Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Rosszul csinálok valamit,...

Rosszul csinálok valamit, vagy tényleg így néz ki?

Figyelt kérdés

Most voltam 17 éves. Néhány éve nézek a YouTube-on "beauty" csatornákat, de eddig nem igazán foglalkoztatott a sminkelés. Az utóbbi időben viszont egyre inkább éreztem azt, hogy néhányszor, ha olyan dolog van (nem mindennap a suliba) jó lenne kicsit eltüntetni a pattanásokat, a foltokat meg ilyeneket. Mivel problémás bőröm van, 'a korrektorral pöttyözök néhány helyre' módszer nálam nem működik, már próbáltam. Így vettem néhány dolgot, amiről csak jót hallottam és elkezdtem gyakorolni. Gyakorlok már jó néhány hónapja, viszont az eredmény sosem tetszik. Azt hittem, hogy azért olyan amilyen, mert kézzel tettem fel a BB krémet, így vettem hozzá, egy szintén mások által dicsért ecsetet, és félreértés ne essék, az ecset jó, de valahogy mégsem olyan lesz a végeredmény, mint én azt anno elképzeltem.

A videókban mindig csodálatosan szép egyenletes a smink, és messziről nekem is olyan, de amikor közelről megnézem olyan furcsa. Nem is tudom, hogy írjam le, de valahogy nem egyenletes, talán még foltos is, csíkos lesz bármennyire eldolgozom szóval közelről csúnya. És mivel közelről ilyen, nem is merek kimenni vele utcára.

Nem tudom, hogy a termék rossz amit használok, én csinálok valamit rosszul vagy közelről tényleg így néz ki?



2016. febr. 28. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Hidratálsz rendesen?

Ajánlom, alapozás előtt. Hol vannak a pattanásaid? az egész arcodon? Én akkor inkább alapozót használnék, mert a bb krém nem fogja neked eltüntetni.

Tegyél egy picit a két arcodra, homlokodra, álladra és az orrodra (Ne folyjon az arcodon) és először azt dogozd el az ecsettel, esetleg szivaccsal, aztán ahova még kell tegyél egy picit. Szerintem az a baj, hogy sokat teszel fel, és nem dolgozod el. Milyen típusú a bőröd egyébként?

2016. febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szoktam hidratálni. Pár hónapja használtam egy krémet, de abbahagytam, mert rengeteg pattanásom lett tőle. Aztán amikor újat akartam venni nem tudtam, hogy milyet vegyek, így megvettem a Dove mindenhová kenhető krémjét és ha szükségem van rá bekenem vele az arcomat. Egyébként ha felkenek valamit, mindig szoktam használni.

Kombinált bőröm van, télen kicsit szárazabb. Pattanásom elég sok helyen van. Általában nem olyan nagyok, de sok van belőle és néha van néhány elég nagy. Gondolkodtam az alapozón is, de előtte gondoltam kiprólálom a Rimmel BB krémjét, mert azt hallottam mindenhol, hogy annak elég jó kis fedése van. Viszont akkor kipróbálok egy alapozót. Esetleg tudnál ajánlani valamit?

És köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál. :)

2016. febr. 28. 19:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, én is alapozót ajánlom, konkrétan BB krémekből még jót nem használtam, pedig próbáltam már párat. Konkrét alapozót ajánlani nehéz, mivel mindenkinek más válik be, de márkák közül ajánlom a Dermacol, Catrice, Rimmel márkákat, mind drogériában elérhető és nem túl drága árkategóriájúak. Üzletben a tesztert használd mindenképp, nem olyan egyszerű megtalálni a számodra megfelelő színt. Próbáld meg kiválasztani az eredeti bőrszínedhez legközelebb állót. Az,hogy mivel viszed fel, az megintcsak rajtad áll. Valaki kézzel szereti, valaki ecsettel, szivaccsal. Én az ecsetet szeretem legjobban, számomra azzal a legegyszerűbb eldolgozni. Pöttyökben felteszem az arcomra és ecsettel szépen eldolgozom az egész arcomon, a nyakamon is, és a hajtöveknél is figyelj oda. Ezután egy krém állagú korrektorral eltüntetem a bőrhibákat, szem alatti karikákat, ebből is a Catrice márkát tudom ajánlani, vagy az Avonnak is van egy nagyon jó krémes korrektora. Végül pedig egy matt púderral fixálom az egészet, púdernek évek óta a Rimmel Stay matte-t használom, és nagyon elégedett vagyok vele.

