Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Hogy kezdjem el a sminkelést?...

Hogy kezdjem el a sminkelést? Többi lent!

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, idén fogok középiskolába menni, nincsenek nagy bőrhibáim (néha-néha egy-egy pattanás, eddig nem sminkeltem, de úgy gondoltam hogy az új suli miatt egy visszafogott sminket viselhetnék a mindennapokban, a szüleim idősebbek és nem preferálják azokat a fiatalokat akik túlzásba viszik. Ti mit ajánlanátok? Hogy sminkeljek? visszafogott szinte "láthatatlanul"

2016. jún. 30. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
egy BB krém, korrektor, púder az arcra :) szemre pedig szempilla spirál (amihez nagyon jó dolog a szempilla göndörítő) és egy szemceruza, amit a fölső víz vonaladra tudsz felkenni, vagy ha kicsit többet akarsz, de mégis visszafogottat, akkor barna szemceruzával a szempilláid tövét(fönt) húzd ki finoman, vékonyan. A szemöldöködet pedig ha szeretnél korrektálhatod, szemceruzával. (essence-nek nagyon jói vannak) :)
2016. jún. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja és láttam pár helyen, hogy ajánlják a szemöldök szedetést. Csak kicsit félek, hogy elrontják és nem fog tetszeni. Szerintetek?
2016. jún. 30. 20:09
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
hát kozmetikus néha túl szokta szedni egy kicsit :/ ha nem akarsz formát, csak kiszedni az elkószáló szálakat én otthon csinálnám. ha formát szeretnél akkor mond hogy csak nagyon picit, és ha kérdezni hogy itt meg ott ne még, akkor mond hogy ne :)
2016. jún. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

BB krém vagy enyhe fedésű alapozó, korrektor, szempillaspirál, esetleg színezett ajakápoló.

A szemöldököd attól függ, ha alapból ritkás és vékony, felesleges elmenni kozmetikushoz, vegyél egy szemöldökceruzát vagy szemöldökport, és tanulj meg vele bánni. Ha viszont sűrű, akkor menj el kozmetikushoz, ha egyszer kiszedi egy formára, akkor elég lesz utána ugyanúgy kiszedned, plusz vegyél egy átlátszó szemöldökgélt, ami segít a helyén tartani a szálakat.

Egyébként, ha van egy kis angoltudásod, akkor üsd be youtube-on,hogy "no make up make up" vagy "back to school make up", és többségében nagyon enyhe, láthatatlan smink tutorialokat fogsz találni.

2016. júl. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
hát a szemöldököd szedesd ki mindenképp mert ha nincs kiszedve az már igénytelenség meg milyen már h a szemöldöke kinőve de ki van sminkelve.. sminket meg egyáltalán nem ajánlok.. az én osztályomban senki nem sminkel..de ha nagyon akarsz akkor egy szempillaspirált meg egy szájfényt tegyél fel de szerintem nélküle is nagyon szép vagy nincs még szükséged rá. Mert majd mikor már kellesz mert hibás a bőröd (de nem biztos h valaha is rá leszel kényszerülve) akkor már teher lesz és örülni fogsz h korábban nem kellett ezzel bajlódni
2016. júl. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó, van olyan, akinek olyan ritka a szemöldöke, hogy nincs mit kiszedni rajta, ilyen esetben felesleges a kozmetikus.
2016. júl. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem alapozót, vagy vmilyen lájtosabb fedésű cuccot, mondjuk egy jó bb vagy cc krémet használhatsz, és azt fixáld púderrel, meg az esetleg bőrhibákat korrektorral. ezáltal egy egyenletes arcszíned lesz úgymond, és ehhez használhatsz bronzosítót, pirosítót, highlightert, de persze csak visszafogottan, és ügyesen kombinálva, nem szabad túlzásba esni! nem tudom, hogy milyen az arcbeállításod, milyen színű a bőröd, hajad, stb, ezért konkrét ötletet nem adok, max. ha küldesz privátba képet. https://www.youtube.com/watch?v=KTYv23cLAgI de pl. szerintem ez egy tökjó videó :)


az előbb elhangzott paraméterek nélkül nehéz azt is meghatározni, hogy hogyan, milyen színnel érdemes kihúznod a szemed, használj-e szemhéjpúdert, hogy mondjuk jobban kiemeld a szemed, stb., de szerintem magadtól el tudod dönteni. én pl. az egész szemhéjamat, meg a szemöldök csontig vmilyen nagyon világos, enyhe színnel kifestem (amúgy is nagyon fehér a bőröm, szóval ez szinte láthatatlan) és arra építem fel a többit. még ha egy nagyon enyhe sminkről is van szó, ez nagyon sokat számít, és sokkal hangsúlyosabb lesz a szemed. de mint mondtam, sokféleképpen lehet kihúzni a szemedet, illetve a színe se mindegy, van akinek a fekete, van akinek a barna áll jobban, van akinek az jobb, ha eldolgozza a vonalakat, van, akinek az, ha nem... :) szempillaspirált is érdemes használni. ajkakra pedig valamilyen bőrszínedhez illő, enyhén fényes szájfényt vagy rúzst javasolok, ha valamilyen gyengébb árnyalatra vágysz, akkor nude színű rúzsok közül válogass, vagy ha jól áll használhatsz barackszínűt, vagy rózsaszínt is. :)


de mondom, ha ennél konkrétabb infókra vágysz, írj nyugodtan üzit ^^szerintem tudnék segíteni


16/L

2016. júl. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!