Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mi a különbség a géllakk és a...

Mi a különbség a géllakk és a zselélakk közt?

Figyelt kérdés

Szalagavatómra körmöt szeretnék csináltatni, de nem vagyok képben, hogy melyik mit takar. Azt tudom, hogy a zselélakk mintás, ha olyanra akarod csináltatni, de a géllakk is ilyen? Tehát az is minta, csak gél van rajta, nem zselé?

Köszi a válaszokat :D



2014. dec. 3. 11:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz, mint a krumpli és a burgonya között. Semmi. :)
2014. dec. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy mintás? Mintás lesz akkor ha a manikűröstől kérsz bele mintát (matrica, vagy ő csinálja kézzel akril festékkel). Egyébként a gél lakk és a zselé lakk ugyanaz. Más néven tartós körömlakk, ami uv fényre szárad így nem lehet hagyományos körömlakk lemosóval eltávolítani, csak ha a manikűrös lereszeli.
2014. dec. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Körmös vagyok: a zselés lakk kifejezést nem használja senki a szakmában, csak gel lakknak hívjuk. A gel lakk körömlakk és zselé keveréke, körmöt nem lehet vele hosszabbítani, tehát ugyanúgy néz ki, mintha kilakkoznád a körmöd, egy picivel vastagabb, a tartóssága 2-3 hét, UV fényre köt teljesen szárazra, nem kell várni, mint pl. a körömlakknál. A gel lakkot le lehet oldani acetonnal, illetve le is lehet reszelni, ha egy alkalommal akarod felrakatni, akkor jobb ha áztatással szedi le a manikűrös. Magadnak csak akkor tudod leszedni, ha szerzel 90%-os acetont (tipoldó) és abban áztatod, vagy azzal átitatott vattát teszel a körmeidre 10 percre.


Lehet kapni a drogériákban zselés hatású körömlakkot, az egy sima körömlakk, ami valamivel vastagabbnak néz ki az átlagosnál, kb. semmi értelme nincs, csak azért írtam le, hogy tudd, hogy ilyen is van, ez nem UV-fényre köt.


A mintát egy manikűrös, műkörmös, a körömlakkra, gel lakkra, műkörömre is fel tudja tenni, tehát tulajdonképpen mindenre. Az egyetlen technika, amit ismerek és nem lehet díszíteni az a japán manikűr, ami természetes anyagokkal egy szép fényt ad a körömnek, minden más díszíthető sokféleképpen. Gel lakkra még beépített díszítést is lehet tenni, ha valaki ügyes, akrillal, zselével is lehet rá festeni.

2014. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!