Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Kezdő sminkkészletet tudnátok...

Kezdő sminkkészletet tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Így elsőre csak szemhéjtust vagy szemceruzát szeretnék használni, BB krémet és esetleg púdert. Most Essence CC krémem van, de nagyon kenődik és néha a fehér pólóm bánja. :\ Úgy olvastam lehet rá púdert is rakni, amitől nem fog elkenődni.

Árba ne legyenek olyan horribilisen drágák. ^^ 15/L



2015. júl. 1. 23:57
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Bőrtípusodat, szemed és hajad színét leírnád?
2015. júl. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát, a bőröm elég zsíros, a szemem kék, a hajam pedig barna és hosszú. :)
2015. júl. 2. 00:14
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Legfontosabb, hogy az alapozód/BB krémed olajmentes legyen, legjobb a mattító alapozó mattító púderrel kombinálva. De ha nem vagy nagyon pattanásos/szeplős/egyéb bőrhibás, elég a BB krém is. Én ezt a BB-t használtam sokáig: [link]

Ebayről lehet megrendelni, ami kicsit körülményes, de nagyon megéri, és nekem több mint egy évig elég volt egy üveg, pedig majdnem mindennap használtam.

Ha alapozót veszel, azt első alkalommal ne netről rendelt, mindenképp próbáld ki élőben, és ne csak a kezeden, hanem az arcodon is.


Púderből én a színezetteket nem szeretem annyira, kezdőként ilyenem volt: [link]


Szemhéjtust és szemceruzát én nem használok, helyette egy vékony ecsetet benedvesítek, és szemhéjfestékbe mártom, azzal rajzolom végig a vonalat. Így szépen el lehet dolgozni, ha pl. füstösíteni akarod. Szemfestékből a DM-ben kapható S-HE szerintem nagyon jó kezdőknek, ez a fajta: [link] (Itt a képen még a régi fajta van, most már kicsit máshogy néz ki.)

Ha a szemhéjadat is akarod festeni, akkor kék szemhez világos barnás, halvány barackszínű, világosszürke szemfesték illik.


Valamilyen szájfényt is szerezz be, én ezt szeretem, de nem tudom, lehet-e még kapni Magyarországon: [link]

Ha jól emlékszem, ebből a fajtából van szép semleges árnyalat, ami mindennel jól néz ki.

2015. júl. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy ha használsz sminkfixáló sprayt, akkor nem fogja megfogni a festék a ruhádat.
2015. júl. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szem meg hajszín tökre nem számít, a bőrtónus a lényeg.


Kérdező, a szemfesték pillafestés nélkül nagyon gagyin néz ki. Olyan, mintha egy csodaszép ruhához egy koszos, szakadt szandál lenne rajtad.


Inkább a tust ajánlom felülre, a ceruzát kevesen tudják jól használni, koszosnak tűnik tőle az arc. Vagy tanuld meg szépen és "szinte alig"-hatással a pillatöveket alul kifesteni. Ne a vízvonalat, az elég ribis.


BB és CC krémeket sajnos nem tudok ajánlani, mert amiket próbáltam, mind sokkal sűrűbbek voltak, mint az alapozóm, nagyon maszkosak voltak, ezekről lemondtam.


Krémmánián nézz körbe, sajnos ez egy folyamat. Elég kicsi az esélye annak, hogy ha most mondok egy márkát meg egy színt, az neked is jó lesz.


Tusból is mondhatnám, mi nekem a legjobb, de lehet, hogy az neked szar, nem áll a kezedre, és csak kidobott pénz.

2015. júl. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A hajszín igenis fontos.

Nekem pl. sötét hajam van, ezzel jön a sötét szempilla és a sötét szemöldök is, de tökre sápadt vagyok.

Nekem pl. nem kell sokat vacakolnom a szempillaspirállal, mert max vastagítani kell.


Az, hogy egyáltalán jól állnának-e ezek a dolgok, nem tudjuk így megmondani.

Akinek kicsi a szeme, az ne bacca förbe feketetével, különösen ha sápadt, nagyon drasztikus lesz.


A szemtus meg az egyik legnehezebb sminktrükk, mert lendületesen kell precíznek lenni, és megfelelő termék kell hozzá, különben bachatod.

Ha emellé még lefelé álló szemed van, vagy dupla szemhéjad, akkor végképp egy halál lesz a tus.



Amit javasolnék, hogy keress olyan sminkgurukat, akik hozzád hasonló arc, szem, szájformával rendelkeznek, és őket figyeld, hogy milyen trükkjeik vannak.


Ha zsíros a bőröd, akkor az alapozón nem szabad spórolni. Illetve attól függ, mennyire vagy pattanásos, ha nem jellemző, akkor nyugodtan használhatsz csak egy kis korrektort, és ennyi.

A púder mindenképp kell, ez a két dolog párban van, az alapozó nélkül lejön a púder, és a púder nélkül elkenődik az alapozó.

2015. júl. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tushoz elsőre ne ecsetest hanem filctoll hegyűt vegyél, azzal könnyebb.
2015. júl. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ^o^
2015. júl. 5. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!