Hidd el csak gyakorlás kérdése az egész, te is belejössz. Youtuben tényleg sok jó video van ami segítségedre lehet,pl.


https://www.youtube.com/watch?v=eQgEochvba4


https://www.youtube.com/watch?v=l2ZgWmvdJzE


Amit pedig az első válaszoló is említett és fontos az a hidratálás, mindig használj az alapozó előtt hidratálókrémet. És még így a végére annyi, hogy a sminkeltávolítás minden nap elkerülhetetlen, soha nem alszunk sminkben, legjobb ha amint hazaérsz lemosod.

Sok sikert a sminkeléshez, és nyugodtan írj még ha bármi kérdésed van. :)

2016. febr. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, ilyen borre erdemes mattito alapozt pl maybelline mattitude, vagy zsiros borre valo bb-t hasznalni pl garniernek van ilyenje mehfizetheto aron. A tobbi bb elegge atfenyesedik sajna kombinalt boron. Ezen kivul nagyon fontos, hogy a borod arnyalataval tokeletesen egyezzen, vannak sargas es rozsaszines arnyalatok altalaban az osszes szinmelysegben, vizsgald meg a sajat arcborod, melyikbe tartozik. Akkor lesz olyan hatas smink utan, mint amit irsz, ha rosszul allapitottad meg az arnyalatodat. Hidratalashoz nagyin ajanlom a garnier soft essential kremjet a lila szinu dobozzal. Zseles allagu, nem kofejezetten kombinalt borre van, nem egy nehez krem, de konnyebb sminkelni ra es hidratal is. Ezen kivul gyogyszertarban kaphato a naturland koromviragkremje aloe veraval es vitaminokkal, ami nem olyan suru, mint a basic koromviragkremek, zseles es babasima bort varazsol. Estere ajanlom, par nap mulva ujjaeled a borod tole, hamar felszivodik, gyulladas csokkento nyugtato, lehuzza a pirossagot a pattikrol.

Ezen kivul a

2016. febr. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

*

A garnier kremhez javitas elutottem, kifejezetten ilyen borre ajanlott


**ezen kivul ajanlom a kremmanian nezelodj jora ertekelt termekek kozt hasonlo bortipusnak megfeleloen, nagyon nagyon hasznos dolgokat irnak a termekekrol, es minden kommentelohoz tartozik egy kis leiras, hogy milyen tipusu borrel rendelkezik, ehhez merten lehet szamodra hasznos az adott komment. Barmilyen kozmetikumot vennel erdemes hasznalni es tanulni masok tapasztalataibol, sokkal relevansabb, mint a cuki vloggerek szponzoralt termekelhelyezese

2016. febr. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Közelről nekik sem olyan szép, ritka a bababőr.


Ami fontos és minden smink alapja az a bőrápolás.


Reggel este arcmosás megfelelő arctisztítóval, hidratálás megfelelő arckrémmel. Nem ilyen multifunckiós dolgokkal, az ilyenek általában eltömítik a pórusokat.


Heti 1-2 X arcradírozás, arcpakolás.


Minél szebb a bőröd, annál szebb az alapozás.


Egyébként én is vettem nemrég egy drága alapozó ecsetet - addig kézzel vittem fel, szerencsére nincs annyi bőrhibám, nem kell nagy fedés - és néztem, hogy mindenkinek milyen pozitív véleménye van róla, csak én nem tudom használni? A tesóm (sminkmester) mutatta meg, hogy használjam, hogy ne látszódjon az ecsetnyom.


Videókat még nem néztem.

2016. febr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A bb krem lehet, hogy nem eleg, ha tenyleg problemas nagyon a borod. Alapozozz inkabb, viszont arra ne sajnald a penzt, ugyanis ha olcso markat hasznalsz, amellett h tul fenyes/csunya, meg a borodet is szetcseszi. Ha minimalis mennyisegu pattanasod van, hasznalj Rimmelt, maybellinet v L'orealt (en utobbit ajanlom). Ha viszont mar nagyon a szelsoseges kategoriaba tartozik a borod, inkabb ruhazz be profibb markakra (MAC, Nyx, Anastasya stb).
2016. márc. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a sok tanácsot, igyekszem mindegyiket megfogadni. :) Remélem jól fogom alkalmazni. :)
2016. márc. 30. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!