Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogyan sminkelitek magatokat?...

Hogyan sminkelitek magatokat? Milyen sminkcuccaitok vannak és miből hány darab van?

Figyelt kérdés

2016. jún. 6. 08:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Én alapozót, korrektort és púdert használok (arra, hogy valamennyire elfedjem a pattanásimat), és néha szempillaspirált meg szájfényt.
2016. jún. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
68%

Szia! Ez mindig attól függ, hogy hova megyek. Ha pl suliba, vagy csak vásárolni, akkor egy szolid sminket készítek. (BB krém-Loreal, Korrektor, ha muszáj a pattik miatt-Maybelline, minimális púder-MaxFaktor, ajakápoló pl. BabyLips, Carmex)

Ha esetleg bulizni vagy ünnepélyre megyek, akkor sem viszem túlzásba, felteszem a szolid sminkem és még hozzádobok szempillaspirált-én épp újat keresek, mivel a fekete színűek valamiért kicsinyítik az így is mongol kinézetű szemeimet, ezért most egy barna színűt fogok venni, valószínű az Avonból, mert mást még nem találtam. Plusz szoktam feltenni pirosítót vagy bronzosítót és egy kis highlightert.

Arra a kérdésre, hogy milyenek és kb mennyi sminkcuccom van nehéz a válasz. Az évek során gyűjtögettem össze, de fontos tudni, hogy a smink is ROMLANDÓ!(tehát alapozó..korrektor..BB krém..nem ajánlatos évekig őrizni!) Én úgy gondolom, hogy semmiből sem veszem meg a legdrágábbat, de a legolcsóbbat sem, ha kevés pénzem van inkább csak 1 db rúzst, vagy 1 db pirosítót veszek, de amit megveszek az legyen normális. (hisz mindenki tudja, hogy szarból nem lehet várat építeni :D) Viszont érdemes kísérletezgetni, az olcsóbb termékekkel, van ami be szokott válni, akár egy rúzs, maximum többször kell felkenni. Szerintem nem szükséges felhalmozni a sminkcuccokat, egyszerre úgy is csak egyféle lesz rajtad. Amiből több fajta kellhet az a rúzs, esetleg ajakceruza, szemceruza(én nem használok), vagy a szemhéjpúder(nekem pl 2db palettám van, az egyikben szolidabb színekkel, a másikban pedig extrémekkel(netről rendeltem)) Igazából ennyi, még egy tanács, ha kezdő vagy, van fent a neten egy csomó videó alapozásról, pirosítózásról, alap sminkekről, nézd meg őket és akkor biztos semmit nem fogsz elhibázni, mert ugyebár itt is lehet!

2016. jún. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Csak spirált és szemceruzát használok.

Spirálból 2 van, ceruzából 3.

Pattanások ellen szerencsére megtaláltam a tökéletes megoldást, így olyan az arcbőröm mint a babapopsi. :D úgyhogy arcra csak egy nappali hidratáló krémet használok. :)

2016. jún. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat hasznos volt ment a zöld kéz mindenkinek!:) Kettes külön köszönöm és a tanácsot is!:)
2016. jún. 6. 11:00
 5/17 anonim ***** válasza:
70%
Alapozó (Catrice), korrektor (Catrice), szempillaspirál (Max Factor), ajakpolók (rengeteg féle van), néha rúzs, néha pirosító. Nincs olyan sok sminkcuccom.
2016. jún. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Korrektor, alapozó, púder (utóbbit nem szoktam használni), ecset 1-1db. Két spirál, egy tus és egy szemöldökceruza.
2016. jún. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
27%

Az arcom különböző területeire különböző árnyalatú alapozót használok, korrektort, púdert, highlight-ert, bronzosítót, szemhénypúdert ritkán, szemhénytust, spirált, szemöldökcerkát. Mindent természetes hatásúan, tehát van rajtam ugyan sok féle smink, de nem vastagon, nem sok.

Többnyire pupa, eve rocher, bourjois, mac cuccaim vannak, de van egy-két gagyi is, de azokból max csak szemhélypúrer, meg szemöldökcerka (essence, catrice, és hasonló nyomi márkák)

2016. jún. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
23%

3-as vagyok. Miért lettem lepontozva? Azért mert nem használok 28 féle dolgot az arcomra vagy mert olyan szép a bőröm hogy nincs mit takargatnom?

A kis féltékenyek. :D

2016. jún. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is ment a zöld kéz! Hármas értelmes választ adtál úgyhogy neked is ment a zöld kéz!:) Nem tudom ki volt az aki lepontozott
2016. jún. 6. 13:09
 10/17 Sunshinedoll ***** válasza:
77%

Hétköznapra csak arcot meg szemöldököt meg szájat rakok fel. Alapozó, korrektor, pirosító, highlighter.


Nincs kevés sminkcuccom, de olyan sok sem. Főleg olyan termékekből van sok, amiket naponta használok - alapozó, pirosító, ecsetek. Jelenleg kb 7-8 alapozóm van (ezek közül 3 egyforma), szerintem abból van a legtöbb, de ezekből hétköznapra 1-2-t használok csak.

Párhavonta átnézem őket, és kidobálom a régieket, vagy amit az elmúlt 3-4 hónapban nem használtam.

2016. jún. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!