Kezdőoldal » Szépség és divat » Smink és kiegészítők » Miért zöldülnek be az ezüst...

Miért zöldülnek be az ezüst ékszereim?

Figyelt kérdés
Hivatalosan feketedniük kellene, de nem akarnak. Miért zöldülnek? Ez probléma? Persze letisztítom, csak érdekelne, hogy miért ez a szín jelentkezik.

2016. nov. 3. 12:15
 1/3 anonim ***** válasza:

A rézből készült ékszerek szoktak egy idő után bezöldülni.

A régiek ezt csak "patinásnak" nevezték, hiszen a műemlék rézből készült szobrok is egy idő után zöldekké változnak.

Sajnos ez ellen nem lehet mit csinálni, a réz így oxidálódik és sajnos visszafordítani nem lehet.

Többek között ezért nem szeretem a bizsukat/rézből készült ékszereket, mert csak a megvásárlás pillanatától számított pár hónapig olyan szép,mint a boltban, később már hordhatatlanul néz ki.

Egy ideje már csak arany és ezüst ékszereim vannak.

Ezek garantáltan hosszú életűek, így megérik az árukat.

2016. nov. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ékszerboltban vettem. Direkt. Mert bizsut nem hordhatok, attól begyullad a fülem tőle. Piros lesz, feldagad, erősen gennyezik, és picit vérzik. Többször próbáltam, de egy nap után is ez történt, ha benne aludtam akkor meg csak rosszabb lett.


Még nem használtam, alkalomra szántam, mert különleges darab. Az ékszerész azt mondta ezüst, ezt el is vártam volna annyiért. Csak rendezgettem az ékszeres dobozom, és látom, hogy ez az egy elkezdett zöldülni.


Szóval akkor átvertek. Szerencse, hogy nem hordtam még. Megspóroltam egy hónapnyi fülfájást.

2016. nov. 3. 15:16
 3/3 A kérdező kommentje:
Egy pár, elegánsabb fülbevalóról van szó. Nem is tudom, mondható ez többes számnak? Mert bár két darab kell logikusan a két fülhöz, de gyakorlatilag egynek számítanak. Na mindegy. De akkor el is felejthetem a viselését...
2016. nov. 3. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!