Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Mennyibe kerül egy normál...

Mennyibe kerül egy normál minőségű smink készlet, illetve milyen márkákat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Abszolút kezdő készletről lenne szó, eddig sosem sminkeltem magam, nem szoktam drogériákba menni sem. Kezdésnek Alapozóra, korrektorra, brobzosítóra, szemöldökceruzára szempillaspirálra és ecsetekre gondoltam.

2016. júl. 20. 07:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. Én kezdésnek azt ajánlom először is, hogy ecseteket semmiféle képpen ne kezdj el egyesével vásárolni, mert egy vagyon... Rendelj a neten néha még jobb is, mint a drogériás és negyedannyiba se kerül... Én kozmetikusnak tanulok és én is aliexpressről rendeltem az ecseteim :D

Ez árban forintra átszámítva ilyen 500-800 forint szokott lenni. Alapozót így neten nemigazán lehet ajánlgatni, nézd meg mindig mi van rá írva és soha ne vegyél olyat, amibe alkohol van... És próbálj meg a bőrtipusodhoz megfelelőt venni (ha nagyon száraz a bőröd inkább folyékonyat vegyél, ha nagyon zsíros habállagút ) és mindig használj púdert! Hidd el sokkal szebb és tartósabb lesz a sminked, ha használsz púdert... elég egy sima átlátszó transzparens púder pl: az essence all abaout matt ez kb 1300 forint... Korrektorból, ha pattanásokat vagy bőrhibákat akarsz elfedni, akkor a legolcsóbb és legjobb a catrice camouflage korrektor ez 1000 forint és baromi sokáig elég... Ha szem alatti karikákra kell, akkor ugyan ennek a folyékony verzióját ajánlom... Bronzosítóból olcsó kategóriába 2 olyan van, ami hazsnálható az egyik a NYC bronzosítója a másik pedig a catrice matt bronzosítója.... Szemöldök ceruzából az essencenek és a she-nek vannak nagyon jó szemöldök ceruzái ezek ilyen 700-800 forint körül vannak, de ha ügyes vagy, akkor inkább szemöldök zselét használj és abból is, ha olcsóbbat, akkor a rimmel szemöldök zselé készletét ez 1200 forint... Szempillaspirálból pedig vagy a lovely szempillaspirálját tudom ajánlani vagy az essence lush princessét, mindkettő max 1000 forint és baromi szép nagy és dús pillákat csinál. :) Remélem tudtam segíteni :)

2016. júl. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm szépen!:)

Ment a zöld kéz

2016. júl. 20. 11:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Ecsetet ebay-ről rendelj, én egy ecset és egy beauty blender (vagyis csak másolat) kivételével az összes ecsetemet onnan szereztem be, és mind nagyon jó minőségűek. Változó, hogy mennyi egy készlet ára, de olyan 1-2 ezerért lehet kapni egy 12 darabos ecsetkészletet.

Alapozóból szerintem érdemesebb egy kicsit drágábbra befektetni. Ne ilyen Lancome meg Chanel kategóriákra gondolj azért. :D Elég egy jobb minőségű drogériás, pl. Bourjois, L'Oréal, ennek a két márkának az alapozói olyan 4000-4500 Ft körül mozognak.

Korrektorból a szem alatti karikák eltüntetésére folyékonyat érdemes beszerezni, az Essence-nek a Stay All Day korrektora nekem bevált, olyan 900 Ft körül van. Én bőrhibákra nem szereztem be korrektort, mivel nagyon ritkán jönnek ki rajtam pattanások, úgyhogy ilyenkor csak egy kicsit több alapozót teszek a pattanásos részre, de ha neked szükséged van rá, akkor a Catrice tégelyes Camouflage korrektorát sokan dicsérik, ez 1200 Ft körül van.

Bronzosítóból/pirosítóból is érdemes befektetni szerintem egy középárkategóriásra, legalábbis nekem az olcsóbbak kb. 2 óra alatt eltűntek az arcomról, nem túl pigmentáltak, illetve eléggé poroltak, ami nagyon zavaró. Artdeco pirosítót használok egyébként, ez 6-7 órát simán kibír az arcomon, elég épp csak hozzáérintenem az ecsetet, mert annyira pigmentált, és nem porol. 3500 Ft volt, ha jól emlékszem.

Szemöldökceruzából a Catrice szemöldökceruzáját már nem tudom, hányszor vettem újra, nagyon jó, és sokáig elég, az ára 1000 Ft körül van. Viszont ebből jók lehetnek neked az Essence, illetve a Miss Sporty szemöldökceruzái is, ezek még olcsóbbak, én azért nem azokat használom, mert mindkét márkánál a legvilágosabb árnyalat elüt a szemöldökömtől, túl sárgásak, míg a Catrice szemöldökcerkája pont olyan szürkésbarna, mint a szemöldököm.

Szempillaspirálból szerintem a festék minősége miatt érdemes befektetni egy kicsit drágábba. Az olcsóbb szempillaspirálok (Essence, Catrice, Lovely, ezeket próbáltam) hajlamosak hamar beszáradni, illetve egy idő után a tartósságukból is veszítenek, és senki sem akar pandamaciszemmel járni az utcán. :D Most Bourjois-t használok, ez 2800 Ft körül volt, de tudom ajánlani a Maybelline és a L'Oréal spiráljait is.

2016. júl. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!