Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miként folytassam műkörmös...

Miként folytassam műkörmös álmom teljesítését?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap össze vesztem a műkörmösömmel, mert lemondtam az időpontot, mivel a szüleimnek szükségük volt rám, és bele gondoltam abba, hogy mennyivel kényelmesebb lenne ha magamnak csinálnám meg, akkor amikor nekem úgy van időm. És ebből jött az ötlet, hogy elkezdek maszekban körmözni, mivel sok ismerősöm (köztük az ex körmösöm is) maszekban dolgozik. Így mivel hogy időm is volna rá, illetve már be is szereztem a dolgokat a dologhoz, arra lennék kíváncsi, hogy büntetik-e ezt, illetve hogy hogyan tovább, azon felül hogy megtanulom a fortélyait? Mit javasoltok? És ha büntetik, akkor mit tegyek? Jelentsem be magam? És azt hogyan ha nincs végzettségem? Az le nem írt kérdésekre is szeretnék választ kapni, amire magától értetődően is kíváncsi vagyok:)
2016. szept. 5. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
még a saját körmödet se csináltad már, nehogy már azon gondolkodj hogy indítsd be a vállalkozásod... az "exkörmösöddel" meg kb egy értelmi szinten vagytok, ha ilyenen összevesztetek
2016. szept. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nyuszi.:) most megbántottál kicsit :')

"azon felül hogy megtanulom a fortélyaimat" kicsit túl fogalmaztam. Ez alatt az értettem hogy elsajátítom a szakmát kincsem. Nyilván nem úgy gondoltam hogy bele ugrok a mély vizekbe egyből.

A körmösömmel azért vesztem össze, mert megbeszéltem vele egy időpontot, és mikor már indultam volna, hívtak a szüleim hogy a kocsijuk nem indul 50 km-re a lakhelyünktől, mennem kellett, mire a körmösöm elmondta hogy "milyen megbízhatatlan vagyok" meg hogy "az ő ideje nem játék"

A megnyilvánulásodról csak annyi a véleményem, hogyha hallgattál volna, okosabb lettél volna. Ha volt időd arra hogy elolvasd ezt a kérdést, akkor szoríthattál volna időt a gondolkozásra is. :) Sajnálom.

2016. szept. 5. 01:00
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Körmösként én sem szeretem, ha időpont előtt pár perccel mondják le, mivel akkor már senkit nem tudok arra az időre hívni, így kiesik a bevétel. A boltban meg nem adnak semmit, ha nincs elég pénzem. Ha tényleg komolyan akarod ezt csinálni, akkor jusson ez eszedbe, amikor veled is ilyen történik.


A körmös álom megvalósításához:

Keress egy jó OKJ sulit, ahol jól megtanulod az alapokat, majd fektess bele párszáz ezer ft-ot még alapanyagra, és továbbképzésre, aztán vállalkozóival csinálhatod "maszekba" másoknak is. Stabil vendégkör kiépítésre számolj kb egy évet. Papír nélkül NE kezdd el. Van elég kontár, nem kell több. Jó körmösre viszont mindig van szükség, és a jó körmösnek hamarabb is lesz meg a vendégköre. Én már 10 éve csinálom. Folyamatosan képzem magam, figyelem az újdonságokat, vásárolom az újabb színeket, követem a trendeket a vendégeim pedig alig várják, hogy a következő időpontjukon milyen új technikával/színnel lepem meg őket.


Sokan azt hiszik, hogy itt két tégely zselével milliomosok lehetnek...ez nem így van. De ha szereted a szakmát, és van benned alázat iránta, akkor sok munkával sokat kereshetsz.

2016. szept. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!