Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A Koreai smink termékek mitől...

Nagykitty kérdése:

A Koreai smink termékek mitől különböznek az itthoni termékektől?

Figyelt kérdés

Minden videóban azt látom, hogy mikor Koreai nőt sminkelnek, sokkal természetesebb hatást kapnak. Tudom, hogy a bőrük fajtája is közbe játtszik, de pl. az itthon kapható sminktermékek néha kicsit mű jatást tudnak kelteni az arcon tapasztalataim szerint. Szerintetek jobbak a Koreai sminktermékek, és ha igen, akkor miért? Mitől másabbak?

Előre is köszönöm a rendes válaszokat!



2015. máj. 22. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért a sminkelésnél én azt veszem észre, hogy nálunk nem a természetes a cél. Mert nálunk egy "szépen" sminkelt nő az olyan hogy látszik hogy van rajta pirosító, bronzosító, az arca 1 árnyalattal sötétebbre van mázolva, mert a fehér bőr nem menő. Ázsiában meg pont a fehér tökéletes porcelán bőr a menő... és gondolom a termékeket is ebben a tudatban gyártják.
2015. máj. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem azért látszik rajtuk természetesebbnek a smink, mert ők erre törekednek.

vannak youtubeon olyan videók, ahol összehasonlítják, elkészítik a nyugati-amerikai divat szerinti sminket, és a koreai divat szerintit.

az amerikaiban mindig matt, sötétebb, napbarnítottabb a bőr, erősen kontúroznak, túlhúzzák a száj vonalán a rúzst, hogy teltebbnek tűnjön, füstös sminket festenek a szemre. ezek nem igazán természetes hatásúak. persze szépek, csak az emberek nagyon nem így néznek ki alapból.

koreában viszont a friss, természetes megjelenés a divat. világos, harmatos finishű bőr, nude színek a szemen, barackos vagy rózsás pirosító és ajkak. nagy divat ott a gradient lips, ami átmeneteset jelent, tehát még természetesebb hatású. nekem egyébként ez jobban tetszik, főleg a mindennapokra. az előnyöket kiemelik, és olyan ragyogó, lágy lesz tőle az arc.

amúgy maguk a sminkek is különbözőek. az itthoni bb krémek pl. szerintem csak felhígított alapozók, semmit nem fednek, szárítanak. míg koreában olyanok, mint egy rendes alapozó, hidratálnak, fednek, és tényleg sok ápoló összetevő van a bennük. este lemosáskor látom, hogy javítanak a bőrömön.

amúgy én nagyon kedvelem a koreai termékeket, sminkben és arcápolásban is. a koreai rúzsaim vannak olyan minőségűek, mint a luxusmárkás rúzsaim, pedig 2-3000 ft-ért vettem a koreaiakat ebayen. meg a bb-ket is szeretem. koreában nagy divat a cushion, vagyis párnás kiszerelés, amivel nagyon szépen, természesen fel lehet vinni a benne lévő alapozót, bb-t, pirosítót, akármit. a lancome most hozta forgalomba a saját cushion-ját, koreai minta alapján, mert lisa elridge sminkes, aki a lancome-nál dolgozik, imádja a koreai dolgokat.

arcápolásban is remekelnek, itthon nem találtam a termékeikhez hasonló dolgokat, vagy csak nagyon drágán. ott eleve 7-8 lépésből áll egy arcápolási rutin, ami nagyon hatásos. nagy kedvencem most a mizon hyaluronsavas gélkrémje, kemény 1600 ft-ért. itthon minimum a kétszereséért adnák a boltokban. vagy a c20 márka 21.5%-os c vitaminos szérumot is imádom, ami drágább, 6700 ft-ért vettem, de itthon csak 20 ezerért láttam kisebb kiszerelésű, 20%-os c vitaminos szérumot. meg van még egy csomó koreai cucc, amit imádok. persze ott is vannak kevésbé jó dolgok, meg egyéntől is függ, kinek mi jön be. szóval van különbség bőven az itthoni és a koreai cuccok között.

2015. máj. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2015. máj. 23. 08:53
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondod 2. válaszoló, hogy sokkal bőrbarátabbak a koreai termékek?
2015. máj. 23. 09:17
 5/7 anonim ***** válasza:

azt azért nem mondanám. inkább azt, hogy hatásosabb dolgok vannak koreában olcsóbban az itthoni árakhoz képest.

legalábbis nekem az a bőrbarát, amiben nincs alkohol, illatanyag, illóolaj, lemosókban meg szulfát sem.

itthon és koreában is lehet találni ezektől menteset és nem menteset. : D de én ilyen krémösszetevő-fetisiszta vagyok. : D

2015. máj. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2015. máj. 24. 07:46
 7/7 anonim ***** válasza:

2-es mindent leirt:)

Személy szerint egy kicsit én az amerikai sminket nem kedvelem,mivel közel sem az van a smink alatt,ahogy a hölgy kinéz,amúgy sem szeretem a 5 kg vakolatot :') tehát természetesség egyenlő a nullával.(persze ott is szoktak természetesen sminkelni de ahogy előttem irták,ott túlzásba szokták vinni)


Ellenben Koreával,engem nagyon megragadott.

So naturally :D én mondom

Nagyon be jön nekem a világos bőr,hisz nekem is az van,szerintem sokkal megnyerőbb mintha úgy néznél ki mint egy néger 😄

Koreában a fehér bőr szerintem még a tisztaságot is jelképezi valamilyen szinten (érsd-szüzesség) + ott teljesen mások az elvárások,óvakodnak a naptól, rengeteg kenceficét rá kennek magukra, sőt még a férfias is,ami szerintem megint csak egy jó dolog hogy a fiúk is adnak magukra:)


Koreában mondhatni minden a külső, bár ez nem teljesen azt jelenti hogy belsőre nem vesznek nagy figyelmet de ott nyilván a külsőt nézik először.


Nincs bajom az amerikai sminkkel, tényleg néha szexin néz ki,de én a természetesség híve vagyok, tehát a koreai smink szerintem jobb és szebb hatást kelt,olyan babás vagy hogy is fogalmazzak, dehát ízlések és pofonok^^

2018. júl. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!