Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Ha ajakbalzsamot csinálok,...

Hédi72 kérdése:

Ha ajakbalzsamot csinálok, akkor a vazelin, méhviasz és kókuszolaj jó együtt?

Figyelt kérdés

#méhviasz #vazelin #ajak balszam
2016. febr. 19. 18:01
 1/3 anonim válasza:

Hozzávalók:


1 mokkáskanál méz

1 mokkáskanál méhviasz

2 mokkáskanál mandulaolaj

pár csepp illóolaj.


Elkészítése:


Gőzfürdő fölött megolvasztom a méhviaszt, beleteszem a mézet és az olajat, hagyom, hogy szépen összeérjen.

Utána beletöltöm a kis tartójába, majd hűlésig kevergetni kell, különben a méz lesüllyed az aljára.


Ez a mennyiség icikepicike, próbálgatásra tökéletes.

2016. febr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vazelin nem kell. Nem jó, ásványi olaj, nem tesz jót a bőrnek.


A méhviasz elég, és hozzá bármilyen olaj. Én a ricinust javaslom, nekem az jött be a méhviasz mellé. Kiválóan ápolja a száraz ajkakat.


A kókuszt azért nem szeretem ajakápolóba tenni, mert télen túl kemény, nyáron meg gyorsan megolvad, és nehéz a méhviasszal valóm arányát ezért eltalálni.


A méhviasz nem olvad a nyári melegben sem (ahhoz nagyobb hő kell) és ha mellé egy mindig folyékony olajat teszel, akkor jó eséllyel mindig egyforma állagú lesz az ajakápolód.


Szóval én méhviasz mellé ricinust vagy mandula olajat ajánlok, ezek szagtalanok is. A jojoba, avokádó, makadámdió olaj is jó, de ezeknek jellegzetes szaguk van. Egyébként pár csepp illóolajat is tehetsz hozzá!

2016. febr. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat! :)
2016. febr. 19. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!