha ezt használom fedőlakk helyett sokkal tartósabb, akár 5 napot is kibír.


illetve ami nagyon nagyon jó, és az tényleg gyorsan szárad és tartós is, az a lovely sand körömlakk, de ez nagyon durván csillámos és kész tortúra lemosni. sajnos színválaszték alig van belőle.

2014. nov. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!