Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » A nem vegan sminkek tartalmazh...

A nem vegan sminkek tartalmazhatnak allati hust, illetve barmilyen olyan anyagot amihez egy allatnak el kellett pusztulnia?

Figyelt kérdés

2016. szept. 20. 08:18
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Hús tuti nincs benne

És persze, tartalmazhat elvileg. Hirtelen nem jut eszembe, hogy milyen állat milyen része van benne... Állatokon inkább tesztelni szokták, ha jól tudom

De a sminkek szintetikus anyagból készülnek. Amíg nincs ráírva szép nagy betűkkel, hogy nem.tartalmaz húst, addig tartalmazhat :D de könyörgöm, minek tennél bele húst?:D

2016. szept. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem csak husra gondolok, olyat is hallottam hogy allati zsirt raknak sminkbe... de csak biztosra akarok menni:D
2016. szept. 20. 10:20
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, pl a kármin mint színezőanyag a legtöbb rúzsban megtalálható, ez konkrétan összenyomott bogarakból készül. A méhviasz is elég sok rúzsban, ajakápolóban benne van, bár nem tudom hogy annak a készítése során eplusztulnak-e, de semmiképp nem vegán. A zselatin és a kollagén és a glycerin is általában állati eredetű de ezek inkább bőrápolási dolgokban vannak.


Amúgy ha tudsz angolul [link]

2016. szept. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Húst nem, de nem szorosan a dekorkozmetikumok, hanem bővebben a kozmetikumok terén maradva tartalmazhatnak pl fehérjéket, aminosavakat, allantoint, zsírokat, olajokat, valamilyen méhek által készített vegyületet, biotint (bár ebből egyre elterjedtem a növényi eredetű), vitaminokat, karbamidot, triglicerideket, színezőanyagokat, tojásfehérjéket, ösztrogén-származékokat, zselatint, glicerint, hyaluronsavat (bár ebből egyre elterjedtebb a szintetikus), tejsavat, ilyesmiket.
2016. szept. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Húst nem, de majdnem minden nem vegán kozmetikum tartalmaz olyasvalamit, amihez az állatnak el kellett pusztulnia. Ez gyakran állati zsír, faggyú, mirigy, stb. vagy ugye a kármin pl.
2016. szept. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
A nem vegán sminkeket, tusfürdőket stb tesztelik állatokon, úgyhogy ezért azok nem vegánok. (azt leszámítva, hogy akár nincs bennük semmi állati eredetű)
2016. szept. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nereida3 válasza:
Ha állati terméket nem is, lehet, hogy állaton kísérletezték ki. Az Oriflame termékeken pl. jelölik, hogy nem kísérleteznek állatokon. Igen, méhviasz lehet, meg tej, de az állatot nem bántják hozzá.
2016. szept. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!