Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miből tudom megállapítani,...

Miből tudom megállapítani, hogy egy chanel rúzs eredeti, vagy sem?

Figyelt kérdés

Találtam egy nagyon jó árnyalatú rúzst neten, 6500-ért árulja az eladó, de 5500-ra le tudtam alkudni. Állítólag kóddal ellátott, stb.

A kérdésem az lenne, hogy milyen képet kérjek tőle, amiből látszódik, hogy eredeti?

A chanel parfümömön például az üveg hátulján és a dobozon lévő kódszám megegyezik, nem tudom, hogy rúzsnál is így van?


Köszönöm előre is a válaszokat!:)



2016. okt. 26. 07:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindegy milyen márka, legyen szép színe és fogjon rendesen...
2016. okt. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Csak az nem mindegy, hogy adok 500 forintot egy hamisítványért, vagy 5500-at egy szintén hamisítványért. Ráadásul a hamisítványok általában kőolaj származékot is tartalmaznak. ÉN nem adnék ilyen 'ajándékot' Anyukámnak karácsonyra...de hangsúlyozom, ez csak én vagyok.
2016. okt. 26. 12:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A rúzs tokjának alján levő matricából már sok mindent le lehet szűrni a legtöbb márkánál. Pont Chanelben nem vagyok jártas, de sztem Interneten lehet találni leírásokat, ha tudsz angolul "fake vs. real/original" és beírod utána a rúzs márkáját és nevét, ha pluszban van neki. Ott képestül, listátul megvan minden, mire kell figyelni

Én pl. MAC rúzst vettem neten keresztül, ott pl. a rúzs matricáján van a rúzsnak fantázianeve, kódszáma (amin látszik, hogy vésve van rá, nem papírra nyomtatva... és vannak bizonyos kombinációk is, amik nem létezhetnek, mert a kódszámnak jelentése van, benne van, hogy melyik évben hanyadik adagban volt benne az adott árnyalatból), milyen betűtípussal van írva stb.

Biztos vannak a Chanelnek is ilyen ismérvei... de ezeken a netes leírásokon minden másra is kitérnek, csomagolástól kezdve a rúzsok alakjáig, a tok kinézetéig.

2016. okt. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kb. 10-ért kapsz valódit, ha ajándék lesz, akkor talán érdemesebb lenne beruházni, vagy mást keresni, ha 5000 forintod van rá.


Egy idősebb hölgynek sokkal kínosabb lebukni egy hamis termékkel, mint egy kislánynak, pláne úgy, hogy nem is tudja, hogy amit a lányától kapott, az remake.


Egyébként:

https://www.youtube.com/watch?v=_MgIgYK5wNw

2016. okt. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!